MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wielkie poruszenie w Sulechowie. Pojawili się operatorzy kamer, dźwiękowcy. Razem z mieszkańcami nagrywany jest teledysk!

Leszek Kalinowski, Tomasz Rybarczyk
Do soboty w różnych częściach gminy Sulechów spotkać będzie można artystkę o pseudonimie Vito WS wraz z ekpią, kręcącą teledysk promujący region
Do soboty w różnych częściach gminy Sulechów spotkać będzie można artystkę o pseudonimie Vito WS wraz z ekpią, kręcącą teledysk promujący region Tomasz Rybarczyk urząd miasta Sulechów
Wielkie poruszenie. W różnych miejscach pojawili się operatorzy kamer, dźwiękowcy, artysci... Wszystko po to, by kręcić teledysk o Sulechowie i regionie. O czym jest piosenka, kto ją wykonuje i kiedy będziemy mogli jej posłuchać?

W gminie Sulechów kręcony jest teledysk promujący region. Autorem tekstu, muzyki oraz wykonawcą jest Witek Ostynowicz – pseudonim artystyczny Vito WS, a piosenka nosi tytuł „W Sulechowie”.

Artysta związany jest z Sulechowem do sześciu lat

W teledysku promującym gminę udział biorą sami mieszkańcy. Sceny kręcone są w różnych miejscach, w których będzie można zobaczyć kawałek Sulechowa, Cigacic, Górzykowa, Kalska, Mozowa, Kruszyny, Krężoł, Obłotnego, Górek Małych oraz rzekę Odrę i jej walory turystyczne. Jest to pierwszy taki projekt, który będzie promował nie tylko gminę Sulechów, ale również region i województwo lubuskie.
Kim jest sam artysta? Witek jest żołnierzem 5. Lubuskiego pułku artylerii, służy w Sulechowie od 6 lat. Jest artystą znanym w środowisku poznańskim. W latach 2011-2012 wziął udział w programie telewizji polskiej pt. „Bitwa na Głosy”, gdzie w drużynie Mezo wszedł do ścisłego finału. Zamiast drogi artystycznej wybrał służbę w wojsku. Jak sam zaznaczał wielokrotnie, potrafi doskonale łączyć obowiązki służbowe ze sceną.

Sześć lat temu z Poznania trafił do Sulechowa, gdzie rozpoczął służbę w 5. Lubuskim pułku artylerii i służy do dziś. Pokochał Sulechów oraz okolice tak bardzo, że teraz nie wyobraża sobie powrotu do dużego miasta. Będąc żołnierzem, nie zrezygnował z grania i śpiewania, jego występ u boku Mezo doprowadził obu panów do prawdziwej przyjaźni. Podczas ubiegłorocznego koncertu w dniu Święta Wojska Polskiego na Placu Ratuszowym Vito i Mezo wystąpili przed sulechowską publicznością i dali prawdziwe show.

O czym jest teledysk?

- Teledysk jest mniej więcej o tym, o czym jest piosenka, czyli o bogactwie Sulechowa i regionu, o miejscach do rekreacyjnego spędzania wolnego czasu, o zabytkach, o sporcie i kulturze, ale również w jednej zwrotce o wojsku i służbie w strukturach 5 pa. Oprócz samego Vita WS do tworzenia ścieżki dźwiękowej zostali zaproszeniu uzdolnieni muzycznie młodzi ludzie - mieszkańcy gminy.
Już w sierpniu gotowa będzie wersja muzyczna, a sam teledysk będzie można zobaczyć nie szybciej niż we wrześniu, ponieważ niektóre sceny muszą zostać nakręcone w drugiej połowie sierpnia.
Przypomnijmy, że w 2019 roku podczas spotkania burmistrza Sulechowa Wojciecha Sołtysa z Witkiem Ostynowiczem zawarto porozumienie, na podstawie którego Witek zadeklarował swoją pomoc w promocji gminy Sulechów. Obiecał napisać tekst promujący gminę oraz nagrać piosenkę i teledysk. 1 lipca 2020 roku w studio w Poznaniu piosenka została nagrana.
Teraz przez cztery dni (do piątku) w różnych częściach gminy pojawiają się operatorzy kamer, dźwięku oraz reżyser, aby nakręcić cały materiał do teledysku.

ZOBACZ TEŻ

W piątek, 22 maja 2020, w sali tradycji 5. Lubuskiego pułku artylerii odbyło się pożegnanie XII zmiany PKW RSM Afganistan.

Pożegnanie żołnierzy z Sulechowa, którzy lecą do Afganistanu...

Zdjęcia z czwartkowych operacji laparoskopowych usunięcia macicy w sulechowskim szpitalu - 14 listopada 2019

SULECHÓW: Nowoczesna metoda operacji usuwania macicy. Inni u...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska