Prasówka 12.05.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 12.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Takie emerytury mają księża. Zobaczcie stawki tego świadczenia duchownych [13.05.2021 r.]”?

Prasówka 12.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Takie emerytury mają księża. Zobaczcie stawki tego świadczenia duchownych [13.05.2021 r.]

Ksiądz w kościele katolickim to osoba mająca święcenia, które pozwalają jej między innymi odprawiać msze, sakramenty, takie jak ślub, chrzest, pokuta. Księża często działają także poza murami kościoła, wielu z nich czynnie pracuje w szkołach, w których uczą religii. A jak sprawa wygląda ze świadczeniami emerytalnymi duchownych? Sprawdzamy, ile emerytury dostają księża.

Nie przegap promocji!

📢 Tak mieszka Dorota Szelągowska. To ona na co dzień zmienia domy innym! [zdjęcia - 13.05.2021]

Dorota Szelągowska to jedna z najbardziej znanych projektantek wnętrz w naszym kraju. Prowadzi kilka programów dotyczących wystroju wnętrz w telewizji TVN i TVN Style. Pomaga ludziom w odmianie ich mieszkań i domach w programie "Totalne remonty Szelągowskiej". A jak sama mieszka? Zobaczcie jej prywatne zdjęcia.

📢 Mieszkania w cenie domu. Zobacz, jak wyglądają najdroższe wnętrza w Lubuskiem

Na rynku nie brakuje drogich mieszkań. Za równowartość niektórych można kupić dom. Jak wyglądają najdroższe nieruchomości w Lubuskiem? Co decyduje o tak wysokiej cenie?

Prasówka 12.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 To lubuskie miasteczko w promieniach słońca wygląda bajkowo. I ma najdroższe komórki w Europie

Jakieś dwadzieścia lat temu Bytom Odrzański był fenomenem na skalę nie tylko regionu. Miasteczko, które w ekspresowym tempie zmieniało swój wygląd. Mieszkańcy kamienic przy rynku otrzymywali od magistratu skrzynki z pelargoniami, miasto dopłacało do remontów budynków. Szybko zaczęto pisać i mówić o Bytomiu, że jest jak bombonierka.

📢 Co to za urządzenia w zielonogórskim parku przy Jaskółczej? To siłownia pod chmurką dla seniorów - zwycięski projekt budżetu obywatelskiego

W zielonogórskim parku u zbiegu ulic Jaskółczej i Ogrodowej w Zielonej Górze powstała siłownia pod chmurką. To miejsce stworzono z myślą o osobach starszych. Teren do ćwiczeń to inicjatywa zielonogórskich społeczników. To oni zgłosili tę inicjatywę do budżetu obywatelskiego.

📢 Bohatersko uratował kobietę z tonącego samochodu. Teraz sam potrzebuje pomocy

W lipcowy dzień dwaj mężczyźni jechali do pracy, gdy zauważyli w stawie przy drodze tonący samochód. W środku znajdowała się kobieta. Jeden z mężczyzn natychmiast rzucił się na ratunek i bezpiecznie wyciągnął ją na brzeg. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili - auto było już pod wodą. Bohater tamtego wydarzenia sprzed roku teraz sam potrzebuje pomocy - niedawno u mężczyzny zdiagnozowano miażdżycę. Potrzebne jest długotrwałe i kosztochłonne leczenie.

📢 Zielona Góra. Wielki dźwig pod Szpitalem Uniwersyteckim. Co się w nim zmienia na zewnątrz i wewnątrz? Niektóre obiekty trudno poznać

  • Widziałam wielki dźwig przy szpitalu, co tam się znowu dzieje? – pyta pani Janina z Zielonej Góry. Okazuje się, że to z powodu trwającej termomodernizacji za 50 mln zł. A ta oznacza nie tylko nowe elewacje, ale także wiele prac wewnątrz budynków? Jakich?

📢 8-latek zagrożeniem? „Nóż cały czas był w plecaku". Szkoła w Gorzowie już kilka razy pisała w sprawie ucznia do sądu

Nie milkną echa zdarzenia z tzw. małej Trzynastki w Gorzowie. Uczeń drugiej klasy przyszedł do szkoły z nożem. Głos w sprawie zabrała dyrektor szkoły.

📢 Dziurawe drogi krajowe w Lubuskiem? Według danych GDDKiA w naszym regionie jest najgorzej w Polsce

W opinii wielu mieszkańców naszego regionu sieć dróg w Lubuskiem w ciągu ostatniej dekady uległa znacznej poprawie. Ostatni raport o stanie technicznym dróg nadzorowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad nie pozostawia jednak złudzeń, przed nami wciąż jest wiele do zrobienia. Nasze województwo wypadło w tym zestawieniu najgorzej w całej Polsce... Jakie są tego przyczyny?

📢 Volkswagen zapłonął na parkingu pod szpitalem w Międzyrzeczu. Według świadków, płomienie biły na wysokość dwóch metrów!

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy mieszkający naprzeciwko szpitala w Międzyrzeczu. Był poniedziałkowy wieczór (10 maja), kiedy nagle usłyszeli potężny huk. – Wyszedłem na balkon, bo myślałem, że doszło do jakiejś stłuczki – mówi jeden z mieszkańców. – Ulica jednak była pusta.

Szybko okazało się, że doszło do wybuchu na parkingu położonym naprzeciwko szpitala. Auto zapłonęło w momencie odpalania. Błyskawicznie byliśmy na miejscu i ugasiliśmy ogień – mówi rzecznik międzyrzeckich strażaków Dariusz Rzepecki. – Nikomu nic się nie stało. Nie ucierpiała kierująca autem, ale i ze względu na późną porę zapełniony zazwyczaj po brzegi przyszpitalny parking także był pusty. - Choć groza była, bo płomienie waliły na dwa metry w górę - wspomina pan Kacper.

📢 Planowane wyłączenia prądu w Lubuskiem. Sprawdź, w których miejscach będzie przerwa w dostawie prądu w województwie lubuskim

Przerwy w dostawie prądu w województwie lubuskim. Enea planuje wyłączenia prądu w maju. Sprawdziliśmy, w których maistach w Lubuskiem nie będzie prądu. Przejdź do galerii i zobacz >>>

📢 Kolejka ogrodowa i nowa ekspozycja. W Wolsztynie, przy parowozowni, stanie miasteczko kolejowe

Kolejka ogrodowa dla dzieci i całoroczna ekspozycja parowozów będą czekały na turystów w miasteczku kolejowym, które ma powstać przy parowozowni w Wolsztynie. Atrakcje dla siebie znajdą tam zarówno dzieci, jak i dorośli.

📢 ZIELONA GÓRA Ogródki letnie powstają jak grzyby po deszczu. Restauratorzy chcą zaskoczyć gości w sobotę nowościami. Jakimi? Sprawdź!

  • Kochamy Was! Stęskniliśmy się za Wami! Czekamy na Was od soboty i wierzymy, że będzie wtedy wielkie boom! – takie napisy widać przy ogródkach na zielonogórskim deptaku. Nie tylko restauratorzy nie mogą się doczekać otwarcia.

📢 Od 15 maja bez maseczek na świeżym powietrzu. Jednak pod pewnymi warunkami. Sprawdź, gdzie nadal trzeba będzie nosić maseczki

Maj upływa pod znakiem luzowania pandemicznych obostrzeń. Jedną z najbardziej wyczekiwanych zmian jest ta dotycząca obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu od połowy tego miesiąca ust i nosa nie trzeba będzie zasłaniać w miejscach na otwartym powietrzu. Ale nie w każdej sytuacji i nie wszędzie.

📢 Ale hit! Odnaleziona 100-letnia tablica dębu Napoleona jest w Ogrodzie Botanicznym. Stoi przy klonie słynnego drzewa

A to ciekawa historia! W Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze możemy zobaczyć odnalezioną i odrestaurowaną, zabytkową tablicę poświęconą 650-letniemu dębowi Napoleona z Zaboru, który został podpalony w 2010 roku. Na szczęście właśnie w ogrodzie rośnie klon Napoleona i od dwóch lat rodzi żołędzie. Zobacz, jak on i tablica wyglądają...

📢 Fogo Unia Leszno - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra. Składy drużyn, transmisja TV, relacja LIVE

W sobotę 15 maja żużlowcy Marwis.pl Falubazu Zielona Góra rozegrają trzeci w tym sezonie wyjazdowy mecz w PGE Ekstralidze. Przed nimi kolejne piekielnie trudne zadanie, zielonogórzanie zmierzą się z mistrzem Polski Fogo Unią Leszno. Początek spotkania o godz. 16.00. Składy drużyn, transmisja TV, relacja LIVE.

📢 Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Tak wyglądają poszukiwani w związku z zabójstwami. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 8 grudnia 2020 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Trwa wiosenne sprzątanie na bulwarach w Gorzowie. Za chwilę będą gotowe do sezonu letniego

Nadwarciańskie bulwary w Gorzowie to popularne miejsce wypoczynku i rekreacji. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wśród spacerowiczów i młodzieży. Lada dzień znów zrobi się tu tłoczno, bo ładna pogoda i coraz bardziej przyjemne temperatury zachęcają do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. O to, by mijał on mieszkańcom w czystym i przyjemnym otoczeniu, dba Gorzowski Rynek Hurtowy, który opiekuje się wschodnią częścią bulwaru. Właśnie trwa tam wielkie sprzątanie przed zbliżającym się letnim sezonem. W ruch poszły między innymi wałki i pędzle, bo na nowo pomalowane zostało molo, a także kolumny i ławeczki przy wolierze dla ptaków. Czyszczone są również ścieżki i trawniki. Poza tym pojawiły się nowe kosze na śmieci i kwiaty w donicach. Zobaczcie efekty tych wiosennych porządków!

📢 Koronawirus w Lubuskiem. Dwa powiaty bez zachorowań. Wskaźnik zakażeń |12 MAJA

W środę 12 maja potwierdzono 51 nowych przypadków koronawirusa w Lubuskiem. Wskaźnik zakażeń wynosi aktualnie 9,3 os. na 100 tys. mieszkańców.

📢 TOP 14 najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce. Informatyka pozostała liderem [RANKING 12.05]

Trwają egzaminy maturalne, niektórzy już nawet skończyli je zdawać i mają wakacje. Ale... co po maturze? Gdzie na studia? Jakie kierunki są najchętniej wybierane i najbardziej oblegane w ostatnim czasie? Odpowiedź na to dają wyniki ostatniej rekrutacji na studia, na rok akademicki 2020/2021. To może być też wskazówka i podpowiedź dla niezdecydowanych. Od razu dodajmy, że w pierwszej trójce w ciągu trzech ostatnich lat zachodzą wyłącznie minimalne zmiany - lider pozostaje ten sam, a dwa pozostałe kierunki na podium tylko raz zamieniły się miejscami. W ostatniej rekrutacji kolejność kierunków w ścisłej czołówce była identyczna jak rok wcześniej.

📢 W tych lubuskich powiatach są wolne szczepionki przeciw COVID-19

Chcesz się szybko zaszczepić? Poszukaj miejsc, gdzie czekają szczepionki. Wolnych terminów w Lubuskiem jest całkiem sporo. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w poszczególnych powiatach.

📢 III miejsce Zielonej Góry w Rankingu Miast Zrównoważonych. "To motywacja do dalszej ciężkiej pracy" - twierdzi prezydent Janusz Kubicki

11 maja podczas specjalnej konferencji zaprezentowano zwycięzców drugiej edycji Rankingu Polskich Miast Zrównoważonych Arcadis. W zestawieniu znalazło się 50 miejscowości z całej Polski, które eksperci oceniali pod kątem społecznym, środowiskowym czy gospodarczym. Zielona Góra znalazła się w tym zestawieniu na podium! Zajmując trzecią lokatę ustąpiła jedynie Warszawie i Toruniowi. - To jest tak naprawdę nagroda dla wszystkich mieszkańców - skomentował wyniki prezydent Janusz Kubicki.

📢 Żużlowa reprezentacja Polski integruje się w Bydgoszczy. A w niej m.in. Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek

Czterech żużlowców lubuskich klubów należy do kadry narodowej, która w Bydgoszczy uczestniczy w zgrupowaniu, które ma charakter przede wszystkim integracyjny. Mistrz świata, lider Moich Bermudów Stali Gorzów – Bartosz Zmarzlik – na początku zgrupowania oświadczył, że istotne zmiany w jego życiu prywatnym pomogły mu w jeszcze lepszym przygotowaniu się do sezonu.

📢 Najpiękniejsza willa w Gorzowie ma sufit jak z bajki. Jakie piękne wnętrza! Ciekawe, jak będzie po remoncie!

Zapraszamy Was na spacer do willi Pauckscha w Gorzowie, czyli do dawnego Grodzkiego Domu Kultury. „Pałacyk” jest w rękach prywatnych i przechodzi remont. My przypominamy, jak piękne są jego wnętrza.

📢 Sześciolatki z Lubrzy świetnie wiedzą, dlaczego warto wybierać ekologiczną żywność. Właśnie brały udział w ogólnopolskim projekcie

Dzieci z oddziału zerowego szkoły podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Lubrzy realizowały ogólnopolski program ekologiczny pod patronatem sanepidu. Zajęcia przeprowadziły nauczycielki: Elżbieta Pietrzak i Paulina Stańczyk - Bergiel.

📢 Zarobki w straży pożarnej. Tyle w 2021 roku zarabiają strażacy. Od stażysty do komendanta [stawki, dodatki]

Pensja strażaka zależy przede wszystkim od jego stopnia i rangi.

📢 4.255 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. W Lubuskiem najmniej w Polsce

W środę, 12 maja 2021 r., Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4.255 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w kraju i 51 w Lubuskiem.

📢 Czy dowódcy 17. Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu wywierają presję na żołnierzach, którzy nie chcą się szczepić?

  • Jesteśmy pod presją. Dowódcy naciskają na nas, żebyśmy się zaszczepili. Nie mówią tego wprost, ale robią wszystko, żeby nas do tego zmusić. Jak? Zwołują specjalne zbiórki, tylko dla tych, którzy zadeklarowali, że nie chcą się szczepić. Przetrzymują nas na takich spotkaniach dłużej niż innych. Chcą nas złamać – taki sygnał otrzymaliśmy od jednego z żołnierzy z 17. Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu.

📢 Dramat na działkach w Międzyrzeczu. Słońce pali, wiatr wysusza, a w kranach nie ma wody!

Kolejny sezon na Prywatnych Ogrodach Działkowych ,,Świt’’ w Międzyrzeczu działkowcy pozostają bez wody. Radzą sobie jak mogą, ale szanse na to, że z kranów na działkach popłynie woda są coraz mniejsze. Czy to wina konfliktu między działkowcami?

📢 Czeka nas gwałtowne załamanie pogody. Ostrzeżenie IMGW dla Lubuskiego

W środę, 12 maja, możemy spodziewać się załamania pogody. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla całej zachodniej Polski. Po przejściu burzowego frontu nadejdzie ochłodzenie.

📢 Tyle płacą w Biedronce, Lidlu i innych sklepach. Ile płacą na kasie w sklepach? [stawki]

Od marca 2021 roku pracownicy sklepów Lidl zarabiają od 3 550 zł brutto do 4 350 zł brutto na początku zatrudnienia. Osoby na stanowisku kasjer-sprzedawca w Biedronce otrzymują od 3,2 tys. do 3,6 tys. zł brutto miesięcznie. W tę kwotę zliczone są nagrody za obecność. Sprawdzamy też stawki w innych popularnych sklepach jak między innymi Kaufland, Pepco, czy Media Markt.

📢 Znaki zodiaku, które nie będą bogate. Mowa o Tobie? Portfel świeci pustkami, kasa przelatuje przez ręce. Te znaki nie dorobią się fortuny

Te znaki zodiaku nie będą bogate. Mowa o Tobie? Kasa przelatuje im przez ręce, a portfel świeci pustkami. Co stoi za tym, że wielkie pieniądze omijają ich szerokim łukiem, co stoi na ich drodze do bogactwa? Lenistwo, chciwość, a u innych skąpstwo lub strach przez podjęciem ryzyka. Pieniądze nie trzymają się tych znaków zodiaku. Jesteś na tej liście? Jak znak zodiaku wpływa na nasz portfel i kondycję domowego budżetu? Sprawdźcie co przygotowała Wróżka Conwenna, dowiecie się, które znaki zodiaku mają szansę na dorobienie się fortuny, a które nie będą bogate.

📢 Tyle dajemy do koperty na wesele. Takie są prezenty od rodziny i znajomych [stawki]

Najnowsze łagodzenie obostrzeń daje nadzieje młodym parom, że uda im się zorganizować swoje wesele. Już od 15 maja będzie można organizować je na świeżym powietrzu dla 25 osób, a dwa tygodnie później w lokalu na 50 osób. Wraz z weselem wiąże się "problem" prezentu dla pary młodej. Od kilku lat goście decydują się głównie na kopertę z gotówką. Ile powinniśmy dać młodej parze w kopercie? Sprawdzamy aktualne stawki.

📢 Produkty z Biedronki, Lidla i Netto wycofane. . Wywal je koniecznie jeśli masz je w domu. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia 12.05.21

Te popularne produkty GIS nakazał natychmiast wycofać ze sklepów. Parówki, jajka, kurczak - to produkty, których używa praktycznie każdy z nas na co dzień w swojej kuchni. GIS zareagował błyskawicznie. W niektórych partiach tych produktów znalazły się bakterie lub przedmioty, które zagrażają zdrowi a czasem życiu konsumenta. Główny Inspektorat Sanitarny stoi na straży prawa i co jakiś czas nakazuje wycofanie produktów zagrażających zdrowiu. Które produkty nakazał wycofać GIS w maju 2021?

📢 Prognoza pogody na czerwiec od IMGW. W Lubuskiem najprawdopodobniej będzie gorąco. Prognozuje się wysokie temperatury

Długoterminowa prognoza pogody dla województwa lubuskiego od IMGW. Jaką pogodę będziemy mieli w czerwcu? Najprawdopodobniej temperatury będą wysokie.

📢 Urlop rodzicielski po nowemu od 2022 roku. Polska będzie musiała dostosować przepisy do unijnych

Polska musi do sierpnia 2022 roku wprowadzić w życie zapisy unijnej dyrektywy Work-life balance, która dotyczy równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Oznacza to m.in. zmianę zasad korzystania z urlopu rodzicielskiego.

📢 Te imiona nosi najwięcej kobiet! Najpopularniejsze żeńskie imiona w Polsce. Czy Twoje imię jest na liście? 12.05.2021

Jesteście ciekawi, jakie imię nosi najwięcej kobiet w naszym kraju? Sprawdźcie na naszej liście, jakie imiona żeńskie są najpopularniejsze! Może wśród nich jest Wasze imię?

📢 Tak mieszka Doda. Oto jej turkusowa sypialnia! Zobacz cudowny dom królowej polskiego pop-rocka! PRYWATNE ZDJĘCIA i WIDEO

Dorota Rabczewska, czyli słynna Doda od wielu lat mieszkała na warszawskim Mokotowie. Apartament postanowiła jednak wynająć. Dzięki temu możemy zobaczyć luksusowe wnętrza mieszkania Dody. Zobaczcie na zdjęciach, jak wygląda od środka mieszkanie polskiej piosenkarki!

📢 Lubuszanie, którzy zmarli w kwietniu. Odeszło kilku ludzi sportu

Tegoroczny kwiecień to smutny czas w lubuskim sporcie. Odeszło kilku ludzi sportu. Kto jeszcze zmarł spośród znanych i cenionych Lubuszan?

📢 Nowy parking przy szpitalu w Nowej Soli ma pomieścić 200 samochodów. Co z lasem na tej działce?

Informacja o tym nowym parkingu oburzyła część mieszkańców Nowej Soli. Wiadomo, że parking koło szpitala jest potrzebny, ale wiele osób stanęło w obronie lasu. Kilka dni później prezydent miasta jeszcze raz zabrał głos w tej sprawie.

📢 8-latek przyszedł do szkoły w Gorzowie z nożem. „Było o krok od tragedii”

„Ten uczeń gnębi nasze dzieci” - mówią rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Gorzowie. W poniedziałek jeden z 8-letnich uczniów przyszedł do szkoły... z nożem.

📢 Najlepsze szkoły podstawowe w Gorzowie i Zielonej Górze. Które podstawówki kształcą najlepiej? Ranking portalu Waszaedukacja.pl.

Oto 15 najlepszych szkół podstawowych w Gorzowie i Zielonej Górze wg rankingu przygotowanego przez portal Waszaedukacja.pl.

📢 Te sklepy i restauracje zostały zamknięte w Zielonej Górze. Smutny widok. Zobaczcie, jakie zmiany zaszły na zielonogórskim deptaku

Na zielonogórskim deptaku coraz częściej można znaleźć puste witryny, a za szybami informacje: "wynajmę", "na sprzedaż". W ostatnim czasie ze starówki zniknął sklep z modą naprzeciwko ratusza, wyprowadził się sklep z porcelaną, zniknął monopolowy na rogu, bary i restauracje. Inne obiekty, ze względu na obostrzenia, wciąż pozostają nieczynne.

📢 Klenica. 2-letni Michałek wpadł do szamba. Teraz chłopiec walczy o normalne życie!

Nikt nie mógł przypuszczać, że wizyta, jaką Marcin Przygrodzki i Andżelika Gajdzicka wspólnie z dziećmi złożyli babci w Klenicy, zakończy się tak dramatycznie dla całej rodziny. Niestety, podczas zabawy na podwórku 2-letni Michałek wpadł do szamba. Po godzinnej reanimacji trafił helikopterem do szpitala w Poznaniu. Wkrótce rozpocznie się zbiórka na opłacenie jego kosztownej rehabilitacji.

📢 Były trener Falubazu Zielona Góra wraca do ścigania na żużlu

Adam Skórnicki były trener żużlowców Falubazu Zielona Góra wraca do ścigania. Właśnie powołany został do reprezentacji Polski na długim torze, która pod koniec września będzie rywalizowała w zawodach Long Track of Nations, czyli drużynowych mistrzostwach świata.

📢 Uwaga! Poważny wypadek na S3. 6 osób rannych

11 maja na drodze S3 węzeł Myślibórz - węzeł Gorzów Wielkopolski doszło do poważnego wypadku. 6 osób zostało rannych.

📢 DMPJ w Gorzowie. Komplet Wiktora Jasińskiego. Żużlowcy Stali Gorzów zajęli drugie miejsce, a Falubazu Zielona Góra trzecie

We wtorek 11 maja w Gorzowie odbyła się kolejna runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Tym razem zawody wygrała pierwsza drużyna Unii Leszno. Stal Gorzów była druga, a Falubaz Zielona Góra trzeci.

📢 Ile osób mieszka w twoim mieście? GUS podał dane dotyczące liczby mieszkańców za 2020 rok

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące liczby mieszkańców Polski. Sprawdziliśmy, ile osób mieszka w lubuskich miastach.

📢 Port w Krośnie Odrzańskim znów pod wodą, Odra ponownie wezbrała. Ale nie na długo?

Ponownie poziom rzeki w Odrze wzrósł i znów pochłonął port w Krośnie Odrzańskim. Władze gminy zapewniają jednak, że nie ma się czego obawiać. Wkrótce sytuacja może się odwrócić i będziemy narzekać na suszę hydrologiczną...

📢 Wąż znaleziony na osiedlu w Zielonej Górze. Gad czeka na swojego właściciela

O tej sprawie poinformował facebookowy profil "Dzikie zwierzęta w potrzebie". Wąż został znaleziony w okolicy osiedla Morelowego w Zielonej Górze, koło komendy policji.

📢 Jak wyglądają szczepienia przeciw COVID-19 Lubuskiem? Sprawdzamy, ilu mieszkańców już zaszczepiono, i które powiaty obecnie przodują

Jak wygląda sytuacja ze szczepieniami w województwie lubuskim we wtorek, 11 maja? Po dobrym poniedziałku, gdy przegoniliśmy kilka województw w dziennej liczbie szczepień, we wtorek jesteśmy pod tym względem na ostatnim miejscu w kraju. Przypominamy jednak, że dane te zmieniają się każdego dnia. Ile więc osób zaszczepiono w Lubuskiem do tej pory?

📢 Koronawirus w Lubuskiem. Aktualna sytuacja pandemiczna. Wskaźniki zakażeń |11 MAJA

We wtorek 11 maja w Lubuskiem potwierdzono 60 nowych zakażeń koronawirusem. Aktualny wskaźnik zakażeń w naszym regionie wynosi 9,6 os. na 100 tys. mieszkańców.

📢 Maturzyści zapomnieli w arkuszu zaznaczyć numer. Są pełni obaw. Czy egzaminatorzy sprawdzą prace?

Po poniedziałkowym, 10 maja, egzaminie z języka polskiego na poziomie rozszerzonym wielu maturzystów dzieliło się swoimi obawami w mediach społecznościowych. Ich zdaniem tematy były tak trudne, że o zdenerwowanie nie było trudno. I z tego stresu zapomnieli zaznaczyć na arkuszu, który temat wybierają. Czy egzaminator mimo to sprawdzi prace?

📢 Czytelniczka: co to za owady? W Zielonej Górze jest ich ostatnio pełno! Wlatują do mieszkań, chodzą po ścianach. Skąd się u nas wzięły?

  • W całej Zielonej Górze jest pełno jakichś owadów. Wlatują do mieszkań... Skąd się wzięły? - napisała do nas zaniepokojona Czytelniczka. - Czy miasto coś z nimi zrobi? - pyta zielonogórzanka. O owady, których w mieście ostatnio pełno, spytaliśmy biologa.

📢 Ogromne zmiany w emeryturach. Zobacz, na czym mają polegać. Takie plany ma rząd

Szykuje się bardzo dużo zmian dla emerytów. Rząd Prawa i Sprawiedliwości szykuje małą rewolucję w emeryturach. Co ma się zmienić? Wśród propozycji są m.in. zmiany w doręczeniach świadczeń i rozwiązanie problemu emerytur czerwcowych. Zobacz, co ma się zmienić już od przyszłego roku. Planowane wdrożenie nowości zaplanowano na 1 stycznia 2022 roku.

📢 Stali na podium we wszystkich konkurencjach! Świetne wyniki karateków z KK NIDAN Zielona Góra

Rozpędzają się reprezentanci Klubu Karate NIDAN Zielona Góra. W zawodach, które były kolejnym sprawdzianem przed rywalizacją Pucharze Polski i mistrzostwach Polski, zdobyli aż 32 medale, wygrali 17 konkurencji.

📢 Trochę wody dla ochłody. Nad jeziorem w Kłodawie pojawili się pierwsi w tym roku plażowicze

Dotychczas pogoda nas nie rozpieszczała, a zamiast wiosny mieliśmy wciąż zimową aurę. Jednak ostatnie dni wynagrodziły to przynajmniej częściowo, bo wreszcie temperatury przypomniały, jaką mamy porę roku. Gdy tylko temperatury poszybowały w górę, natychmiast na popularności zyskały okoliczne jeziora. Sporym zainteresowaniem cieszyły się nie tylko w miniony weekend. W poniedziałkowe popołudnie oblegane było między innymi jezioro w Kłodawie, gdzie wielu mieszkańców przyjechało zażyć przysłowiowego "plażingu". Nie brakowało też spacerowiczów i rowerzystów. - Widać, że ludzie byli spragnieni wyjścia na świeże powietrze i relaksu nad wodą - mówili wypoczywający.

📢 Kary za niepłacenie abonamentu RTV poszły w górę. Ile wynosi opłata za abonament i jakie są kary? Podajemy stawki

Płacenie abonamentu RTV to obowiązek każdego posiadacza odbiornika radiowego i telewizyjnego. Z obowiązku tego jednak wywiązuje się niewiele osób. W 2021 r. zwiększyły się stawki abonamentu RTV. Wciąż obowiązują też kary za niepłacenie abonamentu RTV.

📢 Kolejna doba poszukiwań nastolatków. Trop ma prowadzić do wału nad Odrą w okolicy miejscowości Ledno

Policjanci z zielonogórskiej komendy miejskiej oraz komisariatu w Sulechowie poszukują dwóch chłopców w wieku 13 i 15 lat, którzy w poniedziałek (10 maja) około godziny 15.00 wyszli z domu w miejscowości Ledno i do chwili obecnej nie powrócili.

📢 Polski Bon Turystyczny 2021. Sprawdź, gdzie zapłacisz nim w Lubuskiem! 500 zł na dziecko na urlop

Polski Bon Turystyczny to dodatkowe pieniądze na dziecko. Pieniądze można wykorzystać podczas urlopu, płacąc nim za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. Jak aktywować bon turystyczny i na jakich zasadach jest przyznawany? Gdzie w Lubuskiem można zapłacić bonem turystycznym? O tym w naszym materiale.

📢 Znani aktorzy z Lubuskiego. Cała Polska ogląda ich na szklanych serialach. Oni pochodzą z naszego regionu!

W Lubuskiem nie brakuje utalentowanych osób! Świadczy o tym również fakt, że wielu sławnych aktorów pochodzi właśnie z naszego regionu. Z pewnością większość z Was widziała ich na ekranach swoich telewizorów, w kinach lub teatrach. Możliwe, że nawet nie wiedzieliście, że urodzili się lub mieszkają w Waszej okolicy! Przejdź do galerii i zobacz aktorów z województwa lubuskiego >>>

📢 Będzie kolejne świadczenie z serii 500+. Tym razem dla wszystkich dorosłych Polaków

Zapowiedź nowego programu "500 plus na zdrowie" usłyszeliśmy kilka miesięcy temu. W poniedziałek (10 maja) minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił szczegóły. Kto dostanie bon i na co może go wydać? Przeczytajcie poniżej.

📢 Trzej ogrodnicy i zimna Zośka - co to za dni, co oznaczają i co przyniosą w tym roku? Sprawdź!

"Zimni ogrodnicy" i "zimna Zośka" to wbrew pozorom nie postaci z horroru. Tak nazywane są dni przypadające na połowę maja, podczas których możliwe są niższe temperatury, a nawet przymrozki. Zobacz, co "zimni ogrodnicy" przyniosą w tym roku.

📢 Tak pięknie prezentowały się dziewczyny z Bis Taxi Falubaz Girls podczas żużlowych derbów lubuskich

Dziewczyny z Bis Taxi Falubaz Girls pięknie prezentują się podczas meczów żużlowych w Zielonej Górze. Nie inaczej było przy okazji lubuskich derbów, w których zespół Marwis.pl Falubaz Zielona Góra zmierzył się z ekipą Moich Bermudów Stali Gorzów.

📢 Ogromne korki przy granicy. Korkują się Słubice i cała okolica. - Co tam się dzieje? - pytają zdenerwowani kierowcy

W poniedziałek, 10 maja przy granicy zaczęły tworzyć się gigantyczne korki. Kierowcy godzinami stali w kilometrowych zatorach drogowych. - Co tam się dzieje?! - pytali zdenerwowani kierowcy.

📢 Błonia w Świebodzinie pięknieją z dnia na dzień. Zobaczcie zdjęcia z lotu ptaka

Trwa budowa Parku Miejskiego w Świebodzinie. Do zakończenia inwestycji pozostały trzy miesiące. Teren pięknieje z każdym dniem. Co doskonale widać na zdjęciach z lotu ptaka.

📢 Szczęśliwy weekend dla gracza LOTTO. Padła główna wygrana w Ekstra Pensji. Ktoś zgarnął fortunę! Kto dołączył do grona lotto milionerów?

Padła główna wygrana w Ekstra Pensji! Szczęśliwiec, który zagrał w jedną z gier LOTTO i teraz przez 20 lat będzie dostawać co miesiąc po 5 tys. złotych, co daje w sumie ponad milion złotych! To więc tyle, co niejedna wygrana w LOTTO. Skąd pochodzi nowy lotto milioner?

📢 Nietypowe konstrukcje nad drogami szybkiego ruchu. To autostrady dla... nietoperzy

Nad kilkoma odcinkami dróg ekspresowych w kraju znajdują się charakterystyczne metalowe konstrukcje. Zauważyć je można między innymi na odcinku S3 pomiędzy Szczecinem i Gorzowem. Wbrew pozorom nie są to wcale rusztowania pod tablice informacyjne czy bariery służące kontroli wysokości pojazdów.

📢 Co było przyczyną zatrucia u dzieci i dorosłych w Bytomiu Odrzańskim? Są wyniki badań prowadzonych przez Sanepid

W Bytomiu Odrzańskim doszło do najbardziej tajemniczych zachorowań wśród dzieci od lat. Rodzice obawiali się, czy nie jest to salmonella, gronkowiec, czy nie została skażona woda. Co wiemy o zatruciu?

📢 Sława w weekend przeżyła oblężenie. Nad jezioro ściągnęły prawdziwe tłumy

Prawdziwie letnia pogoda, jaka zapanowała w weekend, przyciągnęła nad jezioro Sławskie prawdziwe tłumy. Auta, które zaparkowały w pobliżu miały rejestracja z całego regionu.

📢 Katastrofa samolotu w Przylepie. Sprawą zajmuje się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych

Do tragedii doszło w niedzielę, 9 maja, na lotnisku w Przylepie. Podczas próby lądowania rozbił się ultralekki prywatny samolot. Pilot zginął na miejscu. Przyczyny katastrofy wyjaśnia Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Sprawę prowadzi zielonogórska prokuratura.

📢 Chcesz dalej bez przeszkód korzystać z WhatsAppa? Będziesz musiał zaakceptować nowy regulamin

Aby wciąż móc bezproblemowo korzystać z WhatsAppa, do 15 maja konieczna jest akceptacja nowego regulaminu. To ostatni dzwonek na akceptację nowych zasad działania aplikacji, które wzbudziły spore kontrowersje wśród użytkowników. Inaczej korzystanie z niej będzie znacznie utrudnione.

📢 Fotografie jak z magazynu mody? Takimi pięknymi zdjęciami zielonogórskie schronisko promuje psy do adopcji. Zwierzaki podbiją Wasze serca

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze jest obecnie pod opieką zielonogórskiego OTOZ Animals. Społecznicy robią wszystko, by jak najwięcej zwierząt znalazło nowe, kochające domy. Jednym z pomysłów są profesjonalne sesje dla zwierząt. Może właśnie dzięki takim zdjęciom ktoś zdecyduje się na przygarnięcie Happy, Dorin czy Skubiego?

📢 Dla kogo szóstka, dla kogo jedynka? Oceniamy Stal Gorzów i Falubaz Zielona Góra po 101. derbach lubuskich

W 101. derbach lubuskich żużlowcy Moich Bermudów Stali Gorzów pokonali w Zielonej Górze ekipę Marwis.pl Falubazu 50:40. Jakie noty wystawiliśmy zawodnikom obu drużyn po tym spotkaniu?

📢 Kwiaty na balkon. 33 pomysły na roślinne kompozycje. Zainspiruj się

Marzysz o tym, aby balkon lub parapet wyglądał niepowtarzalnie? Wystarczy, że do skrzynek posadzisz obok siebie kilka gatunków roślin.

📢 Gorzów. W centrum miasta odkryto ślady sprzed... prawie 4 tys. lat

Są kolejne odkrycia archeologiczne na wysokości Arsenału w Gorzowie. Ziemia pod ulicą Chrobrego skrywała ślady człowieka sprzed prawie 4 tys. lat!

📢 Nie uwierzysz! Tak kiedyś wyglądały "Królowe Życia". Metamorfozy Dagmary Kaźmierskiej, Sylwii Peretti, Izabeli Macudzińskiej-Borowiak

„Królowe życia” cieszą się niesłabnącą popularnością. Fanom tego programu nie trzeba przedstawiać barwnych bohaterek, które zdecydowały się zaprosić widzów do swoich domów i swojego życia. Jak przez lata zmieniały się niektóre gwiazdy telewizyjnego hitu: Dagmara Kaźmierska, Sylwia Peretti, Izabela Macudzińska-Borowiak i Katarzyna Alexander? Zobaczcie zdjęcia.

📢 Tego nie wolno robić na balkonie. Za takie zachowania możesz dostać mandat [lista]

Balkon to szczególne miejsce. To tam możemy relaksować się pijąc kawę, a także złapać trochę oddechu szczególnie w rzeczywistości pandemicznej, gdzie wiele aktywności na świeżym powietrzu było zabronionych. Życie we wspólnocie wymaga przestrzegania jej zasad. Sprawdź w naszej galerii, czego nie można robić na balkonie.

📢 Tych zdjęć małego Bartosza Zmarzlika jeszcze nie widzieliście! Zobacz niepublikowane fotografie zawodnika Stali Gorzów

W dzień lubuskich derbów między Marwis.pl Falubazem Zielona Góra a Moimi Bermudami Stalą Gorzów przygotowaliśmy dla kibiców nie tylko żółto-niebieskich, ale również wszystkich innych fanów indywidualnego mistrza świata na żużlu oraz całego speedwaya kolejny zbiór zdjęć naszego Bartka z dzieciństwa. Bo wiemy, że każda taka fotografia sprawia jego sympatykom niesamowitą frajdę.

📢 Byliście w Ciborzu? Zobaczcie, jak tam jest pięknie! Nie tylko nad jeziorem Ciborze

Cibórz większość Lubuszan kojarzy się ze szpitalem. A przecież to także osoba, ciekawie położna w lesie, na wzniesieniach i nad samym jeziorem. Tu jest naprawdę urokliwie. Przekonajcie się, oglądając zdjęcia i film.

📢 Dawny zajazd na Głębokim. W jego zrujnowanych wnętrzach czas się zatrzymał

Dawny zajazd na Głębokim z dnia na dzień popada w coraz większą ruinę i aż wierzyć się nie chce, że kiedyś, jeszcze kilkanaście lat temu, tętnił życiem. Naszemu Czytelnikowi, jak zapewnia, zgodnie z prawem, udało się wejść do obiektu. A tam wiele pomieszczeń wygląda tak, jakby czas się tu zatrzymał.

📢 Lubuskie. 25 dziwnych miejsc w regionie. Zobacz, ile mają zadziwiających obiektów! Warto się wybrać w podróż ich śladem

Co to jest? - zastanawiamy się często, spoglądając na dziwne obiekty, wybryki natury, rozwiązania techniczne. Nie brakuje ich w województwie lubuskim. My proponujemy 25 dziwnych miejsc w naszym regionie i zachęcamy do wyszukiwania kolejnych. Wystarczy rozejrzeć się dookoła. Jesteśmy ciekawi Państwa propozycji. Czekamy na nie, z pewnością opublikujemy kolejną listę...

📢 Najmłodsi Lubuszanie poszukiwani listami gończymi. Co mają na sumieniu?

W policyjnej bazie osób poszukiwanych listami gończymi są także młodzi Lubuszanie, którzy nie ukończyli jeszcze 25 lat. U progu dorosłego życia weszli w konflikt z prawem i ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Zobaczcie, za co są poszukiwani.

📢 Paragon wrzucasz do pojemnika na papier? Źle! Najczęstsze błędy w segregacji odpadów

Karton po mleku w pojemniku na papier, gruz po drobnym remoncie w odpadach zmieszanych, a rozbite lusterko do szkła? Jeśli tak robisz, bo popełniasz błędy w segregacji odpadów. Zapraszamy na przegląd nieprawidłowości, co pozwoli uniknąć ich w przyszłości. Odpady kwalifikujemy przy pomocy bydgoskiej wyszukiwarki, pomagającej segregować "śmieci".

📢 Tak złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą okraść. Znalazłeś to na drzwiach lub wycieraczce? Uważaj!

Liczba włamań do domów i mieszkań stale rośnie a złodzieje są coraz bardziej pomysłowi i wykorzystują coraz to nowsze patenty na sprawdzenie, czy mieszkańcy wyjechali na dłużej. Jak rozpoznać, że ktoś obserwuje nasze mieszkanie?

📢 30 lat na wirażu. Jubileusz Piotra Protasiewicza, ikony Falubazu Zielona Góra

Piotr Protasiewicz już dawno stał się ikoną nie tylko zielonogórskiego żużla. Zawodnik Marwis.pl Falubazu Zielona Góra wygrał mnóstwo wyścigów na krajowych i światowych torach. Zdobył kilogramy medali mistrzostw Polski i świata. 7 maja 2021 roku minęło 30 lat od czasu, gdy „PePe” zdobył żużlową licencję i został zawodnikiem.

📢 Lubuskie wsie na starych pocztówkach. Szukajcie swoich miejscowości

Dzięki starym pocztówkom, które przetrwały do naszych czasów możemy się przekonać, jak wyglądały lubuskie miejscowości przed II wojną światową.

📢 Stawki godzinowe w Niemczech: te zawody zarobią duże pieniądze za granicą. Praca u sąsiada ciągle opłacalna

Praca za granicą to dla wielu Polaków sposób na lepszy zarobek. Dobra wiadomość jest taka, że fachowcy z Polski wciąż mogą liczyć na zainteresowanie niemieckich pracodawców. Do najbardziej poszukiwanych należą specjaliści tacy jak spawacz, dekarz czy elektryk, choć wzrasta także zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie IT. Jakie zawody są najbardziej pożądane na niemieckim rynku pracy i na jakie wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy? Lista zawodów wraz ze stawkami godzinowymi znajduje się w galerii.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 | Czas przedstawić liderów powiatowych w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna

Przedstawiamy kolejny ranking liderów w lubuskich powiatach, w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna. W galerii poniżej znajdują się osoby, które zajmują aktualnie miejsca od 1-3. Jest to stan głosowania na środę, 21 kwietnia, na godzinę 10.00.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 | Oto powiatowi liderzy w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna

Przedstawiamy zaktualizowany ranking liderów w lubuskich powiatach, w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna. W galerii poniżej znajdują się osoby, które zajmują aktualnie miejsca od 1-3. Jest to stan głosowania na piątek, 7 maja, na godzinę 10.00.

📢 Najrzadsze nazwiska w województwie lubuskim. Nosi je zaledwie kilku mieszkańców

Niektóre nazwiska występują w naszym regionie niezmiernie rzadko. Nosi je zaledwie kilka osób, czasami z jednej rodziny. Czy twoje nazwisko znalazło się na liście? Sprawdź na kolejnych slajdach.

📢 Wybieramy Osobowości Roku 2020 w kulturze i nauce, biznesie, samorządności i działalności społecznej.

Doceń osoby, które w minionym roku, bardzo trudnym dla nas wszystkich, wyróżniły się działalnością pełną pasji, zaangażowania i chęci pomagania innym, a także przyczyniły się do walki z pandemią i rozwoju naszego regionu.

📢 Hotel Paradise 3: Uczestnicy rozkręcili się na dobre, co za emocje! Kim są uczestnicy Hotel Paradise 3? Ich podboje śledzą widzowie ZDJĘCIA

Hotel Paradise 3 rozkręcił się na dobre! Kim są uczestnicy nowej edycji show, których widzowie coraz lepiej mogą poznać? Tym razem intrygi i miłosne podboje mają miejsce na Zanzibarze, a widzowie mają okazje coraz lepiej poznawać tych, którzy walczą o jak najdłuższe pozostanie w raju. Kim się uczestnicy trzeciej edycji hotelu Paradise? Poznajcie ich, dowiedzcie się czym się zajmują i jakie mają plany na swój pobyt na Zanzibarze!

📢 Kiedyś nazwy zielonogórskich ulic były inne. Pamiętacie? Nie wiecie? To sprawdźcie!

Dla jednych to ulica Klementowskich, dla drugich – Buczka. Jedni pamiętają dawne nazwy ulic w Zielonej Górze, inni się dziwią, że kiedyś były inne niż obecnie. Może więc warto w ramach ciekawostek je przypomnieć. I kim byli dawni patroni. Bo młodzi przecież nie wiedzą…

📢 Lubuskie pałace, po których ślad zaginął. Były piękne i majestatyczne. Dziś są tylko wspomnieniem...

W województwie lubuskim naliczono 250 zamków, pałaców i dworów. Są często dziełem wybitnych architektów, były własnością wielkich rodów i opowiadają wspaniałe historie. Oczywiście jesteśmy z nich dumni. Ale, czy wiecie, że gdyby nie bezmyślność i barbarzyństwo krasnoarmiejców i powojennych gospodarzy mielibyśmy ich co najmniej o 61 więcej. 28 to ofiary już naszej głupoty. A ile pałaców goni lub jeszcze niedawno goniło resztkami sił. Weźmy zielonogórskie Zatonie, którego nawet ruiny zostały uratowane w ostatniej chwili. A gdyby w 1944 roku nie zbombardowano pałacu Promnitzów w Żarach, który był jednym z najświetniejszych dworów Europy Środkowej, gdyby w 1945 roku Sowieci nie puścili z dymem pałacu Brühla w Brodach czy zamek von Schönaichów w Siedlisku, również ofiara barbarzyństwa zdobywców…

📢 LUBUSKIE. Zobacz 50 wspaniałych lubuskich pałaców i dworów. Takie piękne zabytki mamy na terenie województwa lubuskiego!

W województwie lubuskim naliczono 250 zamków, pałaców i dworów. Są często dziełem wybitnych architektów, były własnością wielkich rodów i opowiadają wspaniałe historie. Podziwiajmy je na niesamowitych rysunkach Roberta Jurgi, które były przygotowane na zlecenie Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego.

📢 GORZÓW WLKP. Remont ul. Sikorskiego. Archeolodzy z Gorzowa odkopali kolejne szkielety [ZDJĘCIA]

W trakcie remontu ul. Sikorskiego w Gorzowie archeolodzy znajdują kolejne pochówki. – Do tej pory natrafiliśmy na 19 szkieletów – mówił nam w środę 17 kwietnia Stanisław Sinkowski, szef działu archeologii w Muzeum Lubuskim w Gorzowie.
Po raz pierwszy na szkielety (czterech osób) archeolodzy natrafili w grudniu 2018 r. na wysokości tablicy z nekrologami koło katedry. Kolejne cztery szkielety zostały odsłonięte 9 kwietnia. Po dalszych pracach archeologów okazało się, że poniżej znaleziska sprzed tygodnia było kolejnych 11 szkieletów. - Proszę zobaczyć, jak jeden z nich się ładnie uśmiecha – mówi z humorem S. Sinkowski. Wraz z innymi archeologami spodziewa się, że szkieletów pod ul. Sikorskiego może być jeszcze więcej. Pochówki odkopane 9 kwietnia są prawdopodobnie z XV lub XVI wieku. Te z tego tygodnia mogą być starsze, bo znajdowały się jeszcze głębiej w ziemi.

📢 Kim byłaś w poprzednim wcieleniu? Powie o tym twoja data urodzenia. Sprawdź, możesz się zaskoczyć

Zastanawiałaś się kiedyś, kim byłaś w poprzednim wcieleniu? Okazuje się, że wiele może powiedzieć o tym twoja data urodzenia. Podobno przemierzamy przestrzeń od tysięcy lat. Nasza dusza odradza się, szukając coraz to nowszego ciała, które posłużą jej za schronienie. Chcecie poznać swoją przeszłość? Możecie się naprawdę zaskoczyć.

📢 Lista 100 znanych i rozpoznawalnych Lubuszan: aktorzy, pisarze, piosenkarze, prezenterzy, sportowcy czy celebryci [ZDJĘCIA]

Znacie ich z telewizji, pierwszy stron gazet, internetu. To popularni aktorzy, znani piosenkarze, prezenterzy telewizji, sportowcy, pisarze, modelki czy celebryci. Lubiani i podziwiani. Często nawet nie wiecie, że pochodzą właśnie z Lubuskiego, albo są mocno związani z naszym województwem. Bohaterowie waszych ulubionych seriali. Uczestnicy znanych programów kulinarnych czy artystycznych. Stworzyliśmy dla Was listę 100 najbardziej znanych i rozpoznawalnych Lubuszan. Zarówno ze świata show biznesu, sportu, jak i polityki. Sprawdźcie, czy znacie ich wszystkich!

📢 Hotel... czy nie? Tak wyglądają więzienne cele w Polsce [zdjęcia]

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda w więziennej celi? Czy naprawdę wygląda tam jak w hotelu? Zajrzeliśmy do środka.

ZOBACZ KONIECZNIE

Rząd przyspiesza luzowanie obostrzeń

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie