Nowa Sól. Dwa miliony razy czytano ten powyborczy wpis Wadima Tyszkiewicza. Prezydent Nowej Soli napisał co myśli o wyniku wyborów

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Zaktualizowano 
Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz na bieżąco komentuje otaczającą rzeczywistość na swoich profilach na Facebooku Eliza Gniewek-Juszczak
– To był mój spontaniczny wpis, który zrobiłem 10 minut po ogłoszeniu wyników wyborów w niedzielę wieczorem. Napisałem od serca to, co czuję. Po czym wyłączyłem telewizor, komputer i wziąłem książkę do ręki o tytule „Sztuka podejmowania decyzji”. I tyle – mówi prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

We wtorek przed południem wpis był czytany już dwa miliony razy. Pojawiło się prawie 5 tysięcy komentarzy, 17 tys. udostępnień i 20 tysięcy polubień i innych reakcji.

– To, co się wydarzyło, przeszło moje najczarniejsze scenariusze. Przepraszam, że tak mówię, ale zagłosowała Polska powiatowa, która nie zastanawia się nad tym, skąd się biorą pieniądze, ale ważne, że je dają. Nawet nie interesują się tym, że te dawane pieniądze wcześniej się im zabiera. Naprawdę, nie chcę nikogo obrażać, ale zagłosowali ludzie nieświadomi, którzy zostali w sposób perfidny i cyniczny zmanipulowani. Nieświadomie pakują siebie i Polskę w problemy – wyjaśnia Wadim Tyszkiewicz.

Prezydent Nowej Soli przewiduje, że jeszcze przez jakiś czas problemy państwa będą łagodzone, dopóki nie przyjdzie kryzys lub choćby spowolnienie gospodarcze. – Dzisiaj konsumujemy na bieżąco to, co wypracowujemy. Na dodatek się zadłużamy. Rząd tylko redystrybuuje zebrane od nas pieniądze. Rząd nie ma swoich pieniędzy. Dzisiaj pieniędzy jest sporo, gospodarka cały czas rośnie. Kiedy nastąpi spowolnienie, będzie totalne tąpnięcie. Wtedy okaże się, że nie ma pieniędzy na nic, że służba zdrowia leży, system emerytalny to kolos na glinianych nogach, energetyka jest w opłakanym stanie i inne dziedziny też – tłumaczy prezydent.

Nasz rozmówca zadaje pytanie, czyją zasługą jest to, że w Nowej Soli dzisiaj żyje się lepiej? – Pis-u? Polityków? Mieszkańcy Nowej Soli, którzy zagłosowali na PiS, uwierzyli w totalną propagandę, że rząd im coś dał. My sami jesteśmy kowalami naszego sukcesu. Podatki można mądrze spożytkować, można też je roztrwonić, zjadając własny ogon, ale wszystko do czasu. Jestem za tym, aby dawać ludziom wędkę, a nie rybę, a Jarosław Kaczyński dał rybę, dlatego wygrał wybory – stwierdza.

Zobacz wpis prezydenta Nowej Soli:

Zobacz też: Wybory Europarlamentarne w województwie lubuskim. Komentarze polityków

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 58

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

N
NetworkTyszkiewicznekrofil

Tyszkiewicz to syf jak rodowity polski jabol. Ci jego managerowie to polski negatyw, AIDS który dostał pieniądze na kiełbasę. To zwykła śmieciarnia, która jest zawsze i była zawsze winna BREXITOWI i wszystkim rozłamom w Unii Europejskiej. Nikt o nim nie pisze dobrze tylko sam fatalizm a nędzne płace są tak samo niskie jak w UE tyle, że własna polska nędza nie potrafi w żaden sposób współistnieć z będzą europejską, szczególnie biurową odwiecznie nie potrafiącą zarządzać a co za tym idzie powidując każdym swoim ruchem kryzys globalny w wyniku którego pierd olnęła Europejska gospodarką i prawdopodobnie nigdy się nie podniesie i winni są zawsze managerowie i to zawsze.

G
Gość
2019-05-29T11:20:45 02:00, Patriota:

tyszkiewicz lewacki ŚM1ECIU W Y P I E R D A L A J do dojczeSTANU!!! Za próbę podziału Polski kara jest tylko jedna - POD PŁOT I KU7A W Ł3B!!

2019-05-29T13:35:27 02:00, cm:

Te Patriota zrobiłeś literówkę w nicku. Powinno być IDIOTA. Tylko idiota nie widzi, że Tyszkiewicz napisał bolesną ale czystą PRAWDĘ. Do tej pory żaden rząd (również poprzedni pisowski) nie odważył się otworzyć puszki Pandory jaką jest rozdawnictwo pieniędzy i kupowanie głosów na taką skalę. Tej puszki już się nie da zamknąć puki nie zaświeci w niej dno.. PIS ma to w duszy, po nich choćby potop.

2019-06-01T14:43:42 02:00, Gość:

“Miałeś chamie złoty róg został ci się ono sznur...”

Te słowa z Wesela Wyspiańskiego są najlepszym odzwierciedleniem naszego rozumowania. Wielka szkoda, ze Polacy mądrze myślący są zagłuszani przez krzykaczy i miernotę, która mało rozumie jak wyglada ekonomia czy polityka, ale na każdy temat ma wiele do powiedzenia. Jestem pełna uznania dla wypowiedzi pana Tyszkiewicza.

Wspaniała, mądra wypowiedź! Takich włodarzy potrzeba Polsce więcej. Brawo Panie Prezydencie Nowej Soli!!!!

G
Gość
2019-05-29T11:20:45 02:00, Patriota:

tyszkiewicz lewacki ŚM1ECIU W Y P I E R D A L A J do dojczeSTANU!!! Za próbę podziału Polski kara jest tylko jedna - POD PŁOT I KU7A W Ł3B!!

2019-05-29T13:35:27 02:00, cm:

Te Patriota zrobiłeś literówkę w nicku. Powinno być IDIOTA. Tylko idiota nie widzi, że Tyszkiewicz napisał bolesną ale czystą PRAWDĘ. Do tej pory żaden rząd (również poprzedni pisowski) nie odważył się otworzyć puszki Pandory jaką jest rozdawnictwo pieniędzy i kupowanie głosów na taką skalę. Tej puszki już się nie da zamknąć puki nie zaświeci w niej dno.. PIS ma to w duszy, po nich choćby potop.

“Miałeś chamie złoty róg został ci się ono sznur...”

Te słowa z Wesela Wyspiańskiego są najlepszym odzwierciedleniem naszego rozumowania. Wielka szkoda, ze Polacy mądrze myślący są zagłuszani przez krzykaczy i miernotę, która mało rozumie jak wyglada ekonomia czy polityka, ale na każdy temat ma wiele do powiedzenia. Jestem pełna uznania dla wypowiedzi pana Tyszkiewicza.

G
Gość
2019-05-29T21:55:41 02:00, Gość:

BRAWO PANIE PREZYDENCIE...!!!!

Brawo Panie prezydencie

G
Gość
2019-05-28T23:33:27 02:00, dingo8:

Ach, te powyborcze frustracje i ten reklamowy chwyt - dwa miliony razy czytano tekst mędrca z Nowej Soli. Uśmiać się można tylko.

2019-05-29T00:08:51 02:00, TBGL czy jak im tam:

Wydaje się temu celebrycikowi że jest z Nowego Yorku a nie Nowej Soli więc raczy nas swoimi kompleksami.

2019-05-31T14:50:50 02:00, Gość:

Jedyne co potrafią tego typu frustracji jak ten Jegomość, to przywrócenie do życia zmumifikowane PZPRowskie karykatury które gnają na złamanie karku do Brukseli po ogromną kasę dla ... siebie.

Tak też sądzę.

D
Dingo8

Podoba mi się możliwość komentowania każdego artykułu GL. Wcześniej forum opanowane było przez lewackie jaczejki. Obecnie jak widać jest dyskusja. Pan Tyszkiewicz dodam tu na boku strzela sobie w kolano a GL promując owe idiotyczne opinie strzela sobie w swój rzekomo demokratyczny wizerunek.

G
Gość
2019-05-28T23:33:27 02:00, dingo8:

Ach, te powyborcze frustracje i ten reklamowy chwyt - dwa miliony razy czytano tekst mędrca z Nowej Soli. Uśmiać się można tylko.

2019-05-29T00:08:51 02:00, TBGL czy jak im tam:

Wydaje się temu celebrycikowi że jest z Nowego Yorku a nie Nowej Soli więc raczy nas swoimi kompleksami.

Jedyne co potrafią tego typu frustracji jak ten Jegomość, to przywrócenie do życia zmumifikowane PZPRowskie karykatury które gnają na złamanie karku do Brukseli po ogromną kasę dla ... siebie.

R
Roger

Facetowi czas stanął w miejscu.

Wczoraj słuchałam niejakiego Myszkowskiego.Koszmar,też Nowoczesna.

Ta sama retoryka.Żal,że tacy ludzie rządzą w miastach.

Mając doktorat w trakcie habilitacji także głosowałam z pełnym przekonaniem na Prawo i Sprawiedliwość.

L
Lysy rysiek

Szanuje i podziwiam za to copan zrobił w Nowej Soli ale nigdy nie zrozumie pana decyzji o wstapieniu do partii złodziei. Te pieniadze które rozdaje rząd to jest szara strefa , zlodzieje, iwiele innych czynników ktore rzad robi zeby ludzie mogli godnie żyć.

f
ff

tyle żalu i nienawiści?? Zacznij mysleć..a to że wygrali komu hy??

G
Gość

Oj widoczne objawy geriatryczne..Szkoda,że tak zamkniety mentalnie człek rządzi ludxmi?? To typowy hamulcowy o czym swiadczy lektura!

G
Gość
2019-05-29T15:15:54 02:00, Gość:

Ważna opinia! Smutny i niepokojący ten hejt PiSowców. Po co tak obrażają, skoro i tak mają satysfakcję, że wygrali? Pan Wadim ma rację. Ciemny lud, który ma gdzies dobro ogółu i zło, które PiS Polsce wyrządził (upolitycznienie wszystkiego, zniszczone srodowisko naturalne, skłócenie z Europą, język pogardy Kaczyńskiego i jego sekty oraz reżimowej TVP) widzi tylko czubek własnego nosa i daje ię kupić dyktaturze za 500 plus i 13tą emeryturę. Tylko w innych krajach takiego 500 plus nie dostają bogaci (jak bezsensownie w Polsce) tylko potrzebujący. A wiesniak nie zakonserwuje chałupy tylko czeka aż się zawali i czeka na jałmużnę. KE zrobiła jednak fatalną kampanię. Nigdzie nie widać było ich plakatów tylko PiSowskie. Nie wytyka PO PiSowi np. tego, że po co bogaci dostają 500 plus? Za to nie samotne ,biedne matki. To niesprawiedliwe! I proszę PO nie zapraszać SLD do koalicji!

Wyprowadz sie,zubozej i wez socjal za granicą

G
Gość

Płaca minimalna w 2020 r. ma wzrosnąć o 200 zł do kwoty 2450.czy to jest ryba czy wędka,rozumiem że dla p.Tyszkiewicza ryba bo wędką było13% bezrobocie i płaca za 5 zł.na godz.Będąc 4 gospodarką najlepiej rozwijającą na świecie i rekordowo niskim bezrobociem od lat,to dalej ryba.Gdy wg.danych z Anglii, pierwszy raz zanotowano powrót do kraju zamieszkana emigrantów(116 tys.),większość z Polski, to dalej dawanie im ryby,czyli możliwość dobrej pracy w kraju,itd..

G
Gość

BRAWO PANIE PREZYDENCIE...!!!!

d
dingo8
2019-05-29T15:15:54 02:00, Gość:

Ważna opinia! Smutny i niepokojący ten hejt PiSowców. Po co tak obrażają, skoro i tak mają satysfakcję, że wygrali? Pan Wadim ma rację. Ciemny lud, który ma gdzies dobro ogółu i zło, które PiS Polsce wyrządził (upolitycznienie wszystkiego, zniszczone srodowisko naturalne, skłócenie z Europą, język pogardy Kaczyńskiego i jego sekty oraz reżimowej TVP) widzi tylko czubek własnego nosa i daje ię kupić dyktaturze za 500 plus i 13tą emeryturę. Tylko w innych krajach takiego 500 plus nie dostają bogaci (jak bezsensownie w Polsce) tylko potrzebujący. A wiesniak nie zakonserwuje chałupy tylko czeka aż się zawali i czeka na jałmużnę. KE zrobiła jednak fatalną kampanię. Nigdzie nie widać było ich plakatów tylko PiSowskie. Nie wytyka PO PiSowi np. tego, że po co bogaci dostają 500 plus? Za to nie samotne ,biedne matki. To niesprawiedliwe! I proszę PO nie zapraszać SLD do koalicji!

Pan Tyszkiewicz publicznie pluje na miliony Polaków za ich wybór - głos na legalną i wiarygodną partię. Głosy oburzenia natomiast na tak dlaeko posuniętą arogancję, ktorą bez dwóch zdań można nazwać językiem nienawiści klasyfikowane natomiast są jako pisowski hejt. Dlaczego przegraliście i będziecie nadal przegrywać? - ponieważ nie stać Was w tej antypisowskiej nienawiści na cień refleksji. To smutne, że człowiek na tak eksponowanym stanowisku posługuje się tak prymitywnym rozumieniem spraw państwowych i taką nieukrywaną pogardą do Polaków głosujących inaczej niż obecne afiliacje Pana Tyszkiewicza.

Dodaj ogłoszenie