Wybory parlamentarne 2019. 120 kandydatów do Sejmu i 9 do Senatu. Już 13 października wybory!

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
13 października 2019 r. - wybory parlamentarneStartuje z Lubuskiego 120 osób do Sejmu i 9 do Senatu Pixabay.com
Jak głosować, żeby nie stracić głosu i o czym pamiętać w niedzielę, 13 października? Tego dnia wybierzemy posłów i senatorów do parlamentu na czteroletnią kadencję. Przypominamy, jak głosować i publikujemy nazwiska wszystkich kandydatów.

W województwie lubuskim głosujemy na jedną osobę do Sejmu i jedną do Senatu. Cały nasz region to jeden okręg wyborczy do Sejmu, dlatego wszyscy - czy to na północy, czy na południu województwa - dostaniemy taką samą dużą kartkę z tymi samymi nazwiskami osób startujących do Sejmu. Również jedną osobę wybieramy do Senatu. Ale w przypadku tych wyborów nasze województwo zostało podzielone na trzy okręgi, które obejmują część północną, środkową i południową naszego regionu. W każdym z tych okręgów wystawiono innych kandydatów.

Trwa głosowanie...

Cisza wyborcza...

Idziemy do lokalu wyborczego

Informacje o tym, gdzie jest nasz lokal wyborczy, publikowane są na obwieszczeniach, które zobaczyć można w różnych częściach swojej miejscowości. Wybory odbywają się w szkołach, przedszkolach czy innych obiektach użyteczności publicznej. Zwykle będą to te same miejsca, w których odbywały się głosowania w poprzednich wyborach, chyba że obiekt będzie w remoncie.
Ważne, aby nie zapomnieć zabrać ze sobą dowodu osobistego lub paszportu, który również jest potwierdzeniem naszej tożsamości. Od lat najwięcej osób przychodzi głosować po niedzielnej mszy lub obiedzie. Wtedy tworzą się kolejki, zarówno do odbioru list, jak i miejsc, w których można zapoznać się z listami i na osobności dokonać wyboru.

Narzędzia, które pomogą Ci wybrać

Głosujemy na kandydata do Sejmu i Senatu

Dostajemy dwie ostemplowane kartki. Jedna na szarym tle zawiera kandydatów do Sejmu, druga na żółtym tle obejmuje kandydatów do Senatu. Na liście do Sejmu zobaczymy pięć list, każda będzie miała nazwę i numer. Przypomnijmy, nr 1 ma lista Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nr 2 ma Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Lista nr 3 to kandydaci Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Nr 4 należy do Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość. Nr 5 to Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni.
Wybieramy jedno nazwisko do Sejmu i jedno do Senatu. Obok każdego nazwiska jest kwadrat, w którym stawiamy krzyżyk, czyli dwie przecinające się linie. Nie można zaznaczyć kandydata w żaden inny sposób, bo wówczas głos będzie nieważny. Podobnie będzie, jeśli nie zaznaczymy nikogo - to również nieważny głos. Na dole karty będzie informacja o tym, jak zaznaczyć głos. Zawsze można też dopytać o to członka komisji, ale nie wolno pytać, na kogo głosować. Wszelka agitacja, czyli promowanie któregokolwiek z kandydatów, jest zabronione od momentu ogłoszenia ciszy wyborczej, czyli od godz. 24 w nocy z 11 na 12 października, aż do zakończenia wyborów, czyli do godz. 21 - 13 października.
Głosowanie odbędzie się 13 października w godz. 7-21.

Na kogo głosować?

120 kandydatów do Sejmu i 9 do Senatu

Na kartce na szarym tle znajdziemy pięć list kandydatów do Sejmu. Na każdej będą po 24 nazwiska, co daje wybór jednego spośród 120 kandydatów. Do Senatu będziemy wybierać przedstawiciela - zależnie od miejsca w województwie - spośród dwóch, trzech lub czterech kandydatów. Województwo lubuskie będzie miało 12 posłów i 3 senatorów.
Do nazwisk wszystkich kandydatów dołączyliśmy informacje na temat tego, czy są w obecnej kadencji posłami, senatorami lub radnymi województwa, powiatu czy gminy. Zamieszczamy też funkcje publiczne, jakie pełnią osoby startujące w wyborach. Informacja zawiera również zawód i miejsce zamieszkania.

Lista nr 1

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

 1. Jolanta Beata Fedak - politolog z Zielonej Góry, szefowa lubuskiego PSL.
 2. Jan Świrepo - inżynier mechanik ze Strzelec Krajeńskich, radny województwa, należy do PSL.
 3. Artur Dariusz Groc - producent telewizyjny ze Starych Biskupic, wiceprezes zarządu Kukiz’15 Lubuskie.
 4. Roman Stanisław Król - radny powiatu gorzowskiego, z zawodu pedagog, mieszka w Kłodawie, kierownik oddziału ZUS w Strzelcach Krajeńskich, należy do PSL.
 5. Wioleta Elżbieta Haręźlak - przewodnicząca sejmiku, z zawodu nauczyciel, mieszka w Zielonej Górze, nie należy do partii politycznej, na liście reprezentuje Bezpartyjnych.
 6. Stanisław Tomczyszyn - wicemarszałek województwa lubuskiego i radny województwa, z zawodu nauczyciel, mieszka w Chotkowie, należy do PSL.
 7. Zofia Teresa Plewa - wicestarosta międzyrzecki, radna powiatu międzyrzeckiego, z zawodu technik rolnik, mieszka w Międzyrzeczu, należy do PSL.
 8. Jarosław Józef Kaczmarek - burmistrz Trzciela, z zawodu zootechnik, należy do PSL.
 9. Zbigniew Jan Kołodziej - radny województwa, rolnik, mieszka w Rozłogach, należy do PSL.
 10. Iwona Agnieszka Czerepko - kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gubinie, pielęgniarka, mieszka w Gubinie, nie należy do partii politycznej.
 11. Anna Chinalska - radna województwa, z zawodu nauczyciel, mieszka w Osiecznicy, należy do PSL.
 12. Anna Wiesława Dębicka - artystka i choreograf z Gorzowa Wlkp., nie należy do partii politycznej.
 13. Izabela Ewa Kumor-Pilarczyk - dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, menadżer, mieszka w Żarach, należy do PSL.
 14. Marek Halasz - zastępca wójta gminy Zwierzyn, mieszka w Strzelcach Krajeńskich, należy do PSL.
 15. Sławomir Kulczyński - dyrektor Zespołu Ekonomicznego-Administracyjnego Szkół w Rzepinie, z zawodu ekonomista, mieszka w Białkowie, członek zarządu wojewódzkiego PSL.
 16. Mirosław Wojciech Olejniczak - z zawodu nauczyciel, mieszka w Nowej Soli, należy do PSL.
 17. Dariusz Jerzy Wróblewski - radny powiatu zielonogórskiego, z zawodu nauczyciel, mieszka w Kargowej, nie należy do partii politycznej.
 18. Andrzej Janusz Gembara - zastępca dyrektora departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w urzędzie marszałkowskim, z zawodu ekonomista, mieszka w Zielonej Górze, należy do PSL.
 19. Antoni Józef Sołtys - ekonomista z Kostrzyna nad Odrą, należy do PSL.
 20. . Waldemar Henryk Starosta - wicestarosta powiatu wschowskiego, radny powiatu wschowskiego, z zawodu technolog żywności, mieszka w Radzyniu, należy do PSL.
 21. Wanda Elżbieta Szumna - doradca zawodowy z Gorzowa Wlkp., nie należy do partii politycznej.
 22. Anna Sylwia Komar - zastępca dyrektora Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, z zawodu filolog, mieszka w Starym Stawie, należy do PSL.
 23. Krystyna Bryszewska - radna powiatu krośnieńskiego, z zawodu nauczyciel, mieszka w Łochowicach, nie należy do partii politycznej.
 24. Łukasz Mejza - radny województwa, przedsiębiorca z Łagowa, nie należy do partii politycznej, na liście reprezentuje Bezpartyjnych.

Lista nr 2
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

 1. Marek Ast - obecny poseł, prezes lubuskiego PiS, radca prawny, mieszka we Wschowie, należy do PiS.
 2. Władysław Dajczak - wojewoda lubuski, mieszka w Strzelcach Krajeńskich, należy do PiS.
 3. Jerzy Marian Materna - obecny poseł, z zawodu inżynier budownictwa ogólnego, mieszka w Zielonej Górze, należy do PiS.
 4. Elżbieta Teresa Płonka - obecna posłanka, lekarz medycyny rodzinnej, mieszka w Gorzowie Wlkp., należy do PiS.
 5. Jacek Sławomir Kurzępa - obecny poseł, z zawodu nauczyciel akademicki, mieszka w Krośnie Odrzańskim, należy do PiS.
 6. Stanisław Antoni Iwan - wiceprezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, z zawodu inżynier elektryk, mieszka w Zielonej Górze, należy do Porozumienia Jarosława Gowina.
 7. Andrzej Leszek Wieczorek - radny miasta Nowa Sól, z zawodu fotograf, należy do PiS.
 8. Ewa Danuta Gancarz - nauczyciel ze Szprotawy, należy do PiS.
 9. Piotr Barczak - radny miasta Zielona Góra, wojewódzki komendant OHP, mieszka w Zielonej Górze, należy do PiS.
 10. Małgorzata Barbara Gośniowska-Kola - radna województwa, zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, mieszka w Przyczynie Górnej, należy do PiS.
 11. Joanna Magdalena Werstler-Wojtaszek - radna miasta Żary, mieszka w Żarach, należy do PiS.
 12. Anita Agnieszka Molicka - pracownik starostwa powiatowego w Świebodzinie, mieszka w Świebodzinie, należy do PiS.
 13. Tomasz Rafał Rafalski - radny miasta Gorzowa, politolog, należy do PiS.
 14. Gabriela Marianna Trzpis - radna powiatu sulęcińskiego, mieszka w Sulęcinie, należy do PiS.
 15. Jarosław Porwich - obecny poseł, specjalista administracji publicznej, mieszka w Gorzowie Wlkp., nie należy do partii politycznej.
 16. Grzegorz Grabarek - technik rolnictwa, mieszka w Nowej Wsi, należy do PiS.
 17. Alicja Szułcik - radna powiatu zielonogórskiego, z zawodu księgowa, mieszka w Kargowej, należy do PiS.
 18. Mieczysław Jaszcz - radny powiatu gorzowskiego, z zawodu mechanik, mieszka w Kostrzynie nad Odrą, należy do PiS.
 19. Bożena Ronowicz - radna miasta Zielona Góra, dyrektor oddziału regionalnego KRUS, z zawodu nauczyciel, mieszka w Zielonej Górze, należy do PiS.
 20. Anna Górska - ekonomista ze Słubic, nie należy do partii politycznej.
 21. Marzanna Nina Kujtkowska - nauczyciel, mieszka w Zielonej Górze, należy do PiS.
 22. Urszula Kazimiera Słomińska - kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania Wiech¬lice, mieszka w Żaganiu, należy do PiS.
 23. Krzysztof Władysław Czerniawski - radny powiatu żarskiego, nauczyciel historii, mieszka w Lubsku, należy do PiS.
 24. Sebastian Pieńkowski - wiceprzewodniczący rady miasta Gorzowa Wlkp., z zawodu inżynier ochrony środowiska, mieszka w Gorzowie Wlkp., należy do PiS.

Lista nr 3
Komitet Wyborczy Sojusz
Lewicy Demokratycznej

 1. Anita Agnieszka Kucharska-Dziedzic - radna miasta Zielona Góra, prezeska stowarzyszenia Baba, nauczycielka akademicka, mieszka w Zielonej Górze, liderka Wiosny Roberta Biedronia.
 2. Bogusław Tadeusz Wontor - przewodniczący rady wojewódzkiej SLD, z zawodu ekonomista, mieszka w Sulechowie.
 3. Adrianna Ruszkowska - psycholog, mieszka w Zielonej Górze, należy do partii Lewica Razem.
 4. Artur Stojanowski - z zawodu inżynier, mieszka w Pyrzanach, nie należy do partii politycznej.
 5. Anna Gargul - z zawodu filolog klasyczny, mieszka w Czernej, należy do partii Lewica Razem.
 6. Wojciech Kazimierz Starszak - z zawodu zegarmistrz, mieszka w Sulechowie, należy do SLD.
 7. Ewa Maria Och - z zawodu technik rolnik, mieszka w Kostrzynie nad Odrą, należy do SLD.
 8. Bernard Krzysztof Łysiak - prawnik ze Słubic, należy do partii Lewica Razem.
 9. Irena Buzarewicz-Kowal - z zawodu filolog, mieszka w Międzyrzeczu, nie należy do partii politycznej.
 10. Damian Karol Hałabura - socjolog z Żar, nie należy do partii politycznej.
 11. Iwona Marzena Raksa - chemik z Drezdenka, nie należy do partii politycznej.
 12. Waldemar Jacek Włodek - stolarz meblowy, mieszka w Nowym Świecie, nie należy do partii politycznej.
 13. Monika Bąk - przedsiębiorca ze Wschowy, nie należy do partii politycznej.
 14. Eugeniusz Rożek - technik budowlany z Gorzowa Wlkp., należy do partii Lewica Razem.
 15. Julita Monika Szkudlarek - socjolog z Drezdenka, nie należy do partii politycznej.
 16. Tomasz Walczak - radny miasta Drezdenko, z zawodu pedagog teatru, mieszka w Drezdenku, nie należy do partii politycznej.
 17. Katarzyna Magdalena Żegilewicz-Zawadzka - ekonomista z Gorzowa Wlkp. należy do SLD.
 18. Paweł Wita - pracownik biurowy z Sulechowa, nie należy do partii politycznej.
 19. Natalia Roksana Komajda - z zawodu kelnerka, mieszka w Bezrzeczu, należy do partii Lewica Razem.
 20. Leszek Sokołowski - z zawodu nauczyciel, mieszka w Gorzowie Wlkp., należy do Nowoczesnej.
 21. Julieta Grande - socjoterapeuta z Gorzowa Wlkp., nie należy do partii politycznej.
 22. Wacław Andrzej Wiśniewski - rolnik z Gorzowa Wlkp., nie należy do partii politycznej.
 23. Monika Drubkowska - socjolog z Gorzowa Wlkp., nie należy do partii politycznej.
 24. Michał Paweł Szmytkowski - z zawodu ratownik medyczny z Gorzowa Wlkp., należy do partii Lewica Razem.

Lista nr 4
Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość

 1. Krystian Patryk Kamiński - przedsiębiorca z Zielonej Góry, należy do Ruchu Narodowego.
 2. Beata Zofia Pachnik-Łodzińska - doradca podatkowy z Zielonej Góry, prezes koła Ruchu Narodowego w Zielonej Górze.
 3. Marcin Sygutowski - technik budownictwa z Brzeźnicy, nie należy do partii politycznej.
 4. Piotr Jan Szymański - logistyk z Rzepina, należy do Ruchu Narodowego.
 5. Michał Marcin Paluch - rolnik z Jabłońca, nie należy do partii politycznej.
 6. Paweł Kamrad - fotograf z Gorzowa Wlkp., należy do Ruchu Narodowego.
 7. Marek Banyś - elektromonter z Lipek Wielkich, nie należy do partii politycznej.
 8. Marta Maria Srebniak-Buszewska - socjolog z Siedliska, nie należy do partii politycznej.
 9. Rafał Jan Borkowski - ekonomista ze Świebodzina, nie należy do partii politycznej.
 10. Karol Stanisław Waszczuk - ekonomista z Krosna Odrz., nie należy do partii politycznej.
 11. Grzegorz Dariusz Rutkowski - przedsiębiorca z Łagowa, należy do Ruchu Narodowego.
 12. Urszula Teresa Cantemir - przedsiębiorca z Zielonej Góry, nie należy do partii politycznej.
 13. Piotr Kazimierz Wasylciów - nauczyciel z Kożuchowa, nie należy do partii politycznej.
 14. Karolina Maria Ladra - psycholog z Głogowa, nie należy do partii politycznej.
 15. Agnieszka Janina Masternak - z zawodu politolog z Zielonej Góry, należy do Ruchu Narodowego.
 16. Krzysztof Dominik Kieszewicz - z zawodu magister sztuki z Torzymia, nie należy do partii politycznej.
 17. Danuta Irena Karowska - emerytka z Nowej Soli, nie należy do partii politycznej.
 18. Anna Agnieszka Kosicka-Dombek - księgowa z Zielonej Góry, nie należy do partii politycznej.
 19. Andrzej Domaradzki - logistyk z Bieniowa, nie należy do partii politycznej.
 20. Emilia Małgorzata Kopacka - pracownik biurowy z Głogowa, nie należy do partii politycznej.
 21. Maciej Kościelny - operator maszyn CNC z Modrzycy, należy do Ruchu Narodowego.
 22. Karolina Piątkowska - sprzedawca z Gorzowa Wlkp., nie należy do partii politycznej.
 23. Henryk Jabłoński - ekonomista z Wiechlic, należy do Ruchu Narodowego.
 24. Krzysztof Michał Łopatowski - adwokat, mieszka w Różankach, nie należy do partii politycznej.

Lista nr 5
Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni

 1. Tomasz Witold Aniśko - z zawodu architekt krajobrazu, mieszka w Ośnie Lubuskim, należy do Zielonych.
 2. Waldemar Jan Sługocki - obecny senator, z zawodu nauczyciel akademicki, mieszka w Zielonej Górze, przewodniczący lubuskiej PO.
 3. Krystyna Mieczysława Sibińska - obecna posłanka, z zawodu inżynier, mieszka w Chwalęcicach, wiceprzewodnicząca lubuskiej PO.
 4. Katarzyna Osos - obecna posłanka, radca prawny, mieszka w Łagowie, należy do PO.
 5. Jerzy Wierchowicz - wiceprzewodniczący sejmiku, adwokat, mieszka w Gorzowie Wlkp., należy do PO.
 6. Tomasz Bogusław Kucharski - obecny poseł, dwukrotny mistrz olimpijski, mieszka w Gorzowie Wlkp., należy do PO.
 7. Marcin Artur Jabłoński - członek zarządu województwa lubuskiego, z zawodu menadżer, mieszka w Słubicach, należy do PO.
 8. Witold Pahl - radca prawny, mieszka Chwalęcicach, należy do PO.
 9. Grzegorz Michał Potęga - radny województwa, przedsiębiorca, mieszka w Niedoradzu, należy do PO.
 10. Cecylia Brodzińska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, radna powiatu żagańskiego, należy do PO.
 11. Olaf Krzysztof Napiórkowski - wiceburmistrz Żar, nie należy do partii politycznej.
 12. Krystyna Maria Magdziarek - nauczyciel z Zielonej Góry, należy do Nowoczesnej.
 13. Radosław Zenon Sujak - członek zarządu powiatu krośnieńskiego, z zawodu animator kultury, mieszka w Krośnie Odrz., należy do PO.
 14. Agata Małgorzata Wdowiak - pracownik samorządowy, mieszka w Torzymiu, nie należy do partii politycznej.
 15. Krzysztof Stanisław Kola - radca prawny, mieszka we Wschowie, nie należy do partii politycznej.
 16. Alina Wanda Jągowska - dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lu¬buskiego, z zawodu biolog, mieszka w Babimoście, należy do PO.
 17. Piotr Stanisław Kowalski - prezes Żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, mieszka w Żaganiu, należy do PO.
 18. Danuta Teresa Malinowska - radna miasta Sulęcin, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie, należy do PO.
 19. Miłosz Mateusz Brodzikowski - radny miasta Sulechów, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Dobra Wróżka, należy do PO.
 20. Marcin Bogusław Pabierowski - radny miasta Zielona Góra, przedsiębiorca, należy do PO.
 21. Marek Mirosław Kraśny - zastępca burmistrza Wschowy, z zawodu inżynier budownictwa, należy do PO.
 22. Elżbieta Kozak - prezes zarządu Lubuskiego Centrum Ortopedii im. dr. Lecha Wie¬rusza, mieszka w Świebodzinie, nie należy do partii politycznej.
 23. Jolanta Teresa Kaniewska - pielęgniarka, mieszka w Kożuchowie, należy do PO.
 24. Bogusław Michał Zaborowski - lekarz weterynarz, mieszka w Przytocznej, należy do PO.

Okręgi lubuskie do Senatu RP

Kandydaci do Senatu
w okręgu nr 20
Zasięg: obszary powiatów: krośnieńskiego, świebodzińskiego i zielonogórskiego oraz miasta na prawach powiatu Zielona Góra.

 1. Robert Dowhan - obecny senator, przedsiębiorca z Zielonej Góry, Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni, należy do PO.
 2. Zbigniew Kościk - radny województwa, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.

Kandydaci do Senatu
w okręgu nr 21
Zasięg: obszary powiatów: gorzowskiego, międzyrzeckiego, strzelecko-drezdeneckiego, słubickiego i sulęcińskiego oraz miasta na prawach powiatu Gorzów Wlkp.

 1. Władysław Komarnicki - obecny senator, mieszka w Gorzowie Wlkp., Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni, należy do PO.
 2. Janusz Maksymowicz - z zawodu nauczyciel, mieszka w Gorzowie Wlkp., Komitet Wyborczy Wyborców Janusz Maksymowicz.
 3. Marek Tomasz Surmacz - radny województwa, zastępca głównego inspektora ochrony środowiska, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
 4. Anna Synowiec - radna województwa, adwokat, mieszka w Gorzowie Wlkp., Komitet Wyborczy Wyborców Anny Synowiec.

Kandydaci do Senatu
w okręgu nr 22
Zasięg: obszary powiatów: nowosolskiego, wschowskiego, żagańskiego i żarskiego.

 1. Klaudiusz Balcerzak - z zawodu technik technologii żywności, mieszka w Lubiatowie, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
 2. Robert Jarosław Paluch - z zawodu politolog, prezes Celowego Związku Gmin CZG 12, mieszka w Ciepielowie, Komitet Wyborczy Wyborców Robert Paluch.
 3. Wadim Tyszkiewicz - prezydent Nowej Soli, wcześniej przedsiębiorca, Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz.

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
G
8 października, 11:30, Gość:

Nie znam i nie chcę znać...!!!

Ale oddanie głosu w wyborach jest obowiązkiem każdego Polaka. Należało by coś wiedzieć.

G
Gość

Nie znam i nie chcę znać...!!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3