MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lato Muz Wszelakich 2020: dr Grzegorz Biszczanik ze swoją książką „Nieznane twarze Zielonej Góry” w Bibliotece Norwida

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Premiera książki „Nieznane twarze Zielonej Góry” dr. Grzegorza Biszczanika w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze (17 kwietnia 2019 r.), połączona była z otwarciem wystawy fotografii Władysława Czulaka, które wykonał na potrzeby tego wydawnictwa (Stowarzyszenia Forum Art)
Premiera książki „Nieznane twarze Zielonej Góry” dr. Grzegorza Biszczanika w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze (17 kwietnia 2019 r.), połączona była z otwarciem wystawy fotografii Władysława Czulaka, które wykonał na potrzeby tego wydawnictwa (Stowarzyszenia Forum Art) Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
W czwartek, 9 lipca, bohaterem cyklu spotkań „Z książką na leżaku” w Bibliotece Norwida będzie dr Grzegorz Biszczanik – historyk i regionalista.

W czwartek, 9 lipca 2020 r. – kolejne spotkanie z cyklu „Z książką na leżaku”, na które zapraszają Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Dr Grzegorz Biszczanik ujawnia tajemnice twarzy Zielonej Góry

„Nieznane twarze Zielonej Góry” (Stowarzyszenie Forum Art 2019) to kapitalny przewodnik po mieście.
Spacerujesz z książką, odwiedzając około 65 adresów opisanych kamienic. Co rusz zaglądając do zamieszczonego w wydawnictwie słowniczka. Żeby nie mylić naczółka z naszczytnikiem, a sterczyny z wolutą… Dr Grzegorz Biszczanik napisał rzecz godną prawdziwego regionalisty i historyka. Rzecz dla każdego głodnego historii Zielonej Góry będącą lekturą obowiązkową. Gdzie twarz, maska, maszkaron to przyczynek do zapoznania się z „biografią” stuletnich kamienic. A po lekturze głód tylko narasta…

Dr Grzegorz Biszczanik o swojej książce

„Liczne budowle Zielonej Góry cechują się bogatym zdobnictwem architektonicznym. Miasto, powszechnie znane z winorośli i Winobrania, pełne jest urokliwych zaułków i kamienic. To właśnie na fasadach kamienic, powstałych na przełomie XIX i XX wieku, do dziś zachowały się detale architektoniczne, których piękno pozostaje często niezauważone. Naścienne elementy dekoracyjne z przedstawieniami głów i twarzy świadczą o prospericie naszego miasta na przełomie wieków. Są godne, aby ukazać je szerszemu gronu odbiorców (…)”.

Premiera książki dr. Grzegorza Biszczanika „Nieznane twarze Zielonej Góry” w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Dr Grzegorz Biszczanik – rodowity zielonogórzanin, doktor nauk humanistycznych. Historyk, regionalista, filokartysta, znawca dziejów Zielonej Góry. Członek Polskiego Towarzystwa Historycznego – oddział w Zielonej Górze oraz Towarzystwa Miłośników Zielonej Góry „Winnica”. Jako jedyny regionalista zajmujący się filokartystyką jest autorem kilkuset publikacji naukowych, popularnonaukowych dotyczących dziejów Zielonej Góry oraz Ziemi Lubuskiej w świetle dawnej karty pocztowej. Laureat Nagrody Rektora UAM w Poznaniu - za najlepszą książkę popularnonaukową 2019 w XV Lubuskim Wawrzynie Naukowym.

Z książką na leżaku: dr Grzegorz Biszczanik i „Nieznane twarze Zielonej Góry”

Dr Grzegorz Biszczanik będzie bohaterem spotkania z cyklu „Z książką na leżaku”, które już w czwartek, 9 lipca 2020 r. o godz. 18.00 w Sali im. Janusza Koniusza w Bibliotece Norwida.

Obowiązują miejscówki. Rezerwacja: Dział Promocji i Organizacji Wydarzeń WiMBP, nr tel. 68 45 32 635 lub mail: [email protected] Liczba miejsc ograniczona: 50 miejsc!

Transmisja live z wydarzenia – Facebook Biblioteki Norwida.

Lato Muz Wszelakich 2020: Kolejne spotkania „Z książką na leżaku” w Bibliotece Norwida

  • 16 lipca: Czesław Sobkowiak - „Powszednie niebo” – promocja tomiku poetyckiego.
  • 23 lipca: Halinka Bohuta-Stąpel - „Ballady podwórkowe na wesoło” – prezentacja zbioru „Szacun, Panie Jurandot! Ballady podwórkowe na wesoło”. Prowadzenie: red. Elżbieta Wozowczyk-Leszko.
  • 30 lipca: Dariusz Kamys i Łukasz Pietsch - „Hrabi. Duszkiem tak” – rozmowa o książce autorstwa: Jakub Jabłonka, Łukasz Pietsch, Tomasz Majer, Dariusz Kamys, Joanna Kołaczkowska, Paweł Łęczuk.
  • 6 sierpnia: Andriej Kotin - „Ścigać sny" – spotkanie z poetą i bardem.
  • 13 sierpnia: Piotr Bukartyk - „Bukartyk. Fatalny przykład dla młodzieży” – spotkanie z udziałem Piotra Bukartyka, który wspólnie z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem, napisał własną autobiografię.
  • 20 sierpnia: Marcin Radwański - „Kolekcjoner” – promocja kryminału. Prowadzenie: Agnieszka Sobiak.
  • 27 sierpnia: dr Robert Rudiak - „Fenomen Michała Kaziowa. Monografia” – prezentacja publikacji i filmu. Prowadzenie: Eugeniusz Kurzawa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska