Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Apel o głosy, frekwencję i zaangażowanie. Marszałek Witek w Zielonej Górze

Janusz Życzkowski
Janusz Życzkowski
"Chcemy pokoju. Pokoju w rodzinach, w pracy i między nami rodakami. Pamiętajmy, że prawda zwycięży. Jesteśmy dumnym narodem, z piękną historią i wspaniałymi dokonaniami" - powiedziała w Zielonej Górze Marszałek Sejmu.

Na 4 dni do wyborów i dwa do ciszy wyborczej, województwo Lubuskie odwiedziła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Polityk Prawa i Sprawiedliwości spotkała się z wyborcami i kandydatami w wyborach do Sejmu i Senatu. Podsumowywała osiągnięcia Zjednoczonej Prawicy z ostatnich 8 lat i namawiała do udziału w wyborach.

Cieszymy się, że Pani marszałek w tym gorącym czasie wybrała właśnie nasze województwo, by spotkać się z mieszkańcami regionu - mówił witając gościa lider lubuskiej listy PiS, poseł Marek Ast.

To finał kampanii i dobrze, że w naszym województwie wzmacnia go swoją obecnością jedna z najważniejszych osób w państwie - komentuje poseł Elżbieta Płonka.

Wybory to święto, święto wyborców. Będziemy decydować o swojej przyszłości. Nie na najbliższe lata, ale na dziesięciolecia - rozpoczęła wystąpienie Elżbieta Witek.

Wspólnie z publicznością wymieniała dokonania Prawa i Sprawiedliwości z ostatnich lat. „Program Rodzina 500+”, „13-ta, 14-ta emerytura”, „przebudowa dróg”, „budowa świetlic”, „sprzęt dla strażaków”, „Maluch plus”, „wyprawka”, „czyste powietrze” - padało z sali zielonogórskiego OHP, w którym zorganizowano spotkanie.

Do odpowiedzi wezwała też wojewodę.

Panie wojewodo, dotarły tu do Lubuskiego jakieś pieniądze?

Województwo Lubuskie to jest przykład jak w praktyce sprawdza się polityka zrównoważonego rozwoju. Do każdej, nawet najmniejszej gminy trafiły pieniądze. Łącznie to 4,5 mld do Lubuskiego - odpowiadał Władysław Dajczak.

W wystąpieniu nie zabrakło kolejnych zapowiedzi programowych. Jedną z nich była deklaracja uruchomienia programu, która wyposaży gminy w karetki reanimacyjne.

Będą się różniły, ponieważ będą w kolorze czerwonym i będą stacjonować przy wyselekcjonowanych komendach OSP - deklarowała marszałek.

Elżbieta Witek mówiła również o okolicznościach, w których przyszło rządzić Zjednoczonej Prawicy.

Pandemia, kryzys energetyczny, wojna. Wszystko to w czasie kiedy sprawowaliśmy władzę. Ale daliśmy radę i sprawdziliśmy się w boju, dlatego warto powierzyć nam stery państwa na kolejne lata - przekonywała.

Marszałek Sejmu mówiła o tym, że istotne jest przekonanie do udziału w głosowaniu niezdecydowanych. Wskazywała na potrzebę dialogu. W ocenie Witek wśród przeciwników rządu jest wiele osób, które nigdy nie zastanawiało się nad rzeczywistymi osiągnięciami rządu.

Rozmawiałam ostatnio z młodym człowiekiem. Dyskutowaliśmy o polityce. Wydaje mi się, że gdyby było więcej czasu, udałoby mi się go przekonać. Dlatego trzeba rozmawiać i przekonywać niezdecydowanych - apelowała do uczestników spotkania polityk PiS.

_„Ty to masz szczęście, że w tym momencie, żyć Ci przyszło w kraju nad Wisłą_” - przytoczyła cytat piosenki Elżbieta Witek i podkreśliła istotę bezpieczeństwa. Zapewniała, że dla jej formacji to priorytet. Mówiła o zaporze na granicy, inwestycjach w polskiej armii i sprzeciwie dla polityki migracyjnej Unii Europejskiej.

Chcemy pokoju. Pokoju w rodzinach, w pracy i między nami rodakami. Pamiętajmy, że prawda zwycięży. Jesteśmy dumnym narodem, z piękną historią i wspaniałymi dokonaniami - kończyła swoje wystąpienie Elżbieta Witek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska