Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sztuka Osób Niepełnosprawnych. Do soboty można składać prace na konkurs pt. Życie jest podróżą"

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 16 lat
Sztuka Osób Niepełnosprawnych- to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. W ostatnich latach do konkursu zgłaszano około 2 000 prac rocznie. W tym roku do lubuskiego oddziału Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze wciąż napływa wiele ciekawych prac. Będzie je można zobaczyć na specjalnej wystawie.

Sztuka Osób Niepełnosprawnych- to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. W ostatnich latach do konkursu zgłaszano około 2 000 prac rocznie.

Nadesłane prace na konkurs Sztuka Osób Niepełnosprawnych, który w tym roku odbywa się pod hasłem Życie jest podróżą

Sztuka Osób Niepełnosprawnych. Do soboty można składać prace...

O konkursie Sztuka Osób Niepełnosprawnych

Pomysł narodził się w roku 2000, gdy PFRON zorganizował konkurs na pocztówki świąteczne wysyłane później do najważniejszych osób i instytucji. Bożonarodzeniowa akcja zwróciła uwagę wielu środowisk na niezwykłe możliwości twórcze oraz wrażliwość artystyczną osób niepełnosprawnych.
Sztuka Osób Niepełnosprawnych okazała się sukcesem artystycznym i frekwencyjnym – w trzech pierwszych edycjach wpłynęło w sumie ok. 5000 prac z całej Polski.
Co roku w jury konkursu zasiadają profesjonalni artyści, osoby związane ze światem kultury i sztuki, czy przedstawiciele instytucji takich jak Muzeum Narodowe, Zachęta czy Akademia Sztuk Pięknych.

Nadesłane prace na konkurs Sztuka Osób Niepełnosprawnych, który w tym roku odbywa się pod hasłem Życie jest podróżą
Nadesłane prace na konkurs Sztuka Osób Niepełnosprawnych, który w tym roku odbywa się pod hasłem Życie jest podróżą Jacek Katos

Tegoroczna edycja konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych odbywa się pod hasłem "Życie jest podróżą"

XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” odbywa się pod tytułem "Życie jest podróżą". Termin składania prac konkursowych upływa 30 września 2023 r.
Miejsce składania prac: Oddziały wojewódzkie PFRON właściwe ze względu na siedzibę placówki biorącej udział w Konkursie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska