Celowy Związek Gmin 12 stawia na nowoczesność i ekologię

Materiał powstał we współpracy z CZG-12
Celowy Związek Gmin CZG-12 to związek międzygminny, który dzięki współpracy samorządów i instytucji związanych z ochroną środowiska od 25 lat zagospodarowuje na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie zmieszane odpady komunalne i odpady zebrane selektywnie. Rocznie zakład przetwarza ponad 40 tysięcy ton zmieszanych odpadów komunalnych. Współpracuje z kilkunastoma firmami, które odbierają surowce wtórne do recyklingu oraz edukuje setki mieszkańców.

„Praca w CZG-12 oczami dziecka”

Powstanie związku to praca kilkunastu samorządów, jednak sam Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie nie istniałby bez pracy prawie setki osób. To właśnie z myślą o tej ciężkiej pracy, ale jakże potrzebnej, CZG-12 ogłosił konkurs skierowany do dzieci i wnuków pracowników Zakładu.

Konkurs obejmował prace dzieci w podziale na 3 kategorie:

a) I kategoria: prace dzieci w wieku 5-9 lat

b) II kategoria: prace dzieci w wieku 10-14 lat

c) III kategoria: prace dzieci w wieku 15-18 lat

Celowy Związek Gmin gratuluje wszystkim dzieciom za fantastyczne prace, które ukazują różne aspekty pracy przy zagospodarowaniu odpadów. Wręczenie nagród dla laureatów nastąpiło podczas Jubileuszowej Konferencji z okazji 25-lecia CZG-12, która odbyła się 27 października br. Nagrody wręczyli: Pan Marcin Jabłoński – członek zarządu Województwa Lubuskiego, Dariusz Ejchart – Przewodniczący Zgromadzenia CZG-12 oraz Robert Paluch – Przewodniczący Zarządu CZG-12.

Szersza relacja z podsumowania 25 lat działalności Celowego Związku Gmin CZG-12: www.czg12.pl oraz w sobotnim wydaniu Gazety Lubuskiej (5 listopada 2022r.).

17 gmin członkowskich

Rok 2022 jest rokiem obchodów 25 lat istnienia Celowego Związku Gmin CZG-12. Dokładnie 31 października 1997 roku Związek został wpisany do Rejestru związków międzygminnych. Wówczas tworzyło Związek 12 gmin, obecnie tych gmin jest już 17. Z początkiem roku 2022 do Celowego Związku Gmin CZG-12 dołączyła gmina Świebodzin. Gmina jest jedną z największych jednostek samorządowych (30 tys. mieszkańców) wchodzących w skład związku. We wrześniu br. zakończone zostały procedury związane z przystąpieniem do CZG-12 gminy Trzciel. Obecnie Celowy Związek Gmin CZG-12 tworzy dużą jednostkę samorządową, której podstawą powstania była potrzeba zbudowania nowoczesnego systemu gospodarki odpadami oraz prowadzenia działań związanych z ochroną środowiska w regionie.

Nowe logo i odświeżona strona www.czg12.pl

Edukacja jest ważnym elementem funkcjonowania Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie i jednym z podstawowych działań statutowych. Z myślą o mieszkańcach i idąc z postępem Związek dokonał też zmian wizerunkowych. Powstała nowa strona internetowa wraz z wyszukiwarką odpadów, do korzystania z której serdecznie Celowy Związek Gmin CZG-12 zachęca. Strona jeszcze będzie ulepszana i dostosowywana, aby spełnić najwyższe standardy dostępności i czytelności. Opracowane też zostało nowe logo, które również coraz częściej będzie można spotkań na materiałach promocyjno-informacyjnych Związku, których hasłem przewodnim będzie „Stawiamy na nowoczesność i ekologię”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie