Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tak wyglądały Dni Otwarte w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Licealiści poznali pracę SG

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Dni Otwarte w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.
Dni Otwarte w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
W środę i czwartek (25, 26 października) w ramach „Dni Otwartych NoOSG” do Komendy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim przybyła młodzież licealna ze szkół z województwa lubuskiego.

W ubiegłym tygodniu (25, 26 października) do Komendy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim w ramach „Dni Otwartych NoOSG” przybyło około 200 uczniów z czterech szkół średnich z województwa lubuskiego.

- Celem imprezy było zaprezentowanie oferty naszej formacji młodym ludziom, zainteresowanym wyborem ścieżki kariery zawodowej związanej ze strażą graniczną - mówi por. SG Paweł Biskupik, zastępca rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Dni Otwarte w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

Tak wyglądały Dni Otwarte w Komendzie Nadodrzańskiego Oddzia...

Młodzież zobaczyła jak pracują funkcjonariusze straży granicznej

W komendzie oddziału pojawili się młodzi ludzie, m.in. z klas o profilu straży granicznej, ale także policyjnej i wojskowej z VII Liceum Ogólnokształcącego z Legnicy, z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Władysława Broniewskiego w Krośnie Odrzańskim, z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wielkopolskim oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie.

Dni Otwarte NoOSG były okazją do obejrzenia z bliska jak wygląda służba w straży granicznej, jaki sprzęt na co dzień wykorzystują w służbie funkcjonariusze SG. Młodzież odwiedziła Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców usytuowany przy Nadodrzańskim OSG, uczestniczyła w pokazach multimedialnych zorganizowanych przez funkcjonariuszy Wydziału Kadr oraz Wydziału Organizacji i Promocji.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu użytkowanego przez techników kryminalistyki Wydziału Operacyjno – Śledczego, gdzie zaprezentowano techniki daktyloskopii, sposoby rozpoznawania sfałszowanych dokumentów oraz sposoby wykrywania substancji narkotycznych i innych środków odurzających.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się wśród uczniów pokaz broni wykorzystywanej przez funkcjonariuszy NoOSG oraz grupy specjalnej Wydziału Zabezpieczenia Działań. Młodzi ludzie mieli okazję obejrzeć strzelnicę NoOSG i zapoznać się z warunkami bezpieczeństwa podczas strzelania. Dzięki elektronicznemu trenażerowi każdy mógł wziąć do ręki specjalny pistolet i sprawdzić swoją celność.

Ciekawie i ze szczegółami opowiedziana w Sali Tradycji NoOSG historia formacji granicznych utworzonych po odzyskaniu niepodległości również miała swych zwolenników. Duże emocje wzbudzał pokaz tresury i pracy psów służbowych. Młodzież z zainteresowaniem przyglądała się umiejętnościom czworonogów w wykrywaniu niebezpiecznych lub niedozwolonych przedmiotów.

Ślubowali funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska