Prasówka 29.01.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 28.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wiele wzruszeń na studniówce maturzystów z I LO w Zielone Górze. Te chwile na zawsze pozostaną w ich pamięci ”?

Prasówka 29.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Wiele wzruszeń na studniówce maturzystów z I LO w Zielone Górze. Te chwile na zawsze pozostaną w ich pamięci

Ależ to były niespodzianki. Uczniowie przygotowali je dla nauczycieli. nauczyciele też zaskoczyli uczniów. Nie zabrakło wspomnień o szkole. Był też tradycyjny polonez. Studniówka maturzystów z I LO odbyła się w hali sportowej Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze.

Nie przegap promocji!

📢 Służby kontrolowały taksówki i przewozy na aplikację w Gorzowie. Prześwietlili blisko 100 pojazdów

Funkcjonariusze kilku służb przeprowadzili wspólne działania, podczas których szczegółowej kontroli poddawano kierowców, realizujących przejazdy na aplikację i taksówki. Policja, Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Graniczna i Krajowa Administracja Skarbowa połączyły siły, by w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, sprawdzać kierujących, stan techniczny pojazdów, a także dokumenty niezbędne do wykonywania przewozów. Mundurowi zatrzymali kilka dowodów rejestracyjnych, a jeden z kierowców stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.

📢 Tyle wyniosą emerytury i renty w 2023 roku. Od 1 marca waloryzacja. Będzie ona rekordowa. Co z 13 i 14 emeryturą?

Tyle pieniędzy otrzymają emeryci w 2023 roku. Waloryzacja od 1 marca będzie rekordowa i wyniesie 14,8 procent - tak jak wcześniej informowaliśmy. Średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych dla gospodarstw domowych emerytów i rencistów w 2022 r. wyniósł 14,8 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny 13 stycznia, a informacje o wyższej waloryzacji podczas konferencji prasowej potwierdziła Marlena Maląg i prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Ile wyniosą emerytury i renty? OTO SZCZEGÓŁOWE WYLICZENIA BRUTTO I NETTO. CO Z 13 I 14 EMERYTURĄ?

Prasówka 29.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tam poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz. Tu warto przyjechać

Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tam poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz. Poza zapewnionymi kuracjami, zabiegami oraz zajęciami, jakie obejmuje plan pobytu w uzdrowisku można też skorzystać z bogactw natury, które występują na tamtych obszarach. Regeneracji uczestnika turnusu służą bowiem warunki przyrodnicze, a także zasoby naturalne terenów, gdzie położone są poszczególne uzdrowiska. Występuje tam zazwyczaj górskie lub morskie powietrze, dostęp do wód mineralnych i można znaleźć też liczne ścieżki przyrodnicze, dzięki czemu jest okazja, by aktywnie oraz miło spędzić czas w ramach pobytu w sanatorium. Są to jedne z atutów tych miejsc, pełniące bardzo ważną rolę w przypadku leczenia wielu schorzeń lub wspomagania całego procesu regeneracji organizmu. Wybór uzdrowiska nie jest jednak możliwy, jeśli pobyt w sanatorium ma odbywać się w odpowiedzi na skierowanie, wystosowane przez lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Miejsce i termin leczenia zostają pacjentowi wówczas przydzielone. Niektórzy decydują się na wyjazd prywatny, nierefundowany, w związku z czym sami wybierają uzdrowisko oraz czas pobytu w sanatorium. Sprawdź, gdzie warto pojechać!

📢 Stare wille i pałacyki. Niezwykłe nieruchomości do kupienia w Lubuskiem

Stare wille i pałacyki to prawdziwe perełki. Choć większość z nich wymaga remontu, to jednak zachwycają architekturą i położeniem. Oto kilka ciekawych nieruchomości w Lubuskiem, które czekają na nowego właściciela. Ceny zaczynają się od niespełna 300 tys. zł.

📢 Otylia Jędrzejczak ma piękny dom. Mistrzyni olimpijska cieszy się rodzinnym życiem. Oto prywatne zdjęcia 28.01

Oto mieszkanie Otylii Jędrzejczak! To jedna z największych gwiazd polskiego sportu pierwszych lat XXI wieku. Pływaczka zakończyła już karierę, ale wciąż jest osobą bardzo rozpoznawalną. Mistrzyni olimpijska chętnie "wpuszcza" kibiców do swojego domu i publikuje zdjęcia z wnętrz miejsca, w którym mieszka. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i przekonaj się, jak żyje "Motylia"!

📢 Alarm w wielu sklepach - najnowsze ostrzeżenia GIS. Tego już nie kupisz w Biedronce, Lidlu i innych marketach [29.01.2023]

Najnowsze ostrzeżenia GIS - te produkty zostały wycofane ze sklepów. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

📢 Takie monety i banknoty PRL są dziś warte krocie! Masz takie stare pieniądze - możesz zostać bogaty [29.01.2023]

Banknoty i monety z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej dla kolekcjonerów są wiele warte. Okazuje się, że dziś można zarobić na nich duże pieniądze. Sprawdź, czy masz w domu stare pieniądze i zobacz w naszej galerii, na ile są wyceniane.

📢 Tyle zarabia się w służbie zdrowia. Mamy przykłady zarobków pielęgniarek i lekarzy [29.01.2023]

Służba zdrowia to dla pacjentów często ciążka droga. Długie terminy oczekiwania na leczenie w ramach funduszu NFZ, drogie prywatne wizyty. A jak wynagradzani są pracownicy przychodni, poradni, szpitali i prywatnych praktyk? Postanowiliśmy sprawdzić oficjalne stawki i przykłady zarobków służby zdrowia, do których udało nam się dotrzeć.

📢 Te starocie z PRL są warte więcej niż myślisz. Tyle warte są teraz te kryształy i kolorowe szkło [29.01.2023]

Przedmioty z czasów PRL wracają do łask. Kryształowe naczynia, kolorowe szkło i porcelanowe kury schowane przez lata w kartonach i piwnicach dziś są warte krocie. Zobacz, ile kosztują. Kto by pomyślał, że są aż tyle warte!

📢 Waloryzacja emerytur z nowym przelicznikiem z GUS. Takie będą rekordowe podwyżki emerytur [29.01.2023]

Waloryzacja emerytur będzie wyższa, niż zakładał rząd. Główny Urząd Statystyczny podał dane o tzw. inflacji emeryckiej. Jest ona o niemal o 10 proc. wyższa niż rok wcześniej i kształtuje się na poziomie 14,8 proc. Oznacza to, że przynajmniej o tyle wzrosną emerytury. Rząd zapowiedział też, że minimalna podwyżka emerytury będzie na poziomie 250 zł. Zobacz w galerii ile będzie wynosić Twoje świadczenie od marca 2023.

📢 Radny Robert Anacki od miesięcy nie przychodzi na sesję rady w Gorzowie, a jego dieta to… ponad 3 tys. zł

Gorzowski radny Robert Anacki był nieobecny na jedenastu ostatnich sesjach! – Jeśli ktoś notorycznie nie przychodzi, być może nie powinien dostawać w ogóle diety – słychać było na sali sesyjnej.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Bartosz Zmarzlik. Żużlowiec ma wspaniały dom z ogrodem [prywatne zdjęcia] 28.01

Tak mieszka i żyje na co dzień Bartosz Zmarzlik. Trwa wspaniały czas w życiu najlepszego polskiego żużlowca. Bartosz Zmarzlik wywalczył w ubiegłym roku kolejne już mistrzostwo świata, a niewiele później ożenił się ze swoją partnerką Sandrą. Państwo Zmarzlikowie wraz z synkiem Antonim mieszkają w pięknym domu z wielkim ogrodem i stawem. Obejrzyj prywatne zdjęcia żużlowca - kliknij w przycisk "Zobacz galerię".

📢 Magda Linette prywatnie. Tak mieszka i żyje w domu i podróży piękna sportsmenka. Zobacz zdjęcia na instagramie 28-01-2023

Tak mieszka i żyje na co dzień Magda Linette. Gwiazda tenisa z Polski ostatnio grała w półfinale wielkoszlemowego Australian Open i na co dzień żyje w rozjazdach, ale ceni sobie dom i jego zacisze. Zobacz na zdjęciach z instagrama, jaka prywatnie jest Magda Linette.

📢 Miliony z ZUS do wzięcia. To po zmarłych, którzy nie doczekali emerytury - część pieniędzy jest dziedziczona, ZUS nie informuje

ZUS wciąż dysponuje pieniędzmi z OFE. Jednak z automatu ich nie wypłaci. Spadkobiercy sami muszą to zainicjować. Jak podają eksperci, to spadkobiercy muszą wykonać pierwszy krok w tym zakresie. Brak działań z ich strony sprawia, że część pieniędzy wciąż pozostaje na kontach ZUS-u. Formalności trzeba zacząć od kontaktu z Zakładem i nie ma wyznaczonego terminu, w którym należy to zrobić. Natomiast wypłacane środki podlegają zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu od osób fizycznych.

📢 Oto piękna Georgina Rodriguez na odważnych kadrach. Partnerka Cristiano Ronaldo wygląda bardzo seksownie! 28.01.2023

Piękna Georgina Rodriguez zamieściła ostatnio na swoim profilu film, na którym pokazała, jak jej ukochany świętował swoje 37. urodziny.

📢 HOROSKOP MIŁOSNY na 2023 rok dla wszystkich znaków zodiaku. Kto znajdzie miłość swojego życia? Przeczytaj swój horoskop! 28.01.2023

Horoskop miłosny na 2023 rok. Nowy rok zbliża się wielkimi krokami. Gwiazdy mówią jasno: nadchodzący rok będzie czasem wielu zmian, często przełomowych, które mogą zupełnie zmienić bieg naszego życia. Wiele zależy od okoliczności, wyznaczanych celów, wykorzystanych szans i, przede wszystkim, od nas samych. Co cię czeka w 2023 roku? Przeczytaj nasz miłosny horoskop na 2023 rok.

📢 Co za historia! Estakadę kolejową w Gorzowie budowali… zielonogórzanie. Posłuchajcie!

Wiedzieliście, że gorzowską estakadę budowali… zielonogórzanie? Taką historię odnaleźli twórcy Podcastu Miastowego. Gorzów stał się bohaterem jego ostatniego odcinka.

📢 Świebodzin krok bliżej obwodnicy. To wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Podpisano umowę na budowę

Podpisano umowę na budowę południowej obwodnicy Świebodzina. Trasa będzie łączyć rondo przy galerii Hosso z ulicą Sobieskiego. Nowa droga odciąży centrum miasta od ruchu ciężarówek.

📢 Kiedy z Gorzowa do Zielonej Góry podróż koleją będzie trwała 80 minut?

Kolej nie wyklucza budowy nowych odcinków między Gorzowem a Zieloną Górą. Wiązałoby się to z przebudową układu torów w Świebodzinie. Ich koncepcja mogłaby powstać po 2040 roku.

📢 Mężczyźni noszący takie imiona są najgorszymi mężami. Te imiona należą do najgorszych mężów [28.01.2023 r.]

Każde imię niesie ze sobą określone znaczenie. Niektórzy wierzą, że na podstawie imienia można odczytać charakter posiadacza i skłonności do pewnych zachowań. Na przykład mężczyźni o pewnych imionach mają większe skłonności do zdrady czy manipulacji. Inni są po prostu leniwi, a jeszcze inni niegrzeczni lub wulgarni. Ezoterycy wybrali na tej podstawie także grupę ludzi, którzy mocniej muszą postarać się, aby być dobry mężami.

📢 Problemy z oddychaniem u dzieci? Pleśń w sali gimnastycznej? Ktoś o sprawie zawiadomił sanepid i redakcję. Pojechaliśmy na miejsce

  • Ściany i sufit są zapleśniałe i jest na nich grzyb, który podczas lekcji spada na dzieci. Ubrania dzieci po lekcjach śmierdzą grzybem i pleśnią (...) Kilka dzieci trafiło do lekarza z problemami z oddychaniem - przeczytaliśmy w liście z Nowej Soli.

📢 Afera WORD: Taśmy prawdy - stenopis nagrania z rozmowy z marszałek Elżbietą Anną Polak

Prezentujemy Państwu stenopis nagrania ze spotkania Magdaleny Szypiórkowskiej z marszałek województwa Elżbietą Polak. Doszło do niego w Gorzowie 26.06.2022 r. po nagłośnieniu przez Gazetę Lubuską tzw. Afery WORD.

📢 Najpopularniejsze zabawki z czasów PRL-u. Pamiętasz je jeszcze? Niektóre z nich stale zyskują na wartości 28.01.2023

Zabawki z czasów PRL-u stale zyskują. Ich ceny są zaskakujące. Coraz więcej rzeczy z PRL-u wzrasta na wartości. Dzieje się tak, ponieważ z biegiem czasu stają się one coraz rzadsze. Te zabawki miał prawie każdy w tamtych latach, a teraz można na nich zarobić. Trzymasz je jeszcze na strychu lub w piwnicy? Sprawdź i powspominaj dawne czasy. Pamiętasz je jeszcze?

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 28.01.2023

Te osoby uchodzą za najbardziej złośliwe. Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź listę!

📢 Ile warta jest prawda? - komentarz Janusza Życzkowskiego

To, co nas dziennikarzy interesowało w tej sprawie najbardziej, to prawda. Jak mawia klasyk, tylko ona jest ciekawa i tego w dalszym ciągu będziemy się trzymać.

📢 W Filharmonii Zielonogórskiej zaroiło się od solistów. Czegóż tam nie było - fagot techno, flet, harfa, skrzypce, wiolonczela i wibrafon

W piątkowy wieczór (27.01.23) w Filharmonii Zielonogórskiej prezentowali się soliści. I to z najwyższej półki, bo w ich role tym razem wcielili się muzycy pracujący na co dzień w orkiestrze. Na widowni pojawiło się mnóstwo ich uczniów (wszak spora część to czynni nauczyciele w szkołach muzycznych całego województwa), przyjaciół, małżonków oraz rodzin. Zrobiło się tak naprawdę miło i rodzinnie. Dyrygował maestro Przemysław Fiugajski - na co dzień szef artystyczny Filharmonii Gorzowskiej.

📢 Ostrzeżenie IMGW dla Lubuskiego. Będą trudne warunki na drogach, bądźcie ostrożni!

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Lubuszan. Przewiduje się wystąpienie marznących opadów. Sprawdź, w których rejonach naszego województwa sytuacja będzie najtrudniejsza.

📢 Ogromna dziura w ul. Piłsudskiego w Gorzowie! Kiedy droga może być przejezdna?

Trwa naprawa pękniętej rury pod ulicą Piłsudskiego w Gorzowie. Usterka prawdopodobnie zostanie usunięta jeszcze w piątek 27 stycznia. Droga może być przejezdna już w sobotę.

📢 Piękny, zapierający dech bal maturalny w Krośnie Odrzańskim! Zobacz jak wyglądała studniówka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych

W piątek (27 stycznia) w restauracji Gloria w Krośnie Odrzańskim odbyła się studniówka maturzystów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Był to zapierający dech w piersiach bal maturalny. Zobacz, jak wyglądał na zdjęciach!

📢 Auto wbiło się w witrynę sklepu z obuwiem! Świadkowie:- Był potężny huk |ZDJĘCIA

Do nietypowej sytuacji doszło w piątkowe popołudnie przed galerią Stop Shop w Żarach. Samochód zaparkowany przed wejściem do sklepu wjechał w witrynę sklepową.

📢 Gorzowski „najemnik Gowina” z prokuratorskimi zarzutami

Gorzowski radny i były współpracownik wicepremiera Jarosława Gowina z poważnymi zarzutami karnymi. Robert A., który był wiceprezesem Porozumienia, został w środę na polecenie Prokuratury Okręgowej w Płocku zatrzymany i dwa dni spędził w areszcie. Usłyszał też zarzuty w związku z art. 191 Kodeksu karnego tj. „Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

📢 Lubuskie. Jego prace tłumaczyli na chiński. Wykładowca UZ otrzymał tytuł profesora!

Lubuska uczelnia ma nowego profesora. Nominację Robertowi Smoleńskiemu, wykładowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego wręczył Prezydent Andrzej Duda

📢 Kuchenne Rewolucje w Lubuskiem. Te lokale w naszym regionie odwiedziła Magda Gessler. Jak sobie radzą?

Kuchenne Rewolucje to program, który istnieje na antenie już 13 lat. Łącznie wyemitowano już 25 sezonów tego popularnego programu. Niedawno Magda Gessler odwiedziła kolejną lubuską miejscowość - Witnicę. Sprawdzamy, gdzie w Lubuskiem do tej pory odbywały się Kuchenne Rewolucje.

📢 To pierwszy taki sklep w Gorzowie! W Galerii Askana pojawił się nowy duży salon z odzieżą

W Galerii Askana pojawił się nowy sklep odzieżowy. To pierwszy taki salon w naszym mieście. Kupicie tu takie ubrania, jakich nie znajdziecie stacjonarnie w innych miejscach.

📢 W Międzyrzeczu jest zamek jak z "Gry o Tron". Można do niego wejść

W sercu Międzyrzecza jest zamek jak z "Gry o Tron". To idealne miejsce na rodzinną weekendową wycieczkę!

📢 Kolizja na ulicy Dekerta w Gorzowie. Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, strażacy i medycy

W piątkowe popołudnie 27 stycznia doszło do poważnie wyglądającej kolizji na skrzyżowaniu ulicy Dekerta z Czartoryskiego w Gorzowie.

📢 Lubuskie inwestycje drogowe. W Starym Kramsku symbolicznie rozsunięto barierki. Został wyremontowany odcinek drogi powiatowej

  • Fajna, letniskowa, wypoczynkowa miejscowość nam wyszła - skomentował ostatnie inwestycje starosta Krzysztof Romankiewicz. Wartość najnowszych prac to ponad trzy miliony złotych. Mieszkańców ucieszy odcinek nowej drogi.

📢 Siedem gmin chce razem rozwiązywać problemy komunikacyjne. Rozpoczęły się konsultacje społeczne Lubuskiego Trójmiasta. Weź w nich udział

Chcemy wygodnie, tanio i szybko dotrzeć do pracy, lekarza, na zakupy. Ale także chcemy oddychać czystym powietrzem. Jak to zrobić? O tym właśnie dyskutują zielonogórzanie podczas konsultacji społecznych…

📢 Pałac w Studzieńcu był perłą architektury. Jest tam ukryty skarb? Dziś to jedna z piękniejszych ruin Lubuskiego. Mamy nowe zdjęcia

Pałac w Studzieńcu lata świetności ma dawno za sobą. Oczywiście był moment, kiedy można było go uratować, ale jak to zwykle w takich przypadkach bywa, coś poszło nie tak. Dziś zrujnowany obiekt zamienia się w coraz większe gruzowisko. Po dziurach wewnątrz widać, że ktoś czegoś w tym miejscu szukał. Jest tu ukryty skarb? Warto też zauważyć, że pałac jest jednocześnie jedną z piękniejszych ruin w Lubuskiem. Latem dzięki żywej zieleni, fosie, świetle wygląda trochę jak tajemniczy ogród. Natura zrobiła tu swoje!

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Rozpoczynamy prezentację liderów plebiscytu w skali województwa

Poznaj osoby, które za sprawą lokalnych społeczności zdobyły dotychczas wiele głosów w plebiscycie Osobowość Roku.

📢 Bateria w twoim smartfonie szybko się rozładowuje? Wyłącz te 7 aplikacji. Błyskawicznie wyczerpują baterię w telefonie

Cały czas powstaje masa nowych urządzeń mobilnych, które prześcigają się w ilości najnowocześniejszych funkcji. Posiadają one coraz pojemniejsze i większe baterie, jednak często nie czuć różnicy w czasie działania w stosunku do starszych telefonów. Wynika to z faktu, że coraz więcej wymagających apek wyczerpuje całą energię w mgnieniu oka. Dlaczego bateria w telefonie szybko się rozładowuje? Oto 7 aplikacji, które skracają czas pracy smartfonu.

📢 Zobaczcie, jak hala sportowa w Gorzowie wygląda w środku! Za kilka miesięcy ma być gotowa

Dach już jest zamontowany, a za chwilę będą wykonywane izolacje akustyczne. Hala sportowa przy Słowiance ma być gotowa do końca sierpnia. Niebawem ma zostać wybrana firma, która będzie jej operatorem.

📢 Tak czołgiści Putina miażdżą swoich kolegów. Zobacz wstrząsający film!

Wojna na Ukrainie obnaża wiele słabości armii, która sama siebie nazywała "drugą siłą świata". Widać, że czołgiści z Rosji są amatorami, którzy nie potrafią obsługiwać swoich pojazdów, ale i robią krzywdę swoim ludziom. Na filmie opublikowanym na Twitterze Sputnik ATO News widać, jak lufa czołgowej armaty miażdży rosyjskich wojaków. Setki kilogramów stali to nie żarty!

📢 Ciąg dalszy sprawy cmentarza w Słubicach. Były administrator nekropolii usłyszał zarzuty

Jak informuje TVP 3 Gorzów, prokuratura w Gorzowie Wielkopolskim przedstawiła 1100 zarzutów byłemu administratorowi cmentarza komunalnego w Słubicach, a jednocześnie właścicielowi zakładu pogrzebowego.

📢 Czy Falubaz wciąż będzie Falubazem? Zielonogórski Klub Żużlowy wydał oświadczenie

Szerokim echem po żużlowej Polsce niosą się ostatnie doniesienia o tym, że Zielonogórski Klub Żużlowy stracił prawo do używania nazwy Falubaz przez zespół ligowy. Doczekaliśmy się oświadczenia klubu w tej sprawie.

📢 Takiego balu dorośli mogą tylko pozazdrościć. Do sali balowej trzeba przejść przez podwodny świat i dżunglę | ZDJĘCIA I WIDEO

Kiedy zrobili tamten bal w 2009 roku i zdobyli trzecie miejsce w Polsce, już wiedzieli, że do bibuły i baloników nie wrócą. Od tego czasu bal karnawałowy w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Kożuchowie to wydarzenie, które przygotowują wszyscy pracownicy. Nie inaczej jest tym razem. Wczoraj i dzisiaj odbywa się bal pn. „Magiczny świat bajek Disneya”.

📢 Bezkonkurencyjne ciasto malinowa chmurka. Przepis, który jest hitem na każdej imprezie. Pyszne ciasto z bezą, malinami i kremem

Ciasto malinowa chmurka to od kilku lat numer jeden na każdej imprezie. Mam dla ciebie najlepszy przepis na ten przysmak. Swój wyśmienity smak zawdzięcza idealnemu połączeniu chrupiących, kruchych, kremowych, słodkich i nieco kwaśnych składników. Zobacz dokładne wskazówki krok po kroku, jak je przygotować. Wypróbuj przepis na malinową chmurkę.

📢 Mężczyzna uciekł z miejsca śmiertelnego wypadku w Nowogrodzie Bobrzańskim. Został zatrzymany! Ukrywał się w... zaroślach

W czwartek (26 stycznia) po południu w Nowogrodzie Bobrzańskim audi zderzyło się czołowo z fordem. W samochody uderzył trzeci pojazd - mazda. Kierowca forda zmarł na miejscu, a jego partnerka została przewieziona do szpitala. Podejrzewany o spowodowanie wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, lecz w nocy został zatrzymany. Jak się okazuje, policjanci najprawdopodobniej uratowali mu życie.

📢 Alarm w aptekach. Takie leki zostały wycofane w ostatnim czasie przez GIF - mamy listę!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny stale monitoruje rynek leków kraju. Gdy pojawia się podejrzenie w stosunku do jakiegoś leku natychmiast informuje o wycofaniu medykamentu. W zdecydowanej większości są to jedynie serie leków, które GIF wycofuje po informacji od samych producentów. Zobaczcie, jakie leki wycofano w ostatnich tygodniach.

📢 Bus zderzył się z ciągnikiem w Drzecinie koło Słubic. Jedna osoba trafiła do szpitala

Po godz. 6, w piątek (27 stycznia), strażacy otrzymali informację o wypadku drogowym. Bus najechał na tył ciągnika rolniczego, który ciągnął pług.

📢 Lubuska Lista Płac. Jakie są zarobki w urzędach i instytucjach państwowych

Ile może zarobić referent, archiwista, księgowa czy informatyk w lubuskich urzędach? Na jaką pensję może liczyć pracownik cywilny policji lub straży granicznej? Oto przykładowe wynagrodzenia z ostatnich kilku miesięcy proponowane osobom przyjmowanym do pracy.

📢 Świeżo wyremontowana ulica znów w remoncie. Prezydent miasta uprzedził kierowców o utrudnieniach

Ul. Bankowa w Nowej Soli długo czekała na remont. Stara kostka była utrudnieniem. Na koniec ubiegłego roku została przełożona. Jednak w styczniu pojawiły się szczeliny.

📢 Antek choć pracuje w Gorzowie, ostatnio szkolił się w... Karkonoszach. Lubuski pies policyjny podbija serca internautów

Antek i jego przewodnik trenowali w Karkonoszach. Tam podczas kilkudniowego szkolenia realizowali ciężkie przeprawy leśne i górskie podbiegi na sam szczyt Śnieżki. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że Antek to owczarek belgijski, który służy w pododdziale kontrterrorystycznym w Gorzowie. Post Lubuskiej Policji ze zdjęciami zwierzaka doczekał się mnóstwa reakcji i pozytywnych komentarzy.

📢 Otwarcie wirtualnej strzelnicy w IV LO w Zielonej Górze. Uczniowie z innych szkół i nie tylko też chwycą za broń...

Strzały w IV LO w Zielonej Górze. Na szczęście pod kontrolą i w szkolnej świetlicy, gdzie w czwartek, 26 stycznia, uroczyście otwarto wirtualną strzelnicę. To powrót do tradycji , dzięki pieniądzom z konkursu „Strzelnica w powiecie 2022”.

📢 Śmiertelny wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zderzyły się trzy auta

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 26.01 wieczorem w Nowogrodzie Bobrzańskim. W wyniku zderzenia trzech samochodów zginęła jedna osoba

📢 Pech przy przebudowie Hawelańskiej i Wełnianego Rynku. "To klątwa czarownic"

Gorzowscy urzędnicy nie rezygnują z przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełnianego Rynku w centrum miasta. Kolejne postępowanie na wybór wykonawcy ma być ogłoszone już w lutym

📢 Proces trwał... sześć lat. Dyrektorzy szpitala w Gorzowie uniewinnieni

Andrzej Szmit i Kamil Jakubowski, byli szefowie szpitala wojewódzkiego w Gorzowie, nie przyczynili się do wielomilionowych strat lecznicy kilkanaście lat temu. Tak ocenił w czwartek 26 stycznia sąd okregowy w Zielonej Górze.

📢 Moda 2023: Jakie kreacje będziemy nosić? Przedstawiamy modowe prognozy na 2023 rok

W sklepowych witrynach można zobaczyć srebrne trapery, a na kolację walentynkową warto założyć bluzkę lub sukienkę z koronką. Co jeszcze będzie modne w 2023 roku? Przedstawiamy modowe trendy, które stanowią wyraz nostalgii za minionymi dekadami.

📢 Groźny wypadek na S3 pod Zieloną Górą. Czynny tylko pas wolny

Do wypadku doszło w czwartek (26 stycznia) na trasie S3 za Zieloną Górą w kierunku Sulechowa. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jedna osoba z lekkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

📢 Meble za darmo w Lubuskiem! Mieszkańcy regionu oddają wiele mebli zupełnie "za free": stoły, kanapy w witrynie i to w dobrym stanie |OFERTY

Lubuszanie oddają wiele mebli i to w dobrym stanie zupełnie za darmo! Sprawdź te oferty, skontaktuj się właścicielami mebli i już możesz urządzać się na nowo!

📢 Groźny wypadek na DK27 pod Żarami. Zderzyły się dwa samochody

Dzisiaj około godziny 10.45 doszło do groźnego zdarzenia na Drodze Krajowej numer 27 na wysokości Lubomyśla.

📢 Tego nie zobaczysz z auta. Tak wilki, jelenie, dziki pokonują drogi szybkiego ruchu. Mamy zdjęcia z fotopułapek

Kierowcy pędzący drogami szybkiego ruchu często nie zdają sobie sprawy, że co jakiś czas przejeżdżają pod albo nad przejściem dla zwierząt. A tam też odbywa się ruch i to całkiem spory. Pokazują to zdjęcia z fotopułapek, udostępnione przez drogowców.

📢 Biała Niedziela w Zielonej Górze. Zaplanowano darmowe konsultacje pediatryczne

Darmowe konsultacje pediatryczne w zielonogórskim szpitalu będa prowadzone w najbliższą niedzielę, podczas finału WOŚP. Skierowanie nie jest potrzebne, ale wcześniej trzeba się zarejestrować.

📢 Seniorzy bawili się na wielkim balu w Zielonogórskiej Palmiarni. Kto grał pierwsze skrzypce? Zobacz!

  • Tak mało mamy chwil, które sprawiają nam wielką przyjemność i powodują, że serce się raduje - mówili seniorzy, dziękując za zorganizowanie balu w Zielonogórskiej Palmiarni. W karnawałowym nastroju bawili się blisko stu seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z woj. lubuskiego. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Stąd wypływa Pustelnik. Właśnie skończyła się ogromna inwestycja w tym miejscu | ZDJĘCIA

To jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez mieszkańców Zielonej Góry na spacery. W czwartek planowany jest odbiór inwestycji, która odmieniła prawie cztery hektary terenu. A to nie koniec planowanych tutaj zmian.

📢 Wypadek na ul. Wyszyńskiego w Kostrzynie. Zderzyły się dwa samochody osobowe i skuter

Dwa uszkodzone samochody i roztrzaskany skuter - to efekt wypadku, do którego doszło w środę, 25 stycznia, w godzinach wieczornych na ul. Wyszyńskiego w Kostrzynie nad Odrą.

📢 W lesie niedaleko Słońska w czasie wojny Niemcy produkowali amunicję. Miejsce było ukryte przed całym światem i wciąż skrywa wiele tajemnic

Ten leśny kompleks w pobliżu Słońska miał być ukryty przed światem. W czasie II wojny światowej nie wiedzieli o nim nawet okoliczni mieszkańcy. Obiekty o przeznaczeniu militarnym przypominały cywilne domy, a sosnowy las nie wyróżniał się niczym szczególnym. Tajemnica była tak wielka, że… przetrwała do dziś. Z pozoru zwyczajny las na każdym kroku kryje tajemnice.

📢 Żużlowy Falubaz już nie będzie Falubazem? Klub właśnie stracił prawo do tej nazwy

Zielonogórski Klub Żużlowy nie może używać nazwy Falubaz, która należy do zakładu zajmującego się konstrukcją i budową maszyn. Taką decyzję podjął Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

📢 Zarobki w służbie zdrowia w 2023 roku. Tyle teraz zarobi lekarz, pielęgniarka, czy salowa oraz pozostali pracownicy szpitali

Płace lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników ochrony zdrowia idą w górę. Ile będą teraz zarabiać? Ich minimalne wynagrodzenie w 2023 roku do tego z roku 2022 przedstawił FPP Komitet ds. Ochrony Zdrowia.

📢 Zielona Kometa jest coraz bliżej Ziemi. Po 50 tys. lat będzie ją widać gołym okiem. Gdzie i jak obserwować? - mapa pogodowa na żywo

O co tyle krzyku? Już w lutym 2023 roku najbliżej Ziemi znajdzie się zielona kometa C/2022 E3 (ZTF), która ostatnio widoczna była z naszej planety 50 tys. lat temu, czyli w czasach epoki kamienia! To ogromna gratka dla fanów podniebnych obserwacji i astrofotografii, bowiem obiekt będzie widoczny gołym okiem. A już teraz można obserwować kometę za pomocą lornetek lub teleskopów.

📢 GIS wycofuje dwie partie ciastek z popularnej sieci. W wafelkach wykryto substancje o działaniu rakotwórczym i genotoksycznym

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z rynku kolejnych partii żywności. Tym razem chodzi o słodycze z popularnej sieci handlowej. Wykryto w nich wysoką zawartość estrów kwasów tłuszczowych, które uważane są za rakotwórcze i genotoksyczne. Ich występowanie w produktach spożywanych przez dzieci jest szczególnie niebezpieczne.

📢 Kontrole w gminie Lubsko. Urzędnicy sprawdzają, w jakich warunkach trzymane są psy. Z tym bywa różnie, czasem bardzo źle

Bywa, że są trzymane na łańcuchu, śpią na byle jakim klepisku lub w starej lodówce, są karmione, jak świnie, wszystkim, czego nie dojadł człowiek. To, w jakich warunkach są trzymane psy, sprawdzają urzędnicy z gminy Lubsko.

📢 Najlepszy dentysta w Lubuskiem. Który stomatolog jest godny polecenia? Sprawdź ranking lekarzy stomatologów z regionu

Dobry dentysta w Lubuskiem - takiego lekarza może znaleźć niemal w każdym mieście naszego województwa. Jeżeli poszukujesz dobrego stomatologa, sprawdź, którzy lekarze specjaliści cieszą się największym uznaniem wśród pacjentów. Przygotowaliśmy dla was listę stomatologów, mających najlepsze opinie wśród pacjentów.

📢 Na S3 kamper roztrzaskał się o pojazd wojskowy, zginął ojciec z córką. Pan Jarosław był znany w środowisku miłośników kamperowych podróży

W sobotę (21 stycznia), przed godziną 1 w nocy, doszło do wypadku na drodze S3. Na wysokości Skwierzyny kamper uderzył w amerykański pojazd wojskowy stojący na bocznym pasie i zajmujący fragment prawego pasa ruchu. Na miejscu zginęły dwie osoby - 44-letni kierowca kampera i jego 10-letnia córka. Sprawę dziś (24 stycznia) przejął Wydział do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, który będzie prowadził śledztwo.

📢 Upiorny zajazd straszy nad jez. Głębokim. Pnący się po murach bluszcz wdziera się do mrocznych wnętrz. Dawniej ludzie jeździli tu na disco

Mroczna wizytówka jeziora Głębokiego w powiecie międzyrzeckim? Gdy pytamy o to, ludzie najczęściej odpowiedziami uciekają do coraz betonowych pomostów i stanu wody w jeziorze. Oczy naszej redakcji jednak skierowane są na opustoszały ośrodek wypoczynkowy, który stoi tuż przy wjeździe. Szpetny obiekt z tygodnia na tydzień popada w coraz większą ruinę. Trudno uwierzyć, że jeszcze kilkanaście lat temu, tętnił życiem, a odbywające się tu imprezy i zabawy przy muzyce disco okoliczni mieszkańcy pamiętają i wspominają do dziś...

📢 Niecodzienna sytuacja na stacji paliw w Gorzowie. Kobieta odjechała z wężem od dystrybutora paliwa

Tankowanie nie wymaga wyjątkowych umiejętności. Ale nieuwaga i rozkojarzenie sprawiają, że czasem nawet tak prosta czynność bywa sporym wyzwaniem. Boleśnie przekonała się o tym klientka jednej z gorzowskich stacji benzynowych, która po zatankowaniu odjechała, ale wcześniej zapomniała wyciągnąć z baku wąż od dystrybutora paliwa.

📢 Była tu szkoła, teraz stoi nieużywany. Pałac w Niekarzynie został wystawiony na sprzedaż

Gmina Skąpe wystawiła na sprzedaż zespół pałacowo-parkowy w Niekarzynie. W obiekcie jeszcze do 2020 roku mieściła się szkoła. Od tego czasu stoi on nieużywany i niszczeje, teraz jednak ma szansę na lepszą przyszłość.

📢 Martwy wilk na trasie Nowogoród Bobrzański - Zielona Góra. Zwierzę, najprawdopodobniej zostało potrącone przez samochód

Na trasie Nowogród Bobrzański - Zielona Góra, przy zjeździe na Kożuchów, znaleziono martwego wilka. Zwierzę najprawdopodobniej zostało potrącone.

📢 Wypadek w zakładzie Adient w Świebodzinie. Trzeba było ewakuować całą halę

W poniedziałek (23 stycznia) tuż przed północą do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu w zakładzie pracy Adient przy ulicy Zachodniej. Podczas prac elektrycznych doszło do porażenia prądem kilku pracowników firmy.

📢 Jeździsz po Zielonej Górze, Nowej Soli czy Sulechowie samochodem, autobusem lub rowerem? To spotkanie jest dla Ciebie

O tym, jak funkcjonuje komunikacja zbiorowa i jak się jeździ po mieście i okolicy rowerami? Czy czujemy się bezpieczni na drogach Zielonogórsko-Nowosolskiego Obszaru Funkcjonalnego? O tym będzie dyskusja podczas otwartego spotkania w Zielonej Górze.

📢 Ranking najlepszych porodówek Fundacji Rodzić po Ludzku. Zielona Góra, Żary, Sulechów są w czołówce województwa lubuskiego

Fundacja Rodzić po Ludzku opublikowała wyniki rankingu najlepiej ocenianych porodówek. W województwie to Zielona Góra, Sulechów i Żary. Ranking powstał w oparciu o bardzo szczegółowe ankiety wypełniane przez pacjentki.

📢 Tak powstawał Gorzów, jaki dziś jest nam znany. Zobaczcie archiwalne zdjęcia z naszego miasta. To prawdziwe perełki!

Starsze pokolenia pamiętają, ale zapomnieć już mogły, młodsze w ogóle nie mają tych obrazów w swojej pamięci. Wybierzmy się wspólnie w podróż do Gorzowa... kilka dekad temu. Zobaczcie, jak powstawały najważniejsze budynki i miejsca na mapie naszego miasta. Sprawdźcie, czy poznacie po samym zdjęciu, co to za miejsca (spokojnie - dla ułatwienia wszystkie fotografie są podpisane).

📢 Szalona studniówka IV LO w Gorzowie. Tak bawi się młodzież z „Ronda”!

Sezon studniówkowy trwa w najlepsze! W sobotę 21 stycznia swój bal mieli m.in. uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie.

📢 Ach, co to był za bal! Tak na studniówce bawili się uczniowie II LO w Gorzowie

Ach, co to był za bal! Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Przemysłowej w Gorzowie w sobotę bawili się na studniówce. Zgodnie z tradycją zabawa została zorganizowanej w szkolnej sali gimnastycznej i miała swój motyw przewodni, którym w tym roku był kosmos. Młodzi ludzie wyglądali zachwycająco! Już od wejścia wszystkim towarzyszyła szampańska atmosfera!

📢 Piękny bal! Wspaniała studniówka maturzystów ZSLiT z Gubina. Mamy dużo zdjęć!

W sobotę (21 stycznia) w Sękowicach, w Bistro "U Seby" odbyła się studniówka maturzystów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych (ZSLiT) w Gubinie. To był piękny bal maturalny! Zobaczcie na zdjęciach!

📢 To tutaj w opuszczonej niegdyś miejscowości pod Międzyrzeczem ukryto Bursztynową Komnatę?

Mała, zagubiona wśród drzew Kęszyca Leśna, to jedna z miejscowości w Polsce, której rozkwit i upadek wiązały się z wojskiem. Już w latach 20. XX wieku Niemcy budowali tu tajne obiekty militarne, stanowiące część silnie ufortyfikowanego Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Jaka jest ich tajemnica? Jak dziś wygląda to miejsce? Czy to gdzieś tutaj ukryta jest słynna Bursztynowa Komnata? Mamy zdjęcia!

📢 Maturzyści z V LO w Zielonej Górze zatańczyli poloneza, tango i walca! Była też filmowa niespodzianka!

Cztery lata spędzili razem, choć pandemia trochę wspólnego czasu im zabrała. Piątkowa studniówka była dla nich ostatnim spotkaniem w wielkim gronie. Maturzyści przygotowali nie tylko piękne tańce, ale i filmową niespodziankę. Nic dziwnego wszak to szkoła imienia Krzysztofa Kieślowskiego.

📢 Najtańsze domy na wsi w Lubuskiem. Ile pieniędzy trzeba przygotować?

Marzysz o własnym domku z ogródkiem? Okazuje się, że za stosunkowo niewielkie pieniądze można stać się posiadaczem pięknie położonej nieruchomości. Zobacz przykładowe oferty sprzedaży z województwa lubuskiego.

📢 O maturze zapominamy, bo superstudniówkę mamy! Tak fantastycznie bawiła się młodzież z III LO w Zielonej Górze. Zobacz zdjęcia i film!

W sobotę, 14 stycznia br. w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze, odbyła się studniówka maturzystów z III LO im. Tadeusza Kotarbińskiego. Jak mówili uczniowie za Janem Kochanowskim – miło szaleć, kiedy czas ku temu. A po zabawie ostre kucie do egzaminów maturalnych. Co nie znaczy, że już wcześniej uczniowie nie przygotowywali się do wiosennych zmagań z testami.

📢 Tak mieszka Julia Wieniawa. Zaglądamy do domu gwiazdy. Zobacz, jak się urządziła Julia Wieniawa w apartamencie za 2 miliony złotych

Julia Wieniawa kocha luksus i przestrzeń. Aktorka i piosenkarka mieszka w komfortowym dwupoziomowym apartamencie na zielonym Żoliborzu. W aranżacji komfortowej nieruchomości gwiazdy pojawia się mnóstwo designerskich rozwiązań w brazylijskim stylu. Zaglądamy do warszawskiego apartamentu Julii Wieniawy i sprawdzamy, w jakich wnętrzach żyje na co dzień gwiazda „Tańca z gwiazdami”.

📢 Co dzieje się z twoim organizmem podczas całowania? Poznaj 7 powodów, dla których warto się całować. Czym można się zarazić przez pocałunek?

Szybsze bicie serca, euforia i rozluźnienie – to tylko niektóre reakcje organizmu, który towarzyszą nam podczas pocałunku. Naukowcy potwierdzają, że całowanie wpływa korzystanie zarówno na nasze ciała, jak i umysły. Stajemy się pewniejsi siebie i odporniejsi. Zobacz, na co jeszcze może pomóc całowanie oraz czym można się przez nie zarazić.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności lub zgłoś propozycję nominacji do nagrody

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

📢 W Gorzowie będzie pierwszy Decathlon! Powstanie w nowym i ogromny parku handlowym

Gorzów staje się coraz bardziej atrakcyjnym terenem dla istotnych gospodarczo inwestycji. Jedną z najnowszych jest budowa Power Center Acteeum. Obiekt, który powstanie w północno-wschodniej części miasta stanie się siedzibą długo oczekiwanej w mieście sieci Decathlon. Ale nie tylko.

📢 Wokół szum, skrzypiące drzewa. W grobowcu pod Sulęcinem złożono cztery ciała. Do kogo należały? | ZDJĘCIA

W lesie, około 10 km od Sulęcina znajduje się tajemnicza budowla. To grobowiec, w którym złożone zostały cztery ciała. Po zmroku w tym miejscu można dostać gęsiej skórki, bo każdy szelest liści brzmi jak wołanie zza grobu...

📢 Zapomniane lubuskie cmentarze. Na pojedynczych grobach tli się samotny znicz. Mogiły ukryte są w lasach, porośnięte krzewami | ZDJĘCIA

W województwie lubuskim możemy napotkać wiele starych, często zapomnianych już cmentarzy, o których istnieniu wiedzą nieliczni. Do wielu z nich udało nam się dotrzeć. Na niektórych wciąż jeszcze palą się pojedyncze znicze. Zapala je rodzina? Znajomi? A może zupełnie obca osoba, która podobnie, jak my trafiła tu przypadkiem?

📢 Krypta we Wschowie otwiera się raz w roku. Wypełniają ją czaszki i szklane sarkofagi ze szczątkami zmarłych. Zobaczcie jej wnętrze | ZDJĘCIA

W 1731 roku pod kaplicą św. Krzyża w klasztorze we Wschowie powstała krypta grobowa. Była miejscem pochówku braci zakonnych, dobrodziejów i fundatorów klasztoru franciszkanów. Na co dzień krypta ta jest niedostępna dla nikogo. Można tam wejść jedynie raz w roku. Udało nam się zobaczyć i sfotografować jej wnętrze. Zobaczcie, jak wygląda.

📢 W Gorzowie powstanie nowy park handlowy. Największy i jedyny taki w regionie!

To ma być największe i jedyne tego typu centrum handlowe w regionie. W drugiej połowie tego roku mają ruszyć pierwsze prace związane z budową nowego parku handlowego Gorzów Power Center. Obiekt powstanie przy ulicy Walczaka i Jedwabniczej.

📢 Ile zarabia Jurek Owsiak i jego żona? Znamy wysokość ich pensji

Na kanwie dyskusji o wysokości wynagrodzeń w państwowych spółkach Jurek Owsiak zabrał głos i wyjaśnił, ile zarabia on sam, jego żona oraz pracownicy fundacji WOŚP.

"Miesięcznie Fundacja WOŚP ponosi koszt pensji dla zatrudnionych na etacie 35 osób w wysokości 136 450 zł. W okresie przed i po Finale razem z nami pracują okresowo, przez mniej więcej 3 miesiące, tzw. Krasnale. Obsługują oni mnóstwo rzeczy i robią oni kawał solidnej roboty, przygotowując do przepotężnego Finału nie tylko sztaby w Polsce, ale także na całym świecie. Globalnie zarobki siedmiu Krasnali przez te 3 miesiące wynoszą około 60 tysięcy złotych. Najniższa pensja w Fundacji WOŚP wynosi 3230 brutto, a więc 2300 netto. " - czytamy na facebookowym profilu Jurka Owsiaka.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror stoczył bój z Rosjanami

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie