PROGRAM WINOBRANIA 2019. Koncerty, pokazy, spotkania. Sprawdź, co będzie się działo podczas tegorocznego Winobrania [7-15 września]

oprac.mawZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (22 zdjęcia)
Program Winobrania 2019 jest jak co roku bogaty. Dni Zielonej Góry to nie tylko wielki jarmark winobraniowy, barwny korowód czy spotkania ze sztuką. To również codziennie koncerty gwiazd. Kto w tym roku zagra na Winobraniu 2019? Co przygotowali organizatorzy tej największej imprezy w Zielonej Górze? Sprawdźcie szczegółowy program Winobrania 2019, które rozpocznie się już 7września i potrwa do 15 września.
Trwa głosowanie...

Weźmiesz udział w Winobraniu 2019

Winobranie 2019 - 7-15 września

Winobranie 2019 tradycyjnie już rozpocznie się w pierwszy weekend września. Zielonogórzanie zaczną świętować w sobotę, 7 września. Zabawa, podobnie jak w ubiegłych latach potrwa cały tydzień i zakończy się 15 września 2019.

Klucze do bram miasta odbierze Bachus - – Bóg Wina, a Zielona Góra stanie się jedną wielką sceną. Miejscem artystycznych spotkań, muzycznych wydarzeń. - Jak co roku na mieszkańców i turystów czekają liczne atrakcje m.in.: koncerty, zabawy plenerowe, zawody sportowe, targi kolekcjonerskie, barwny korowód uliczny i wiele innych - informują organizatorzy.

Zobacz również: Winobranie 2017: Barwny korowód przeszedł ulicami miasta [ZDJĘCIA]

PROGRAM WINOBRANIA 2019 - kto zagra na Winobraniu?

Organizatorzy zdradzili już szczegółowy program Winobrania 2019. Wiemy, kto zagra na Winobraniu, jakie atrakcje czekają nas przez kilka dni września. Sprawdźcie dokładnie, na co warto wybrać się podczas tegorocznych Dni Zielonej Góry.

WIDEO: Bachus zaprasza na Winobranie 2019

Program Winobrania 2019 - SOBOTA 7 września

KOŚCIÓŁ PATRONALNY P.W. ŚW. URBANA I (ul. Braniborska 17)

  • godz. 19.00

Uroczysta Msza Święta w intencji władz i mieszkańców Miasta. Po mszy przeniesienie relikwii w orszaku wiernych do Konkatedry p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej (ul. Mickiewicza 14)
SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

  • godz. 11.00 - 15.00 2. Ogólnopolski Winobraniowy Maraton Indoor Cycling
  • godz. 20.00**„Barwy symfoniczne” winobraniowy koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent Czesław Grabowski**

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

  • godz. 10.00 - 21.00

Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno Odrzańskie), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), Żelazny (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

  • Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Winnogóra w Górzykowie” - WinoBus nr 4: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Winnogóra” w Górzykowie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Senator” w Niedoradzu - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Winnogóra” w Górzykowie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

  • godz. 12.30 - 13.00 X Ogólnopolski Konkurs Win - ogłoszenie wyników
  • godz. 13.00 - 13.30 Prezentacja Mega Dance
  • godz. 14.00 - 14.15 Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry – Przekazanie przez Prezydenta kluczy do bram miasta Bachusowi
  • godz. 14.15 - 15.00 Kabaret Chyba
  • godz. 15.15 - 16.00 Prezentacja Studio Tańca Dance Art
  • godz. 1645 - 17.45 Prezentacja Szkoły Muzycznej Yamaha
  • godz. 18.45 - 19.45 Nadmiar, Damian Michalski obecny wokalista TSA
  • godz. 20.45 - 22.00**Renata Przemyk „Babę zesłał Bóg**”

po koncercie do godz.24. 00Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)

  • godz. 17.00 - 18.00 Warsztaty Breaking (Break Dance)
  • godz. 18.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci z Bricks4Kidz i MatPlaneta
  • godz. 18.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Bboya Bartaza

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

  • godz. 19.00 Brian Friel „Cudotwórca” reż. Adam Ferency

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach)

  • godz. 10.00 - 20.00Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE

  • godz. 9.00 Międzynarodowe Zawody Niepełnosprawnych w Bocci, Hala Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olim pijska 20 (organizator: Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start”)

  • godz. 9.3014. Międzynarodowy Turniej Winobraniowy w Akrobatyce Sportowej, Hala akrobatyczna, ul. Urszuli 22 (organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)

  • godz. 9.30 II Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt, Sala Sportowa Zespołu Szkół Edukacyjnych nr 4 w Drzonkowie, ul. Szkolna 2 (organizator: UKS „Świt”)

  • godz. 10.00 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w dwuboju nowoczesnym - Penta Day, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)

  • godz. 10.00 Winobraniowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn, Hala sportowa ul. Szafrana 6 (organizator: AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego)

  • godz. 14.00 Ogólnopolskie Zawody Masters w Pięcioboju Nowoczesnym - III Polish Modern Pentathlon - Oldboy Cupl Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy)

  • godz. 17.00 Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej, ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Polska Press Sp. z o. o. oraz Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej)
    OBEJRZYJ: Winobraniowy Bieg o Puchar Gazety Lubuskiej 2018

    VIDEO https://get.x-link.pl/6d0f27de-c3cb-1b91-98ae-f6a8388536f7,77fbba6c-5451-6b38-32b7-8745fb98022c,embed.html

  • godz. 17.00 Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Lubuski Związek Jeździecki)

  • godz. 19.00 34. Nocny Bieg Bachusa, ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej)

  • godz. 19.05 V Winobraniowy Marsz Nordic Walking, ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

  • godz. 12.00Narodowe czytanie VIII edycja ogólnopolskiej akcji głośnego czytania inicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zbiórzatytułowany „Nowele polskie”, Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)
  • godz. 14.30 Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2019” - wernisaż , Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3 (organizator: Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP)
  • godz. 15.00 - 19.00 Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej, Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)
  • godz. 20.00 Koncert Winobraniowy „Concerto all’italiana”, wykonanie: Cappella Viridimontana, Michał Kocot (pozytyw) pod dyrekcją Jerzego Markiewicza, w programie: muzyka włoskiego baroku, Konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej (organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores")

WYSTAWY

  • Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa linorytów Arety Fedak „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii - Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;
  • Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14
  • Wystawy czasowe: „Lotnictwo Polskie 1939 roku”; „Lubuscy bohaterowie w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej”
  • Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Kobiety-żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”. Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54
  • Wystawa czasowa: „100-lecie powołania Polskiej Policji”
  • Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze", Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15)
  • Wystawa czasowa: „Narodowe czytanie”, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze (al. Wojska Polskiego 9)
  • Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa p.h. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo”, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (al. Wojska Polskiego 9)

Program Winobrania 2019 - NIEDZIELA 8 września

Winobranie 2019, program winobrania, program winobrania 2019
Savage wystąpi na Winobraniu 2019 już w niedzielę, 8 września. Arkadiusz Gola/Polskapresse

KONKATEDRA P.W. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ (ul. Mickiewicza 14)

  • godz.12.00 Uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych oraz przemarsz uczestników uroczystości do sceny przy Ratuszu

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

  • godz. 11.00 Winobraniowe Mistrzostwa Polski Strong Man

  • godz. 20.00 Koncert Savage

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu) godz. 10.00 - 21.00
X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

  • Winnica „Senator” w Niedoradzu - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Marcus” w Sterkowie k. Bogaczowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

  • godz. 13.00 Ekspozycja relikwi obok sceny przy Ratuszu
  • godz. 13.00 - 13.45 Blok artystyczny ku czci Św. Urbana I, patrona Miasta, w oprawie Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca oraz Zespołu Ludowego „Maki”. Złożenie życzeń przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego i Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego mieszkańcom i gościom Zielonej Góry
  • godz. 13.45 - 14.30 Koncert laureatów Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej Województwa Lubuskiego
  • godz. 14.45 - 16.00 Koncert grup: Pod Wiatrakiem, Melodia, Gama, Rezonans, Sukces
  • godz. 16.15 - 16.30 Grupa Latino działająca przy Stowarzyszeniu Zawsze Aktywni - Racula
  • godz. 17.00 - 17.45 Mateusz Ciawłowski YouTuber
  • godz. 18.45 - 19.45 Tribute to Sade
  • godz. 20.45 - 22.00 Magic of the Queen
  • po koncercie do godz.24.00Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

  • godz. 17.00 - 18.00 Warsztaty Rocking
  • godz. 18.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Bańkowe szaleństwo”
  • godz. 18.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Bboya Skoory

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)

  • godz. 16.00 i 19.00Dorota Truskolaska-Alibiet „Triathlon story czyli chłopaki z żelaza” reż. Piotr Nowak

HOLI - ŚWIĘTO KOLORÓW (Parking przy Centrum Przyrodniczym, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego)

  • godz. 15.00 - 20.00 Holi - Święto Kolorów - baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJów

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.pl)

  • godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE

  • godz. 9.00 Międzynarodowy Zawody Niepełnosprawnych w Bocci, Hala Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start”)

  • godz. 9.00 Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Lubuski Związek Jeździecki)

  • godz. 9.30 II Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt, Sala Sportowa Zespołu Szkół Edukacyjnych nr 4 w Drzonkowie, ul. Szkolna 2 (organizator: UKS „Świt”)

  • godz. 9.30 14. Międzynarodowy Turniej Winobraniowy w Akrobatyce Sportowej, Hala akrobatyczna, ul. Urszuli 22 (organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)

  • godz. 10.00 4. Otwarty Winobraniowy Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego

  • (zapisy w dniu turnieju od godz. 9.15, turniej open bez podziału na kategorie wiekowe), Mała Sala gimnastyczna, ul. Podgórna 50 (organizator: AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego)

  • godz. 10.00 Winobraniowy Turniej Brydża, Sala konferencyjna Centrum Biznesu (III piętro), ul. Bohaterów Westerplatte 23 (organizator: Lubuski Związek Brydża Sportowego w Zielonej Górze)

  • godz. 11.00 Bieg Charytatywny „Polska Race Hau 2019”, Teren leśny w Starym Kisielinie (organizator: Fundacja „Pomagam na Medal”)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

  • godz. 8.00 XXXV Zawody w Strzelaniu Myśliwskim „Winobranie 2019” o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra, Strzelnica w Krutli koło Wolsztyna (organizator: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze)
  • godz. 12.00 „Park-obraz. Park Mużakowski w Łęknicy - lubuski zabytek na liście UNESCO" wykład dr Anitty Maksymowicz, Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (organizator: Muzeum Ziemi Lubuskiej)
  • godz. 15.00 - 19.00 Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej, Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)
  • godz. 17.00 „Ja i Mauritius-Pokaż mi swoje piękno” wystawa fotograficzna Doroty Leligdowicz. - wernisaż, Mediateka Góra Mediów WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)

WYSTAWY
Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa linorytów Arety Fedak; „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii - Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;
Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (www.centrumprzyrodnicze.pl)
Wystawa czasowa: „Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu Dni Zielonej Góry - Winobranie 2019”, Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3
Wystawy czasowe: „Lotnictwo Polskie 1939 roku”; „Lubuscy bohaterowie w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej”
Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Kobiety-żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”. Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54
Wystawa czasowa: „100-lecie powołanie Polskiej Policji”
Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”. Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

Program Winobrania 2019 - PONIEDZIAŁEK 9 września

Winobranie 2019, program winobrania, program winobrania 2019
Michał Szpak zaśpiewa na Winobraniu w poniedziałek, 9 września. Waldemar Wylegalski

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

  • godz. 20.00 Koncert Michała Szpaka

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu) godz. 10.00 - 21.00

X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

  • Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Pod Wieżą” w Trzebulach - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

  • godz. 15.00 - 15.30 Nietkowianki, pokazy taneczne
  • godz. 15.30 - 16.30 Showme
  • godz. 16.45 - 17.35 Spoko Family
  • godz. 17.35 - 18.10 Let’s Dance
  • godz. 18.10 - 18.40 Street Dance
  • godz. 18.40 - 19.10 Studio Tańca Free Mind
  • godz. 19.10 - 20.00 KeepOn! Dancing
  • godz. 20.55 - 22.00 Zespół Układ coverowo
  • po koncercie do godz.2400 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

PODRÓŻ Z TEATREM 4 KĄTY (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)

  • godz. 16.00 - 18.00 „Włochy” gry i zabawy dla dzieci

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

  • godz. 17.00 - 18.00 Warsztaty Krump
  • godz. 18.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Ekoplaneta”
  • godz. 18.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Zonta

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach)

  • godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

  • godz. 10.00 - 17.00 Winobraniowy Kiermasz Książek, Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)
  • godz. 17.00 „Szybki Bismarck” edukacyjny spacer z przewodnikiem po Wzgórzach Piastowskich (zbiórka na parkingu przy Kąpielisku Ochla) Parking przy Kąpielisku Ochla (organizator: Visit Zielona Góra - Informacja Turystyczna)

WYSTAWY
Wystawa czasowa: „Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu Dni Zielonej Góry - Winobranie 2019”, Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3
Wystawa czasowa: „100-lecie powołania Polskiej Policji”
Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”, Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Wystawa czasowa: „Narodowe czytanie”
Pedagogiczna Biblioteka Wo jewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9
Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa ph. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo” , Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9

Program Winobrania 2019 - WTOREK 10 września

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

  • godz. 20.00 Koncert zespołu Luxtorpeda

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu) godz. 10.00 - 21.00
X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

  • Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Pod Wieżą” w Trzebulach - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

  • godz. 14.30 - 15.00 Lubuski Zespół Pieśni i Tańca - pokaz tłoczenia winogron
  • godz. 15.00 - 16.00 Król Gitary Cygańskiej
  • godz. 17.00 - 18.00 Wędrowne Gitary
  • godz. 19.00 - 20.00 Kapela Ciupaga
  • godz. 21.00 - 22.00 The Hypnotunez energia prosto z Ukrainy
  • po koncercie do godz.24.00Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

LUNAPARK (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów) od godz. 10.00
JARMARK WINOBRANIOWY (Deptak) od godz. 10.00

BACHUSOWE HISTORIE… (Park przy ul. Generała Józefa Sowińskiego)

  • godz. 20.00 - 23.00 Historia Winobrania na wodnym ekranie - instalacja multimedialna

PODRÓŻ Z TEATREM 4 KĄTY (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)

  • godz. 16,00 - 18.00 „Grecja” gry i zabawy dla dzieci

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

  • godz. 18.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Plastusiowe ludziki”
  • godz. 18.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Krzysztofa Chamery (Spoko Family)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)

  • godz. 19.00 Tadeusz Kuta „Geriatrix Show” reż. Zespołowa

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach)

  • godz. 10.00 - 20.00Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE

  • godz. 15.00 57. Mityng Winobrania 2019, Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny)
  • godz. 19.00 IX Winobraniowy Turniej Speedrowerowy 2019, Tor speedrowerowy, ul. Wyszyńskiego 101 przy Szkole Podstawowej nr 2 (organizator: Zielonogórski Klub Speedrowerowy)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

  • godz. 10.00 - 17.00 Winobraniowy Kiermasz Książek, Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)

WYSTAWY
Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa linorytów Arety Fedak „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii - Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;
Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
Wystawa czasowa: „Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu Dni Zielonej Góry - Winobranie 2019”. Galeria Pro Arte, (ul. Stary Rynek 2-3)
Wystawa czasowa: „100-lecie powołania Polskiej Policji”
Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”. Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Wystawa czasowa: „Narodowe czytanie”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9
Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa ph. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo” . Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9

Program Winobrania 2019 - ŚRODA 11 września

Winobranie 2019, program winobrania, program winobrania 2019
Grzegorz Hyży zaśpiewa na Winobraniu w środę, 11 września PolskaPress

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

  • godz. 20.00Koncert Grzegorza Hyżego

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

  • godz. 10.00 - 21.00Prezentacje winnic

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

  • godz. 14.30 - 15.15 3 Promile
  • godz. 15.45 - 16.30 Jackie Kozz
  • godz. 17.00 - 18.00 FSW
  • godz. 19.00 - 20.00 Roślina
  • godz. 21.00 - 22.00 Proletaryat „Jak ptak”
  • po koncercie do godz.2400 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

BACHUSOWE HISTORIE… (Park przy ul. Generała Józefa Sowińskiego)

  • godz. 20.00 - 23.00 Historia Winobrania na wodnym ekranie - instalacja multimedialna

PODRÓŻ Z TEATREM 4 KĄTY (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
[lista]
[*]godz. 16.00 - 18.00 „Rosja” gry i zabawy dla dzieci
[*]/lista]

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

  • godz. 17.00 - 18.00 Warsztaty Popping
  • godz. 18.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Eksperyment”
  • godz. 18.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Kaczorexa

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

  • godz. 17.00 i 20.00 Éric Assous „Kochanie wróciłem” reż. Tomasz Dutkiewicz

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.pl)

  • godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana

)

IMPREZY SPORTOWE

  • godz. 10.00 Międzynarodowe Zawody Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym - kwalifikacje olimpijskie Polish Open 2019, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy)
  • godz. 15.00 Czwarty Ogólnopolski Turniej Winobraniowy Open w Bowlingu Sportowym o Puchar Bachusa, Bowling Club Zielona Góra, ul. Zacisze 16 (organizator: Bowling Club)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

  • godz. 10.00 - 17.00 Winobraniowy Kiermasz Książek, Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)
  • godz. 17.00 Otwarcie wystawy „Zielonogórskie atelier” ze zbiorów Bartłomieja Gruszki, Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (organizator: Muzeum Ziemi Lubuskiej)
  • godz. 19.00 „Więcej miłości” wieczór muzyczno-poetycki w programie: poezja śpiewana zespół Arete, wernisaż wystawy malarskiej, Ruiny Pałacu w Zatoniu

WYSTAWY

Program Winobrania 2019 - CZWARTEK 12 września

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

  • godz. 20.00 Koncert zespołu Cadillac - 30 lecie zespołu

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu) godz. 10.00 - 21.00 prezentacje winnic

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

  • godz. 14.45 - 15.45 Koncert Chóru Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Moderato oraz Śpiewnik UTW
  • godz. 16.15 - 17.45 Koncert grup: Bolero ze Starego Kisielina, Łężyczanki z Łężycy, Raculanki z Raculi
  • godz. 18.45 - 19.45 So Cool Band
  • godz. 20.45 - 22.00 Partita „Pytasz mnie co Ci dam”
  • po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

LUNAPARK od godz. 1000 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

BACHUSOWE HISTORIE… (Park przy ul. Generała Józefa Sowińskiego)

  • godz. 20.00 - 23.00 Historia Winobrania na wodnym ekranie - instalacja multimedialna

PODRÓŻ Z TEATREM 4 KĄTY (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)

  • godz. 16.00 - 18.00 „Francja” gry i zabawy dla dzieci

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

  • godz. 17.00 - 18.00 Warsztaty New Style Hustle
  • godz. 18.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Mały Artysta”
  • godz. 18.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Kido

ARCHIWALNE WINOBRANIA W KADRZE…. (Archiwum Państwowe, al. Wojska Polskiego 67Al)
godz. 19.00„Zielona Góra i Winobranie w obiektywie Lubuskiej Kroniki Filmowej z lat 1959-1972” projekcje kronik filmowych z zasobów Archiwum Państwowego w Zielonej Górze

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)

  • godz. 19.00 Nikołaj Kolada „Gąska” reż. Dariusz Traszkieiwcz

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach)

  • godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE

  • godz. 10. 00 Międzynarodowe Zawody Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym - kwalifikacje olimpijskie Polish Open 2019, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy)
  • godz. 15. 00 Czwarty Ogólnopolski Turniej Winobraniowy Open w Bowlingu Sportowym o Puchar Bachusa , Bowling Club Zielona Góra, ul. Zacisze 16 (organizator: Bowling Club)
  • godz. 16.00 Winobraniowy Turniej Skoku o Tyczce 2019, Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

  • godz. 10.00 - 17. 00 Winobraniowy Kiermasz Książek, Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)
  • godz. 15. 00 - 19.00 Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej. Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)
  • godz. 17.00 Premiera książki „Winiarskie i bachiczne tradycje Zielonej Góry”. Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (organizator: Muzeum Ziemi Lubuskiej)
  • godz. 17.00 - 21.00 „Potańcówka w Parku Pałacowym”. Park pałacowy w Starym Kisielinie, ul. Pionierów Lubuskich 53 (organizator: Zielonogórski Ośrodek Kultury - Filia w Starym Kisielinie)
  • godz. 18. 00 „Czwartek Lubuski” spotkanie autorskie z dr Wojciechem Konduszą. Klub Pro Libris WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)

WYSTAWY
Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa linorytów Arety Fedak; „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii - Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice”
wystawa zdjęć;
Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14
Wystawa czasowa: „Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu Dni Zielonej Góry - Winobranie 2019”, Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3
Wystawy czasowe: „Lotnictwo Polskie 1939 roku”; „Lubuscy bohaterowie w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej”
Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Kobiety-żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”. Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54
Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny p.h. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa ph. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo” Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9

Program Winobrania 2019 - PIĄTEK 13 września

Winobranie 2019, program winobrania, program winobrania 2019
LemOn zagra na Winobraniu w piątek 13 września. Slawomir Mielnik

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

  • godz. 20. 00 Koncert zespołu LemON

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu) godz. 10.00 - 21. 00 prezentacje winnic

X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

  • Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Senator” w Niedoradzu - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)y

  • godz. 13.00 - 13.45 Stowarzyszenie Śpiewacze Chór Męski Moniuszko
  • godz. 14.00 - 14.30 Mega Dance
  • godz. 15.00 - 15.45 Zespół Śpiewaczy Wiolinki
  • godz. 16.45 - 17.45 Paulina Serwatka i Key2drums
  • godz. 18.45 - 19.45 Paulina Gołębiowska
  • godz. 20.45 - 22.00 Lombard „Przeżyj to sam”
  • po koncercie do godz.24. 00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

PODRÓŻ Z TEATREM 4 KĄTY (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)

  • godz. 16.00 - 18.00 „Chiny” gry i zabawy dla dzieci

ARCHIWALNE WINOBRANIA W KADRZE…. (Archiwum Państwowe, al. Wojska Polskiego 67A, www.archiwum.zgora.pl)
godz. 19.00 „Zielona Góra i Winobranie w obiektywie Lubuskiej Kroniki Filmowej z lat 1959-1972” projekcje kronik filmowych z zasobów Archiwum Państwowego w Zielonej Górze

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

  • godz. 17.00 - 18. 00 Warsztaty Breaking (Break Dance)
  • godz. 18.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Podwórkowe zabawy”
  • godz. 18.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem One Man Show - Rademenez

TAŃCZĄCE FONTANNY (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)

  • godz. 22.00 Pokaz „Tańczących Fontann” z muzyką Fryderyka Chopina
  • godz. 24.00 Pokaz „Tańczących Fontann” w rytm muzyki współczesnej

czas pokazu ok. 30 minut

MONTE VERDE FESTIVAL. III FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (Plac Teatralny)

  • godz. 14.00 - 18.00 „Stara zagroda” interaktywna instalacja teatralna, Teatr Wagabunda
  • godz. 21.00 „Blackout” reż. Tomasz Rozmianiec, Teatr Fuzja
  • godz. 22.00 „Peregrinus” reż. Jerzy Żoń, Teatr KTO

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

  • godz. 19.00 Gabriela Zapolska „Moralność Pani Dulskiej” reż. Mirosław Siedler

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.pl)

  • godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE

  • godz. 10.00 Międzynarodowe Zawody Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym - kwalifikacje olimpijskie Polish Open 2019, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy)
  • godz. 10.00 Turniej Winobraniowy w strzelectwie dla mieszkańców Miasta, Strzelnica, ul. Strzelecka 22 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)
  • godz. 10.00 Winobraniowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców. Hala sportowa ul. Szafrana 6 (organizator: UKS Szczypiorniak)
  • godz. 13.00 Czwarty Ogólnopolski Turniej Winobraniowy Open w Bowlingu Sportowym o Puchar Bachusa, Bowling Club Zielona Góra, ul. Zacisze 16 (organizator: Bowling Club)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

  • godz. 10.00 - 17. 00 Winobraniowy Kiermasz Książek, Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)
  • godz. 15.00 - 19.00 Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej, Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)
  • godz. 17. 00 Otwarcie wystawy „Winnica CANTINA Karoliny i Mariusza Pacholaków w Mozowie” z cyklu „Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś”. Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (organizator: Muzeum Ziemi Lubuskiej)

Program Winobrania 2019 - SOBOTA 14 września

KOROWÓD WINOBRANIOWY pod hasłem Cyrk

  • godz. 12.00 (ul. 3 Maja)

W tym roku królować będą maski, niecodziennie i nieoczywiste stroje, udziwnione fryzury, osobliwe układy choreograficzne i twarze nie z tego świata.

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

  • godz. 20.00 Koncert Bad Boys Blue
  • po koncercie pokaz sztucznych ogni

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu) godz. 10.00 - 21.00

X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

  • Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

  • godz. 14.00 - 14.45 Meteroids
  • godz. 15.00 - 15.45 Aleksander Martinez - Mam talent
  • godz. 16.00 - 16.45 Pokaz Wschodnich Sztuk Walk „Budo Gala Winobranie 2019"
  • godz. 17.00 - 18.00 Trening Medialny Gali Sportów Walki MFC12
  • godz. 19.00 - 20.00**Echa**
  • godz. 21.00 - 22.00**Rezerwat „Zaopiekuj się mną”**
  • po koncercie do godz.1.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

WARSZTATY SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)
„Uczymy się chodzić po taśmie” warsztaty slackline dla dzieci
POKAZ SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)
Dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

  • godz. 17.00 - 18.00 Warsztaty Breaking (Break Dance)
  • godz. 18.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Strefa Falubaziaka”
  • godz. 18.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Motomyszy

TAŃCZĄCE FONTANNY (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)

  • godz. 22.00 Pokaz „Tańczących Fontann” z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta
  • godz. 24.00 Pokaz „Tańczących Fontann” w rytm muzyki współczesnej

czas pokazu ok. 30 minut

MONTE VERDE FESTIVAL. III FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (Plac Teatralny)

  • godz. 14.00 - 18.00 „Stara zagroda” interaktywna instalacja teatralna, Teatr Wagabunda
  • godz. 21.00 „Ja gore”, Teatr Akt

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

  • godz. 17.00 i 20.00 Wasilij Sigariew „Wykrywacz kłamstw” reż. Robert Talarczyk

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach)

  • godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE

  • godz. 9.00 Czwarty Ogólnopolski Turniej Winobraniowy Open w Bowlingu Sportowym o Puchar Bachusa, Bowling Club Zielona Góra, ul. Zacisze 16 (organizator: Bowling Club)
  • godz. 10.00 III Winobraniowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. Pole Golfowe w Przytoku (organizator: Stowarzyszenie „Przytok Golf Resort”)
  • godz. 10.00 XVIII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra, Hala VI Liceum Ogólnokształcącego, ul. Św. Cyryla i Metodego 9 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”)
  • godz. 10.00 Międzynarodowe Zawody Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym - kwalifikacje olimpijskie Polish Open 2019. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy)
  • godz. 10.00 Turniej Winobraniowy w strzelectwie dla mieszkańców Miasta. Strzelnica, ul. Strzelecka 22 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”)
  • godz. 10.00 Winobraniowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców, Hala sportowa ul. Szafrana 6 (organizator: UKS Szczypiorniak)
  • godz. 10.45 VIII Turniej Szachowy o Puchar Bachusa, Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego (organizator: Fundacja Mistrzostwa Szachowego)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

  • godz. 10.00 - 14.00 Winobraniowy Kiermasz Książek. Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)
  • godz. 12.00 - 18.00 „Insect day” spotkaniami ze specjalistami, wystawa, zajęcia plastyczne. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (organizator: CNK Centrum Przyrodnicze)
  • godz. 15.00 - 19.00 Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej. Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)
  • godz. 17.00 Europejskie Dni Dziedzictwa, w programie: zwiedzanie pałacu, parku, otwarcie wystawy okolicznościowej, prelekcja poświęcona rewitalizacji założenia parkowo-pałacowego w Starym Kisielinie oraz koncert. Pałac w Starym Kisielinie, ul. Pionierów Lubuskich 53 (organizator: Zielonogórski Ośrodek Kultury - Filia w Starym Kisielinie)

WYSTAWY
Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa
linorytów Arety Fedak; „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii - Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;
Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
Wystawa czasowa: „Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu Dni Zielonej Góry - Winobranie 2019”. Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3
Wystawy czasowe: „Lotnictwo Polskie 1939 roku”; „Lubuscy bohaterowie w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej”
Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Kobiety-żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”. Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54
Wystawy czasowe: „100-lecie powołanie Polskiej Policji”; „Zielonogórskie atelier”; „Winnica CANTINA Karoliny i Mariusza Pacholaków w Mozowie”
Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”. Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Wystawa czasowa: „Narodowe czytanie”. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9
Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa ph. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo”. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9

Program Winobrania 2019 - NIEDZIELA 15 września

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu) godz. 10.00 - 21.00

X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

  • Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 14.30
  • Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 14.30
  • Winnica „Marcus” w Sterkowie k. Bogaczowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

LUNAPARK od godz. 1000 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 1000 (Deptak)

MONTE VERDE FESTIVAL. III FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (plac Teatralny)

  • godz. 12.00 - 16.00 „Stara zagroda” interaktywna instalacja teatralna, Teatr Wagabunda

    REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.pl)

  • godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE

  • godz. 9.00 Czwarty Ogólnopolski Turniej Winobraniowy Open w Bowlingu Sportowym o Puchar Bachusa. Bowling Club Zielona Góra, ul. Zacisze 16 (organizator: Bowling Club)
  • godz. 10.00 XVIII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra. Hala VI Liceum Ogólnokształcącego, ul. Św. Cyryla i Metodego 9 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”)
  • godz. 10. 00 Międzynarodowe Zawody Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym - kwalifikacje olimpijskie Polish Open 2019. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy)
  • godz. 10.00 Turniej Winobraniowy w strzelectwie dla mieszkańców Miasta. Strzelnica, ul. Strzelecka 22 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

  • godz. 18.00 Winobraniowy Wieczór z Tangiem. Studio Dance Club, ul. Dąbrowskiego 41E (organizator: Studio Dance Club)

WYSTAWY
Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa linorytów Arety Fedak; „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii - Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;
Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)
Wystawa czasowa: „Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu Dni Zielonej Góry - Winobranie 2019”. Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3
Wystawy czasowe: „100-lecie powołania Polskiej Policji”; „Zielonogórskie atelier”; „Winnica CANTINA Karoliny i Mariusza Pacholaków w Mozowie”
Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”. Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

UWAGA!**Organizatorzy zastrzegają sobie zmiany w programie. **

Bachus przedstawia Augusta Gremplera. Film ze specjalną dedykacją dla czytelników i widzów Gazety Lubuskiej

WINOBRANIE 2019></a><br><br><br><br><br><br></floki>

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 7

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

q
qq
26 sierpnia, 19:36, Gość:

zmienić Bachusa !!!

Powiem więcej - Episkopat chce zakopać Bachusa i wprowadzić Pijaka-Urbana.....

P
Przemek

Jak co roku odgrzewany kotlet porażka

G
Gość
26 sierpnia, 14:48, Gość:

W trym roku miasto nie pokazało się z dobre strony jeżeli chodzi o koncerty. Cała kasa poszła na szpaka i jeszcze gra w poniedziałek porażka.....

26 sierpnia, 21:41, Gość:

Lepszy szpak w garści niż atrakcyjny sławomir w zakopanym lub inny szczochdomen

Szpak to polska Konczita Wurst.

G
Gość

Według mnie winobranie powinno trwać tylko w weekend...piątek,sobota i niedziela !!!!!!

G
Gość
26 sierpnia, 14:48, Gość:

W trym roku miasto nie pokazało się z dobre strony jeżeli chodzi o koncerty. Cała kasa poszła na szpaka i jeszcze gra w poniedziałek porażka.....

Lepszy szpak w garści niż atrakcyjny sławomir w zakopanym lub inny szczochdomen

G
Gość

zmienić Bachusa !!!

G
Gość

W trym roku miasto nie pokazało się z dobre strony jeżeli chodzi o koncerty. Cała kasa poszła na szpaka i jeszcze gra w poniedziałek porażka.....

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3