MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojewódzka Komenda Policji ma nowego komendanta. Został nim inspektor Jarosław Pasterski

OPRAC.:
Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Inspektor Jarosław Pasterski został nowym komendantem Wojewódzkiej Policji.
Inspektor Jarosław Pasterski został nowym komendantem Wojewódzkiej Policji. Lubuska Policja
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosława Pasterskiego.

W poniedziałek 29 czerwca Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński powołał insp. Jarosława Pasterskiego na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Powołanie nastąpiło na wniosek Komendanta Głównego Policji, gen. insp. Jarosława Szymczyka.

Nowy komendant policji. Już 24 lata doświadczenia

Nowy szef lubuskich policjantów wstąpił w szeregi policji w 1996 roku. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał jako policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., zaangażowany w zwalczanie przestępczości kryminalnej. Od 2004 roku służył w Centralnym Biurze Śledczym w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie w Szczecinie. W 2006 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Cztery lata później został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W 2013 został Naczelnikiem Wydziału do zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim, Centralnego Biura Śledczego Policji. W 2017 roku Komendant Główny Policji powołał insp. Jarosława Pasterskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. 9 maja 2020 roku insp. Jarosław Pasterski powrócił do garnizonu lubuskiego, gdzie pełnił obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.

Kilka stopni naukowych

Inspektor Jarosław Pasterski ma 48 lat. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku Administracja w Zakresie Zarządzania Jednostką Organizacyjną w Administracji Publicznej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

WIDEO: Gorzów. Policjant po służbie po raz kolejny zatrzymuje pijanego za kółkiem

Byłeś świadkiem wypadku, pożaru lub innego zdarzenia? Stoisz w korku lub masz informację o innych utrudnieniach na drodze? Poinformuj nas o tym! Wyślij nam zdjęcia lub nagranie z miejsca zdarzenia. Możesz to zrobić przez stronę "Gazety Lubuskiej" na Facebooku facebook.com/gazlub/ lub mailem na adres [email protected]
Możesz też skontaktować się z nami, dzwoniąc pod nr 68 324 88 16.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska