MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Reakcje w gorzowskich sztabach | WIDEO, ZDJĘCIA

Wideo
od 16 lat
Za nami wybory samorządowe 2024. Po zamknięciu lokali wyborczych byliśmy w trzech gorzowskich sztabach wyborczych. Nasi reporterzy byli w sztabie Jacka Bachalskiego, Piotra Wilczewskiego oraz Jacka Wójcickiego.

Sztab Jacka Wójcickiego

Jesteśmy m.in. na wyborze wyborczym Jacka Wójcickiego, który ubiega się o trzecią kadencję na fotelu prezydenta Gorzowa. Wraz z kandydatami do rady ze swojego komitetu oczekuje na spływające wyniki w siedzibie Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego. Nastroje panują tu optymistyczne, a wynikają one z danych frekwencyjnych. - Nie są one wysokie, a to pewnie oznacza, że mieszkańcy nie idą do wyborów, bo uważają, że jest dobrze – mówił tuż przed 21.00 Jacek Wójcicki. Kilka chwil później J. Wójcicki przedstawił zebranym sondażowe wyniki w wyborach do sejmiku lubuskiego. - Z sondażu IPSOS wynika, że Koalicja Obywatelska zdobyła 36,1 proc., Prawo i Sprawiedliwość – 24,4 proc, a Trzecie Droga – 21,4 proc. To zwiastuje silną koalicję w sejmiku – mówił Jacek Wójcicki.

Reakcje na sondażowe wyniki wyborów w sztabie Jacka Wójcickiego.
Reakcje na sondażowe wyniki wyborów w sztabie Jacka Wójcickiego. Jarosław Miłkowski

Sztab Piotra Wilczewskiego

- Kolejne debaty i dni po brzegi wypełnione spotkaniami, mobilizacja zwolenników i próby przekonania niezdecydowanych - tak w niedzielę, podczas wyborczego wieczoru, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gorzowa Piotr Wilczewski podsumował ostatnie tygodnie kampanii. - Kampania wyborcza to nie sprint, a maraton. W tym maratonie do prezydenckiego fotela Piotr Wilczewski biegnie po raz pierwszy - dodaje P. Wilczewski. Jak przekonuje - bez względu na wynik tego wyścigu, było warto. - Z ramienia Koalicji Obywatelskiej do rady miejskiej w Gorzowie startują doświadczeni samorządowcy, którzy mieli już okazję udowodnić swoją skuteczność w pracy na rzecz lokalnej społeczności. Wśród nich jest Robert Surowiec, który przez dwie kadencje zajmował w radzie stanowisko przewodniczącego, a obecnie - wiceprzewodniczącego. Jak twierdzi, wciąż ma w sobie chęć do działania - mówi kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Wideo: Piotr Wilczewski o kampanii wyborczej

od 12 lat
Reakcje na sondażowe wyniki wyborów samorządowych w sztabie Piotra Wilczewskiego.
Reakcje na sondażowe wyniki wyborów samorządowych w sztabie Piotra Wilczewskiego. Magdalena Marszałek

Wideo: sztab Piotra Wilczewskiego

od 12 lat

Sztab Jacka Bachalskiego

Jacek Bachalski i Lewica wieczór wyborczy spędzali w Centrum Medycznym Medi Raj. Ze wstępnych reakcji widać, że liczyli, że PiS osiągnie niższe wyniki w wyborach do sejmików - na ten moment sugerują się danymi sondażowymi opublikowanymi przez stację TVN. Tadeusz Jędrzejczak nie krył braku zadowolenia ze wstępnych wyników sondażowych. Wskazują one, że Lewica do sejmików uzyskała niespełna 7 proc. głosów wyborców. Na ten moment wydaje się, że zdobycie dwóch czy trzech mandatów przez Lewicę do sejmiku w naszym województwie jest niemożliwe.

- Prawdopodobnie nie wejdziemy i pozostaje nam wyciągnąć wnioski przed wyborami do europarlamentu, co z tym 7 proc. Poparciem zrobić - mówi T. Jędrzejczak. Dodaje, że gdyby Lewica uzyskała w wyborach 10 proc. głosów wyborców, to byłby to wynik satysfakcjonujący.

Tadeusz Jędrzejczak o wynikach wyborów:

od 12 lat
Reakcje na wyniki wyborów samorządowych w sztabie Jacka Bachalskiego.
Reakcje na wyniki wyborów samorządowych w sztabie Jacka Bachalskiego. Sandra Soczewa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska