Imprez moc! Łukasz Łyczkowski i 5 Rano, Marcin Wyrostek, Błażej Król, Witek Muzyk Ulicy i... tajemnice kabaretu K2

hak, sndr, rh

Wideo

Zobacz galerię (5 zdjęć)
Sporo się u nas - w Lubuskiem wydarzy na różnych scenach podczas weekendu 18-20 października 2019 r., ale też w kolejnych dniach…

Gorzów Wlkp.
Moc akordeonu. Marcin Wyrostek na scenie
Najnowsza płyta Marcina Wyrostka „Polacc” to krążek, na którym znajdziecie różne motywy polskości, które łączy akordeon. Zresztą sam tytuł płyty to połączenie dwóch haseł: Polska i akordeon. Podczas koncertu usłyszycie utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską oraz polskimi tańcami ludowymi. Pojawią się też utwory, dla których inspiracją były muzyczne lata 60. i 70.
Filharmonia Gorzowska, piątek, 18 października 2019 r., 19.00, bilety: 70-80 zł.

Gorzów Wlkp.
Akustyczny wieczór ze Stingiem
Twórczości Stinga nie ma potrzeby przedstawiać... Największe przeboje wybitnego wokalisty wykonają: Rafał Zieliński (śpiew, gitary), Nikodem Wróbel (gitara), Michał Rybka (gitara basowa), Waldemar Franczyk (perkusja). Konieczna rezerwacja biletów - tel. 601 733 079.
Art Cafe, Teatr Osterwy, piątek, 18 października 2019 r.,20.30, bilety: 60 zł.

Gubin
Łukasz Łyczkowski & 5 Rano w pubie Suchy
Zespół 5 Rano z Łukaszem Łyczkowskim przy mikrofonie świętuje 15 lat działalności. Grupa, którą z wokalistą tworzą: Łukasz Łabędzki (gitara), Rafał Siwak (bas), Arek Jurusz (klawisze), Emil Chamarczuk (perkusja) da koncert w ramach trasy „To jest mój Rock & Roll” promującej album „Korzenie”.
Pub Suchy, sobota, 19 października 2019 r., 20.00, bilety: 25/35 zł.

Gorzów Wlkp.
Koncert Króla w teatrze
Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków młodego pokolenia, który prezentuje swój talent na scenach największych festiwali. Królowi zdecydowanie bliżej do muzyki alternatywnej, niezależnej i niszowej niż do muzyki popularnej. I chociaż jego muzyka nie jest masową, to Błażej Król należy do jednych z najbardziej wziętych polskich muzyków i to właśnie on da koncert w Teatrze Osterwy z okazji 25-lecia Miejskiego Centrum Kultury.
Teatr Osterwy, sobota, 19 października 2019 r., 20.00. Bilety tylko z ewentualnych zwrotów.

Gorzów Wlkp.
Muzyczny spektakl „Polka”
Polski Teatr Tańca przyjeżdża do Gorzowa ze spektaklem „Polka”. Widowisko odpowiada m.in. na pytania: Jakie są Polki? O czym marzą? Co je martwi? Spektakl „Polka” spodoba się tym, którzy lubią teatr, taniec i muzykę.
Filharmonia Gorzowska, niedziela, 20 października 2019 r., 17.00, bilety: 25-30 zł.

Gorzów Wlkp.
Spotkanie z Elmerem
Gorzowska biblioteka w wybrane soboty miesiąca prowadzi zajęcia dla maluchów i rodzin pod hasłem „Rodzinne soboty w Willi Lehmanna”. W sobotę dzieci poznają Elmera, czyli kolorowego słonia, do którego wszyscy przychodzą po poradę. Rodzinne soboty w willi to zajęcia nie tylko literackie, ale przede wszystkim edukacyjne.
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Willa Lehmanna, ul. Sikorskiego, sobota, 19 października 2019 r., 11.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.
Komedia z gwiazdami u Osterwy
Krakowska Fundacja Teatralna zaprasza na spektakl komediowy w gwiazdorskiej obsadzie. W niedzielę na deskach Teatru Osterwy będziemy mogli podziwiać znanych i lubianych aktorów w akcji. „Kobieta idealna” to spektakl, w którym zobaczymy, jak małżeństwo aktorów wiedzie szalone życie, walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku.
Teatr Osterwy, niedziela, 20 października 2019 r., 16.00 i 19.00, bilety: 100 zł. Dostępne na kupbilecik.pl.

Gorzów Wlkp.
„Umocnieni Duchem”
W ramach XXXIII Gorzowskich Dni Kultury Chrześcijańskiej wystąpi Chór Gaudate Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chóralnej pod kierownictwem Iwony Badziak.
Kościół Parafialny Pierwszych Męczenników Polski, ul. Biskupa Wilhelma Pluty, niedziela, 20 października 2019 r., 18.45, udział darmowy.

Słubice
20. Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT
40 wystaw, trzy performance, wykłady i projekcje filmów artystycznych oraz koncerty, wystawy, pokazy, seminaria - to wszystko odbędzie się od piątku do niedzieli w Słubicach i we Frankfurcie podczas 20. jubileuszowej edycji festiwalu. Widzowie będą odwiedzać wystawy, gdzie zobaczą dzieła sztuki z zakresu fotografii i multimediów, ale również instalacje, grafiki i techniki własne. Swoje prace zaprezentują autorzy z Polski, Niemiec, Czech, Włoch, Rumunii, Słowacji, USA, Japonii i innych krajów.
Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, ul. 1 Maja, piątek, 18 października 2019 r., 15.15 - start festiwalu.
(RH)

Międzyrzecz
Pokaz mody w bibliotece!
Biblioteka zaprasza na pokaz mody z XIX w. W programie: wystawa o dawnych strojach i elementach garderoby, spotkanie z Karoliną Tomczyk - Kozioł i Agnieszką Urbańską (to autorki książki „Ach ten gorset!”), prezentacja sukien wzorowanych na modzie XIX w. Wystawa czynna będzie do 15 listopada.
Biblioteka, sobota, sobota, 19 października 2019 r., 17.00, udział darmowy.

Międzyrzecz
Wpadnij na wystawę
Ośrodek kultury zaprasza na wernisaż malarstwa i rysunku Remigiusza Bordy.
MOK, sobota, 19 października 2019 r., 17.00, udział darmowy.

Drezdenko
VI Ogólnopolski Konkurs Wokalny[/b]
Do Drezdenka przyjadą młodzi śpiewacy, studenci i absolwenci muzycznych uczelni, by zachwycić jury i publiczność głosem i interpretacją artystyczną wykonywanych arii i pieśni. Przesłuchania będą otwarte - mieszańcy mogą na nie przyjść i posłuchać młodych talentów. Po przesłuchaniach odbędzie się koncert laureatów konkursu wokalnego.
Aula Szkoły Podstawowej nr 1, sobota, sobota, 19 października 2019 r., 10.00 - przesłuchania; 19.00 - koncert laureatów. Udział darmowy.

Lubniewice
Wyjątkowy koncert w kościele
Podczas koncertu w ramach polsko - niemieckiego projektu „Most kulturowy nad Odrą”. usłyszycie pieśni wielbiące Maryję w wykonaniu Gesualdo Ensemble Berlin.
Kościół Matki Bożej Różańcowej, niedziela, 20 października 2019 r., 20.00, wstęp wolny.

Sulęcin
Ga-Ga Zielone Żabki
Punkowa trasa zespołu Ga-Ga Zielone Żabki prowadzi przez sulęciński Klub u Bulka. Podczas koncertu usłyszycie wiele oldschoolowych utworów. Rok temu minęło aż 30 lat wygranej Zielonych Żabek w Jarocinie, dlatego też koncert będzie nawiązywał do starych klimatów zespołu. Ale nie tylko, bo... w Sulęcinie usłyszycie też niepublikowane dotąd utwory.
Klub u Bulka, piątek, 18 października 2019 r., 20.00, bilety: 25-35 zł.

Zielona Góra
Kabaret K2 będzie testował nowe skecze – uwaga! – w nowym składzie
W zielonogórskim kabarecie K2 nie zobaczymy już Michała Zenknera… Kto go zastąpi? Kto stanie w środę, 23 października 2019 r. na scenie Kawonu obok Dominiki Najdek i Bartosza Klauzinskiego? Możemy tylko ujawnić, że to mężczyzna, do tego śpiewający i dobrze znany z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego… Ale zmiana personalna w K2 to tylko jedna z niespodzianek środowego wieczoru, bowiem jedną wielką niespodzianką jest cały nowy program formacji, która teraz – w ramach poligonu – przetestuje go na widzach.
Piwnica Kawon, środa, 23 października 2019 r., 20.00, bilety: 20 zł.

Zielona Góra
Filharmonia Zielonogórska zaprasza na koncert symfoników ze słynnym chórem Poznańskie Słowiki
Świętujący jubileusz 80-lecia działalności Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” dziś wystąpi w Filharmonii Zielonogórskiej. Słynny chór wraz z Orkiestrą Symfoniczną FZ pod gościnną batutą Macieja Wielocha wykonają utwory chóralne a cappella oraz wybrane fragmenty z oratorium „Mesjasz” G. F. Haendla.
Filharmonia Zielonogórska, piątek, 18 października 2019 r., 19.00, bilety: 50/45 zł.

Zielona Góra
Biały śpiew dziś w Tkalni
Świętująca 10-lecie istnienia Grupa Drewno oraz klub Tkalnia zapraszają dziś na koncert zespołu Silska Muzyka. To wielokrotnie nagradzana grupa artystów i badaczy kultury tradycyjnej, którzy pozyskują pieśni u źródeł. Repertuar tworzą na podstawie materiałów zebranych podczas wypraw na tereny ukraińskiego Polesia. W piękną podróż po tradycyjnych zakątkach Polesia Równieńskiego zabiorą: Irina Sliwczuk, Jurij Kowalczuk i Lilia Mołodcowa. Usłyszymy historie zebrane w pieśniach lirycznych, obrzędowych i żartobliwych, zaśpiewane donośnym, „białym” głosem.
Tkalnia, piątek, 18 października 2019 r., 20.00, wstęp wolny.

Zielona Góra
Pieśni maryjne na finał Festiwalu Muzyki i Słowa
W sobotę w kościele pw. Ducha Świętego – koncert finałowy Festiwalu Muzyki i Słowa. W programie pieśni maryjne tradycyjne oraz pieśni do Matki Bożej Rokitniańskiej, które opracowali na potrzebny obchodów 350-lecia Sanktuarium Maryjnego w Rokitnie: Katarzyna Kwiecień-Długosz (kompozytorka m.in. poświęconego prezydentowi Gdańska Epitafium na carillon, Jakub Gościniak, Krzysztof Pachołek i ks. Mateusz Szerwiński. Z solistami wystąpią Chór „Con Spirito” oraz Rokitniańska Orkiestra Jubileuszowa pod batutą maestro Aleksandra Grefa.
Kościół pw. Ducha Świętego, sobota, 19 października 2019 r., 19 bm., 19.15.

Zielona Góra
Pidżama Party w Fabryce, czyli siła jest kobietą!
W Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy pokażemy, że siła jest kobietą, a nasza radość życia nie zna granic! – deklarują organizatorki imprezy Pidżama Party – Era Nowych Kobiet w klubie Fabryka. Strój – wiadomy!
Fabryka, ul. Moniuszki, piątek, 18 października 2019 r., 20.00, bilety: 10 zł.

Zielona Góra
Teatr Rozrywki Trójkąt pokaże dorosłym „Grę na krawędzi”
Teatr Rozrywki Trójkąt zaprasza w sobotę do sali Hydro(za)gadka Zielonogórskiego Ośrodka Kultury na sztukę Gunnara Hayena – „Gra na krawędzi”. W spektaklu (dla widzów dorosłych!) wystąpią: Beata i Artur Belingowie oraz Marta Gniadek (klarnet bas.) i Robert Chyła (saksofon).
Hydro(za)gadka Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, sobota, 19 października 2019 r., 19.00, bilety: 30/20 zł.

Zielona Góra
Cappella Viridimontana wystąpi w konkatedrze
Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze zaprasza w sobotę do konkatedry pw. Jadwigi na koncert Chori Saganensis - kończący jubileuszowy 25. sezon koncertowy. Wystąpi zespół Cappella Viridimontana pod dyrekcją Jerzego Markiewicza. Zostaną zaprezentowane kolejne dzieła z dawnej biblioteki klasztoru augustianów w Żaganiu.
Konkatedra pw. św. Jadwigi, sobota, 19 października 2019 r., 20.15, wstęp wolny.

Zielona Góra
Witek Muzyk Ulicy wystąpi w klubie studenckim WySPa
Na zaproszenie Stowarzyszenia Art Of Underground koncert da Witek Muzyk Ulicy, który z warszawskich ulic i stacji metra, gdzie grał przez półtora roku, trafia dziś na największe polskie sceny (Festival Pol’and’Rock w Kostrzynie), koncertuje w m.in. w USA, Anglii i Irlandii.
Klub WySPa, UZ, al. Wojska Polskiego, sobota, 19 października 2019 r., 20.00, bilety: 60/75/90 zł.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3