Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Woodstock 2016: Kostrzyn już zakorkowany

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Do Kostrzyna przyjeżdżają co godzinę setki woodstokcowiczów. Niektórzy wybierają pociągi, ale wielu przyjeżdża równie samochodami. Tworzą się korki.
Do Kostrzyna przyjeżdżają co godzinę setki woodstokcowiczów. Niektórzy wybierają pociągi, ale wielu przyjeżdża równie samochodami. Tworzą się korki. materiały policji
Choć Przystanek Woodstock 2016 startuje dopiero w czwartek, 14 lipca, do Kostrzyn już jest zakorkowany. Ruchem w wielu miejscach kierują policjanci, zamknięto niektóre ulice.

Jeśli mieszkasz w Kostrzynie, to samochód najlepiej zostaw w garażu. Przejechanie przez miasto zajmuje co najmniej pół godziny. Powód? Oczywiście Przystanek Woodstock 2016. Do miasta zjeżdżają setki samochodów. Do tego zamknięto niektóre ulice, przez co ruch na pozostałych drogach jest większy. Jakby tego było mało, po mieście jeżdżą ciężarówki, które dojeżdżają do tutejszych zakładów pracy. I choć korki nie są jeszcze tak wielkie, jak w latach poprzednich, to niemal ne pewno można powiedzieć, ze sytuacja na drogach w mieście nie ulegnie poprawie aż do niedzieli.

Zobacz też: Woodstock 2016: Jak ominąć korki i dojechać do Kostrzyna? [WIDEO,ZDJĘCIA]

Wszystkie informacje o Przystanku Woodstock 2016 w Kostrzynie nad Odrą: **Przystanek Woodstock 2016: zespoły, kto zagra, termin, zdjęcia, filmy, informacje**

Chyba najpoważniejszym utrudnieniem są przejazdy kolejowe. Rogatki zamykają się dużo częściej, niż na co dzień. To dlatego, że poza normalnymi pociągami do Kostrzyna dojechać musi około 100 dodatkowych składów, które zostały uruchomione przez Przewozy Regionalne. Każdorazowo przy zamknięciu rogatek tworzy się duży korek.

Dla ruchu zamknięto już część ul. Milenijnej. Zamknięta jest też częściowo ul. Sikorskiego od ronda w centrum do skrzyżowania przy domu handlowym Piast (ale tylko dla samochodów jadących od strony Słubic). Policjanci zamknęli też ul. Dworcową i Piastowską.

Chcesz wiedzieć kto zagra na Przystanku Woodstock 2016?**Przystanek Woodstock 2016: zespoły, koncerty kto zagra**

Mundurowi kierują ruchem w newralgicznych miejscach. Policjantów spotkaliśmy m. in. na rondzie w centrum miasta, na skrzyżowaniu ul. Niepodległości i Dworcowej, przy skrzyżowaniu ul. Niepodległości i Jana Pawła II. Gdyby nie policjanci, samochody nie miałyby możliwości wyjazdu z ulic podporządkowanych. - Prosimy, żeby stosować się do poleceń policjantów. Tylko wtedy ruch będzie odbywał się możliwie płynnie. Najrozsądniej byłoby też, aby mieszkańcy Kostrzyna pozostawili swoje samochody w garażach i po mieście poruszali się pieszo i rowerami. Tak po prostu będzie szybciej - mówi Wiesław Widecki, naczelnik lubuskiej drogówki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska