Prasówka 1.12.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 30.11. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Taka jest tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji. Tyle od marca 2022 mają dostawać netto emeryci [1.12.21 r.]”?

Prasówka 1.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Taka jest tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji. Tyle od marca 2022 mają dostawać netto emeryci [1.12.21 r.]

W projekcie budżetu na 2022 roku zapisany został wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w wysokości 104,89 proc., a waloryzacja zaplanowana jest na 1 marca. Oznacz to, że według zapowiedzi rządzących, waloryzacja emerytur w przyszłym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów, bo wcześniej emeryci dostaną inne emerytury ze względu na reformę podatkową.

Nie przegap promocji!

📢 Osoby o tych imionach i znakach zodiaku to najlepsi kierowcy. Oto ranking kierowców według astrologów [1.12.21 r.]

Coraz więcej samochodów na ulicach, coraz więcej osób posiada uprawnienia do jazdy. Nie znaczy jednak, ze każdy jest dobrym kierowcą. Okazuje się, że niektórzy to właściwie urodzeni kierowcy! Zobaczcie osoby, o jakich imionach i znakach zodiaku są najlepszymi kierowcami.

📢 Niektóre osoby spod tych znaków zodiaku są uważane za wredne. Oto ranking od najmilszego do najwredniejszego [1.12.21 r.]

Data urodzenia zawiera informację o naszych usposobieniu do życia, cechach charakteru, a nawet sposobu, w jaki traktujemy inne osoby. Specjalnie dla naszych czytelników Wróżka Roma przygotowała zestawienie znaków zodiaków - od najmilszego do najwredniejszego. Do jakiej kategorii ty należysz? Sprawdź w naszej galerii.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 1.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Te produkty spożywcze prowadzą do największej utraty wagi. One pomogą najszybciej schudnąć [1.12.21 r.]

Zdaniem ekspertów istnieje 12 produktów spożywczych, które prowadzą do największej utraty wagi. Lekarze i dietetycy zgadzają się, że to niezawodna lista produktów spalających tłuszcz. Które produkty prowadzą do największej utraty wagi? One pomogą najszybciej schudnąć - zobacz w galerii.

📢 Tak mieszkają Adam i Izabela Małyszowie. Mistrz skoków w kuchni. Zobaczcie zdjęcia [1.12.21 r.]

Tak mieszkają Adam i Izabela Małyszowie! Zaglądamy do ich pięknej posiadłości w Wiśle. Jak wyglądają wnętrza domu Małyszów? Co lubią robić w wolnych chwilach? Wszystko zobaczycie w naszej galerii zdjęć.

📢 Tak zarabiają leśnicy. Oto stawki od gajowego do dyrektora Lasów Państwowych [1.12.21 r.]

Sowite wynagrodzenia i pokaźny socjal - tak zwykle postrzegani są etatowi pracownicy Lasów Państwowych. Ile w tym prawdy? Postanowiliśmy sprawdzić.

📢 Celebrowane od lat. Traktowane z przymrużeniem oka. Andrzejki - święto panien i kawalerów.

Podobno andrzejkowe wróżby dzięki swojej magicznej mocy sprawdzają się zawsze! Andrzejki to wieczór wyjątkowy. Wierzono, że św. Andrzej w ten właśnie wieczór pozwoli wszystkim chętnym poznać jaka przyszłość ich czeka w zdrowiu, pracy i uczuciach.

📢 Wchodzi e-TOLL. 1 grudnia po północy pracownicy punktów poboru opłat na autostradzie A4 i A2 opuszczą stanowiska pracy. Szlabany idą w górę

Dokładnie o północy z 30 listopada na 1 grudnia pracownicy obsługi punktów poboru opłat na państwowych odcinkach autostrad A4 i A2 – wylogują się z systemu i opuszczą swoje stanowiska pracy. Już tam nie wrócą, a szlabany pozostaną otwarte na zawsze. Za przejazd będziemy płacić elektronicznie lub kupimy bilet na stacji. Nowy system ma zlikwidować korki i zatory przy wjazdach na państwowe autostrady.

📢 Policjanci ze Świebodzina pojechali zatrzymać sklepowego złodzieja, przy okazji odnaleźli skradzione auto

Świebodzińscy policjanci zostali wezwani do jednego z marketów, w którym obsługa zatrzymała złodzieja. Dzięki dociekliwości odzyskali skradzione w Niemczech auto.

📢 Carina Gubin to najlepszy klub piłkarski na Ziemi Lubuskiej. Piękna seria zwycięstw, niepokoją porażki, ale trener może czuć się bezpieczny

21 punktów i jedenaste miejsce w III lidze. Czy to się komuś podoba, czy nie, Carina Gubin jest najlepszą drużyną piłkarską w naszym regionie. - Gdyby na początku sezonu ktoś dawał mi te 21 punktów, to na pewno byłbym zadowolony - nie ukrywa Andrzej Iwanicki, prezes klubu.

📢 Lubsko. Matka zatrzasnęła niemowlę w aucie. Policjanci nie mieli wyjścia

Poniedziałkowy poranek zaczął sie dla policjantów z Lubska od bardzo nietypowej interwencji. Na komisariat policji w Lubsku zadzwoniła kobieta i zdenerwowanym głosem powiedziała, że zatrzasnęła w samochodzie kluczyki, razem z dzieckiem.

📢 GIF wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć! Nowe leki wycofane z aptek w całej Polsce. Pełna lista [30.11.2021]

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF w 2021 roku, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 Gorzowska odsłona kampanii "Movember" okazała się sukcesem. Z darmowych badań skorzystało 249 mężczyzn

Jak informuje Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie, w sobotę 27 listopada, w galerii Nova Park, 249 panów wykonało "męskie badania": część z nich wykonało USG jąder, a część sprawdziło poziom PSA. Warto brać z nich przykład!

📢 Sceny, jak z sensacyjnego filmu rozegrały się w Nowej Soli. Policjanci strzelali w opony samochodu uciekającego kierowcy

W Nowej Soli zdarzyła się sytuacja, w której policjanci byli zmuszeni użyć broni. Uciekający kierowca został aresztowany. Co się stało?

📢 Awaria sieci ciepłowniczej w Gorzowie. Będzie zimno w domach, firmach, szkołach...

Gorzowska elektrociepłownia informuje, że w związku z awarią magistralnej sieci ciepłowniczej przy ul. Teatralnej nastąpi przerwa w dostawie ciepła dla odbiorców z tej części miasta. Zimno zrobi się nie tylko w mieszaniach, ale też w firmach, szkołach, przedszkolach, w Domu Pomocy Społecznej i w teatrze.

📢 Program Inwestycji Strategicznych będzie kontynuowany. Lubuskie samorządy znów skorzystają

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całym kraju. Dzięki dodatkowemu zastrzykowi gotówki samorządy mogą między innymi remontować drogi, modernizować infrastrukturę kanalizacyjną oraz budować nowe żłobki czy przedszkola. Pierwsza edycja programu właśnie dobiega końca, ale na horyzoncie jest już kolejna.

📢 Koronawirus w Lubuskiem. Prawie 400 zakażeń i aż 11 zgonów |30 LISTOPADA

We wtorek 30 listopada potwierdzono w Lubuskiem 398 przypadków koronawirusa. Wskaźnik zakażeń w regionie wzrósł do poziomu 58,41 os. na 100 tys. mieszkańców.

📢 Konkurs dla uczniów klas policyjnych. Drużyna ze Skwierzyny najlepsza w województwie

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu stała się areną zmagań uczniów z lubuskich szkół policyjnych. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami i sprawnością. Która drużyna okazała się najlepsza?

📢 Prezenty mikołajkowe dla mężczyzn. Co kupić chłopakowi, narzeczonemu, mężowi? [PROPOZYCJE, GALERIA]

Zostało już tylko kilka dni do 6 grudnia, czyli Mikołajek. Zobaczcie, co kupić swojemu mężczyźnie z okazji Mikołajek. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie prezentów mikołajkowych. Oto nasze propozycje. Kliknij w pierwsze zdjęcie i kieruj się strzałkami, by przeglądać dalej.

📢 Lubuski Urząd Marszałkowski w obronie EXPO w Dubaju

Marszałek województwa lubuskiego broni kontrowersyjnego pomysłu misji gospodarczej w Dubaju. W budżecie województwa na 2022 r. zapisano 1 140 000 zł na udział regionu w Światowej Wystawie EXPO 2020. Przesunięta ze względu na pandemię impreza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęła się w październiku i potrwa do marca przyszłego roku.

📢 Zima w Lubuskiem. Pierwszy śnieg już spadł! Szykujmy się na niskie temperatury i śnieg. Czy pogoda w najbliższych dniach nas zaskoczy?

Śnieg pojawił się w Lubuskiem. Co prawda, nie jest go jeszcze tyle, by ulepić bałwana, czy jeździć na sankach, jednak jest to "prawdziwa" oznaka nadchodzącej zimy. To zdecydowanie odpowiedni moment na to, by z szaf wyciągnąć zimowe kurtki, czapki i szaliki, bo pogoda w najbliższych dniach nie będzie nas rozpieszczać...

📢 Łukasz Mejza o ostatnich publikacjach na swój temat: To polityczne polowanie

Nie milkną echa publikacji jakie na temat wiceministra Łukasza Mejzy opublikowała Wirtualna Polska. W poniedziałek portal opisał kolejne szczegóły działalności spółki Vinci NeoClinic, która miała oferować nieuleczalnie chorym osobom, kosztowną i kontrowersyjną terapię. Lubuski poseł po raz kolejny zaprzeczył by czerpał z tego korzyści, a publikacje na swój temat wiąże z polityką i sprawowaną przez siebie funkcją.

📢 Wkrótce ważne zmiany dla pracowników od 2022 roku! Podwyżka płacy minimalnej, nowa kwota wolna od podatku, zmiany w skali podatkowej

Bardzo istotne zmiany dla pracowników przyniesie 2022 rok. W życie wejdą zmiany przepisów powiązanych z Polskim Ładem oraz nowelizacje ustaw o systemie ubezpieczeń społecznych. Powodów zmian jest kilka: potrzeba implementacji przepisów unijnych do prawa państw członkowskich oraz zmiany w krajowym ustawodawstwie. Zobacz, co się zmieni, czy na tym skorzystasz, a na czym stracisz.

📢 Koniec szlabanów na państwowych autostradach. Jak zapłacić za przejazd A2 i A4?

Od środy, 1 grudnia na państwowych odcinkach A2 i A4 przestaną działać punkty poboru opłat z bramkami. Kierowcy będą mogli zapłacić za przejazd autostradą za pomocą e-biletu, aplikacji e-TOLL PL lub z wykorzystaniem urządzeń pokładowych przekazujących dane GPS pojazdu do systemu e-TOLL.

📢 Śnieg w Zielonej Górze. Czy zima zaskoczyła drogowców? "Jesteśmy gotowi!" - twierdzi prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej

Pierwsze lekkie opady śniegu w Zielonej Górze zauważalne były wieczorem w poniedziałek, 29 listopada. Ale we wtorek rano sypnęło już o wiele mocniej. Tradycyjnie mieszkańcy zadają sobie pytanie, czy drogowcy są przygotowani na pogorszenie pogody? - Spodziewaliśmy się tego, mobilizacja trwa u nas już od kilku dni. Teraz pracujemy na pełnych obrotach - zapewnia Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej.

📢 Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! Najnowsze śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów. To lepsze niż memy! 30.11.2021

Czy kreatywność ludzka zna granice? Często okazuje się, że nie. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z uczniami szkół podstawowych lub średnich. To co potrafią napisać na sprawdzianie często wprawia w osłupienie, ale równie często powoduje uśmiech. Jakie najciekawsze "kwiatki" znajdziemy w internecie? Niektóre są śmieszniejsze niż memy!

📢 Sałatki na Boże Narodzenie 2021. Pyszne, niebanalne sałatki na świąteczny stół [PRZEPISY]

Niebanalne sałatki na święta Bożego Narodzenia 2021 – przepisy naszych Czytelników. Macie ochotę na pyszną, niebanalną sałatkę na święta? Warstwowa sałatka z kurczakiem, sałatka rybna, chrupiąca sałatka z ananasem i kurczakiem, sałatka gyros… to tylko niektóre z propozycji. Zobaczcie, co przygotowują Czytelnicy Gazety Krakowskiej na świąteczny stół.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Śmierć podczas domowej kwarantanny. Tragiczne odkrycie WOT i policji

49-letni mieszkaniec Staszowa (Świętokrzyskie) zmarł podczas domowej kwarantanny, a jego 74-letnia matka była w ciężkim stanie. Sytuacja wyszła na jaw podczas kontroli prowadzonej przez wspólny patrol policji i WOT, który sprawdzał, czy domownicy stosują się do zasad kwarantanny – poinformowała w poniedziałek policja.

📢 Energylandia odpaliła największy w Polsce ogród świateł. W Zatorze powstała niezwykła zimowa kraina [ZDJĘCIA]

Największy w Polsce ogród świateł, lodowiska i zjeżdżalnie pozwolą w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze poczuć świąteczny klimat i przenieść się do niezwykłej bajkowej krainy. W piątek (26 listopada) bramy największego Parku Rozrywki w Polsce ponownie zostały otwarte, przenosząc gości do Winter Kingdom, czyli zimowego królestwa. Odwiedzić to niezwykłe miejsce będzie można do 23 grudnia. Warto podkreślić, że cały czas można korzystać z rollercoasterów.

📢 Krosno Odrzańskie. Mandaty za brat maseczki. Wzmożone kontrole policji i straży miejskiej w sklepach

W ostatnim czasie policja i straż miejska w Krośnie Odrzańskim częściej przeprowadza kontrole w lokalnych sklepach, w ramach bezpieczeństwa przed koronawirusem.

📢 Nowe miejsca kontroli prędkości w Lubuskiem - tutaj będziesz nagrywany przez kamery. Nie dostosujesz prędkości? Dostaniesz wysoki mandat

Odcinkowy pomiar prędkości to zmora kierowców. W planach rozbudowy sieci jest prawie 40 nowych lokalizacji. Na obszernej liście znalazło się także województwo lubuskie. W tych miejscach będziecie nagrywani przez kamery. Nie zwolnicie? Bądźcie przygotowani na wysoki mandat.

📢 Zielona Góra. Liście zalegają w parkach. Czy to była dobra decyzja miasta?

Już drugi rok z rzędu Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze zdecydował się jesienią pozostawić liście na wybranych terenach zielonych, skwerach oraz w miejskich parkach, za wyjątkiem alejek spacerowych. I choć pomysł ten ma wielu zwolenników, którzy przekonują, że w ten sposób miasto wspiera przyrodę i daje schronienie np. jeżom, to jednak zdaniem części zielonogórzan całość wygląda nieestetycznie, nieporządnie a w niektórych przypadkach wręcz stanowi zagrożenie.

📢 Nowy Ład: Zarobki po zmianach brutto i netto! Kalkulator wynagrodzeń do 17 tysięcy złotych Ile zyskasz lub stracisz? 30.11.2021

Zarobki netto i brutto po wprowadzeniu nowego Ładu. sprawdź kto zyska, a kto straci po wprowadzeniu zmian przepisów. Poniżej prezentujemy przelicznik płacy brutto i netto, oraz zysku, straty. Zestawienie dotyczy osób pracujących na umowę o pracę na etacie. Na zmianach podatkowych zapisanych w "Polskim Ładzie" najwięcej zyskają pracujący na etatach, którzy zarabiają 3000-3500 zł. brutto. Obliczenia opieramy na dotychczasowych informacjach odnośnie Nowego Ładu zakomunikowanych przez rząd. Kalkulator wynagrodzeń możecie sprawdzić na kolejnych slajdach.

📢 Andruty na pocieszenie. MEMY po gali Złotej Piłki 2021

Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za 2021 rok, ale po raz pierwszy w karierze stanął na podium plebiscytu. Polscy internauci są bardzo zawiedzeni wynikami plebiscytu. Zobaczcie MEMY, które zrobili po poniedziałkowej gali.

📢 Głośne śluby w pandemii. Liczni goście na weselach celebrytów i sportowców ZDJĘCIA [29.11]

Przez kilka pierwszych miesięcy pandemii niewiele osób decydowało się na ślub, gdyż organizowanie wesel wiązało się z licznymi obostrzeniami. Tamy na dobre puściły w czasach, gdy pojawiły się szczepionki. Teraz, mimo że szaleje czwarta fala koronawirusa, mało kto rezygnuje z hucznych imprez. Śluby biorą też celebryci i sportowcy, chwaląc się zdjęciami z wesel w mediach społecznościowych. Są tacy, którzy zapraszają licznych gości, inni wolą kameralne klimaty. Obejrzyjcie zdjęcia ze ślubów i wesel znanych postaci show biznesu w galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Echa spotkania u premiera. „Opozycja nie do końca miała świadomość, jak sytuacja jest poważna”

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Dyskusja m.in. na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, trwała ponad trzy godziny. – Przedstawiciele opozycji nie do końca mieli świadomość, jak sytuacja jest poważna. Padały też głosy, żeby bardziej ostrożnie o tej sytuacji mówić, nie niepokoić opinii publicznej – przekazał po spotkaniu szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki.

📢 Krosno Odrzańskie. Kradzież w szpitalu? Zniknął drogi sprzęt, ale szybko się odnalazł. Sprawę bada policja

W zeszłym tygodniu w szpitalu spółki Zachodnie Centrum Medyczne w Krośnie Odrzańskim zniknął ważny i drogi element z pracowni RTG. Była to płytka o wartości 180 tys. zł. Szybko udało się ją odzyskać. Czy doszło do kradzieży? Sprawę bada policja.

📢 Ponad pół miliona Andrzejów będzie obchodzić imienny. Jakie jeszcze męskie imiona są tak popularne?

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce we wtorek, 30 listopada będzie miało imieniny. Jakie jeszcze imiona dorównują popularnością Andrzejowi?

📢 Kolejne ruchy na granicy Polski z Białorusią? Istnieje ryzyko zwiększenia migracji z innego kierunku

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że „identyfikujemy ryzyko zwiększenia migracji z terytorium Afganistanu za pośrednictwem kanału białoruskiego i rosyjskiego”. – Taki scenariusz wydaje się być prawdopodobny, co może oznaczać kolejne ruchy na granicy Polski z Białorusią – dodał.

📢 Sulechów. Ale akcja? Chora kuna domowa na osiedlu. Jak się w takich sytuacjach zachować?

Ale akcja - komentowali mieszkańcy Sulechowa. Na osiedlu pojawiło się chore dzikie zwierzę. Powiadomiono straż miejską i Inicjatywę dla zwierząt. W takich przypadkach nie wolno dotykać dzikich zwierzaków.

📢 Migranci z Wędrzyna trafili m.in. do jednostki straży granicznej w Krośnie Odrzańskim

W zeszłym tygodniu głośno było o buncie w tymczasowym ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie. Część cudzoziemców z tamtejszej placówki trafiła do Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

📢 Szpital w Słubicach od 30.11.2021 będzie szpitalem zabezpieczenia COVID-19

Decyzją wojewody lubuskiego Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach od 30 listopada do odwołania będzie pełnił rolę szpitala II poziomu zabezpieczenia COVID-19.

📢 Zielona Góra. Zapłacimy więcej za śmieci? We wtorek zdecydują o tym radni. Jakie będą nowe stawki?

We wtorek, 30 listopada, radni zajmą się m.in. projektem uchwały, dotyczącym podwyżek za wywóz śmieci. O ile więcej będziemy musieli wydać w przyszłym roku z naszych, domowych budżetów? Dlaczego ta zmiana jest konieczna?

📢 Kolejne zatrzymania cudzoziemców w Lubuskiem. Przebywali w Polsce nielegalnie

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali podczas weekendu kolejnych cudzoziemców, którzy nie mieli prawa do legalnego pobytu w Polsce.

📢 Jerzy Janowicz zagra w Zielonej Górze. Kogo jeszcze zobaczymy w towarzyskim meczu tenisowym Polska - Czechy?

Jerzy Janowicz zagra w Zielonej Górze w meczu reprezentacji Polski i Czech (10-11 grudnia). W hali CRS zobaczymy także Kamila Majchrzaka, Kacpra Żuka, Łukasza Kubota czy Magdalenę Fręch. Pojawi się też mocna ekipa z gwiazdami czeskiego tenisa.

📢 Kibice AZS AJP Gorzów na meczu Energa Basket Ligi Kobiet z AZS-em Politechniką Poznań

Gdy w meczu z Enea AZS-em Politechniką Poznań naszym koszykarkom z PolskiejStrefyInwestycjiEnei Gorzów nie szło, to oni - kibice - pociągnęli z trybun ich grę. Zobacz, kto dopingował nasze panie na spotkaniu Energa Basket Ligi Kobiet.

📢 Są nowi "terytorialsi". Rekruci w Skwierzynie złożyli przysięgę wojskową

Fizjoterapeuta, nauczyciel, fizyk, psycholog, czy geodeta są jednymi z nowych żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W sobotę (27 listopada) w Skwierzynie blisko 70 rekrutów złożyło przysięgę wojskową.

📢 Nowe obostrzenia. Minister zdrowia: Omikron zmienia nasze podejście do dalszej walki z pandemią

– Ten element zmienia nasze podejście do dalszej walki z pandemią. Musimy docenić wagę tego zjawiska – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski, zapowiadając nowe obostrzenia w związku z nowym wariantem koronawirusa – Omikronem.

📢 Pamiętacie ceny sprzed 20 lat? Tyle kosztowały najpopularniejsze produkty

Wydatki na najpotrzebniejsze towary i usługi wzrastają nie tylko z miesiąca na miesiąc, ale wręcz z tygodnia na tydzień i nadal pną się w górę. Galopująca inflacja jest rekordowo wysoka. Na rynku spożywczym trudno dziś znaleźć produkty, których cena by nie wzrosła. Dla przykładu: olej rzepakowy sprzedawany w hurcie, tylko w ciągu minionego roku, zdrożał aż o 70 procent, a jego cena w minionym miesiącu wzrosła o kolejne 17 procent. Podobnie rosną ceny innych podstawowych produktów, jak np. chleba, czy masła, nie wspominając o cenach paliw.

A jak było 20 lat temu? Paczka papierosów za 4 zł a litr benzyny za 3 zł. Pamiętacie te czasy? Porównując dawne ceny warto jednak pamiętać, że w 2000 roku Polacy zarabiali średnio 1924 zł. Aktualne ceny porównaliśmy pod koniec listopada na podstawie oferty popularnych dyskontów spożywczych.

Do kolejnych zdjęć z cenami produktów można przejść również za pomocą strzałek, lub gestów.

📢 Mieszkanie mniejsze od więziennej celi i korytarz za ćwierć miliona, czyli patodeweloperka. Te absurdy trzeba zobaczyć

Czy Polakom można sprzedać wszystko? Tak zdaje się uważać część deweloperów. Oto najdziwniejsze mieszkania, jakie trafiły w ostatnim czasie na rynek. Jak się okazuje, patodeweloperka niejedno ma imię.

📢 Izba tortur w Międzyrzeckim Zamku. To miejsce budzi przerażenie i mrozi krew w żyłach. Musicie je odwiedzić!

Katownia powstała w piwnicy jednej z zamkowych bastei. Był to pomysł dyrektora placówki Andrzeja Kirmiela. Miała być magnesem przyciągającym zwiedzających. I tak się stało. – Chodziło nam nie o szokowanie turystów, ale o odtworzenie realiów tamtej epoki – mówi dziś dyrektor A. Kirmiel.

📢 Ponad 13 tys. zakażeń w Polsce po weekendzie. Prawie 400 w Lubuskiem |29 LISTOPADA

W poniedziałek 29 listopada potwierdzono 395 nowych przypadków koronawirusa w Lubuskiem. Wskaźnik zakażeń w regionie poszedł więc w górę i wynosi 58,16 os. na 100 tys. mieszkańców.

📢 Zielonogórscy mistrzowie świata: Trzeba mieć swój cel i kochać to, co się robi

Zielonogórzanie Kacper Frątczak i Rafał Gąszczak – najlepsi lubuscy kickbokserzy - są podwójnymi mistrzami świata seniorów, marzą o walkach na igrzyskach olimpijskich, ale coraz poważniej myślą też o życiu prywatnym, tym, które toczy się poza sportem. Swoje sukcesy od lat wykuwają pod okiem trenera Tomasza Paska w Akademii Sportów Walki Knockout.

📢 Polityk „Teraz Lubuskie” skazany za wyłudzanie i podrabianie podpisów

Pięć zarzutów w tym wyłudzenie ponad 300 tysiące złotych i fałszerstwa dokumentów zarzucił prokurator Patrykowi Lewickiemu, politykowi stowarzyszenia „Teraz Lubuskie” i byłemu staroście sulęcińskiemu.

📢 Tajemnicze i urokliwe miejsce, z małym dreszczykiem. Zobacz jesień nad jeziorem Liny!

To miejsce jest magiczne - mówią jedni. - To miejsce jest tajemnicze - zauważają drudzy. - To miejsce budzi grozę - dodają trzeci. O co chodzi? O jezioro Liny, które o każdej porze roku zachwyca i zastanawia. Dlaczego?

📢 Apteki punktami szczepień – nowe regulacje prawne dadzą farmaceutom dodatkowe uprawnienia

110 tys. pacjentów zaszczepili dotąd aptekarze przeciwko COVID-19, a najprawdopodobniej już w grudniu otrzymamy od nich antidotum na grypę. Wypiszą też receptę, także refundowaną. Opieka farmaceutyczna, która ma wesprzeć coraz bardziej przeciążony system ochrony zdrowia i o której mówi się w Polsce od dekad, nareszcie staje się faktem.

📢 Wielka gala na 70-lecie Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze

W sobotni wieczór, 27 listopada w Lubuskim Teatrze odbyła się wielka gala inaugurująca 70–lecie Lubuskiego Teatru. Na widowni zasiadło wielu znamienitych gości: władze miasta, samorządowcy, przedstawiciele świata kultury i nauki. Artystom i pracownikom Lubuskiego Teatru wręczono odznaczenia za zasługi. Ukoronowaniem wieczoru był spektakl “Ożenek” Nikołaja Gogola.

📢 Byliśmy we wnętrzach Hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Rozmiar i rozmach inwestycji robią wrażenie! Zobacz zdjęcia

Aby obejść wszystkie pomieszczenia hotelu trzeba zarezerwować sobie kilka godzin. Nam spacer po inwestycji zabrał ponad 4 godziny. Przeszliśmy ponad 3,5 kilometra, ale nie wszędzie zajrzeliśmy (w wielu miejscach trwają przecież prace budowlane czy wykończeniowe i nie odwiedzaliśmy wszystkich pięter). Na kolejną wizytę umówiliśmy się na wiosnę.

📢 Koszykarki z Gorzowa uciekły spod poznańskiego topora. AZS AJP wyszarpał zwycięstwo w meczu z AZS Politechniką

To niebywałe, ale AZS_AJP Gorzów zwyciężył z AZS-em Politechniką Poznań, choć wydawało się, że nie da się odrobić w dziewięć minut straty szesnastu punktów. A jednak!

📢 Morsowe szaleństwo w Wilkowie pod Świebodzinem. Pływali w zimnej wodzie

W niedzielne popołudnie (28 listopada) kilkudziesięciu morsów zanurzyło się w zimnej wodzie jeziora Wilkowskiego. Zobacz, jak się bawili!

📢 Lekarze nie mogli uwierzyć. Straszne! Ci ludzie naprawdę połknęli te rzeczy! - zdjęcia dla ludzi o mocnych nerwach

Nie jesteście sobie w stanie nawet wyobrazić szoku lekarzy, którzy widzieli te zdjęcia. I o ile w wielu przypadkach w tym materiale możemy mówić o skrajnej głupocie i ludzkiej nieodpowiedzialności, to część z nich była po prostu nieszczęśliwymi wypadkami. Jeśli po obejrzeniu tych zdjęć poczujecie niesmak i dreszcze, oznacza to, że wasza reakcja jest jak najbardziej prawidłowa. Nie uwierzycie, co lekarze znajdowali w ludzkim ciele. ZDJĘCIA >>>

📢 Zielona Góra. Dobre wieści. Ania z Zielonego Wzgórza ma się coraz lepiej. Robi postępy

Takie wiadomości to my lubimy. Cudownie, że możemy Wam przekazać, że mała Ania Orłowska nazywana Anią z Zielonego Wzgórza czuje się coraz lepiej i robi naprawdę duże postępy, co cieszy nie tylko rodziców…

📢 Małysz, Radwańska, Lewandowski, Stoch, Zmarzlik - tak mieszkają najbogatsze gwiazdy polskiego sportu ZDJĘCIA

Majątki mają ogromne, więc przy urządzaniu swoich domów i apartamentów nie muszą się liczyć z każdym groszem. Sprawdziliśmy, jak mieszkają najbogatsze gwiazdy polskiego sportu. W naszej GALERII zobaczycie, jak czują się Agnieszka Radwańska, Adam Małysz, Robert Lewandowski (w Monachium i przy Złotej 44 w Warszawie), Bartosz Zmarzlik, Joanna Jędrzejczyk, Grzegorz Krychowiak, Kamil Stoch oraz inni sławni zawodnicy w domowych pieleszach. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Lotnisko w Zielonej Górze Przylep to urokliwe i magiczne miejsce!

Mówiąc o lotnisku w kontekście województwa lubuskiego zazwyczaj pierwszą myślą jest Babimost. Ale warto pamiętać, że w Zielonej Górze Przylepie również posiadamy podobny obiekt! Choć nie jest on może przystosowany do przyjmowania dużych samolotów pasażerskich, to jednak na stałe wpisał się on w historię miasta. To tutaj zielonogórzanie oglądali zawody i lotnicze pokazy, bawili się na różnych imprezach czy też wznosili się w powietrze, aby polatać szybowcem lub skoczyć na spadochronie.

Warto wiedzieć, że elewacja lotniska wynosi 77m, do dyspozycji jest droga startowa o długości 880 m. Przy obiekcie od 1957 roku działa Aeroklub Ziemi Lubuskiej, który został utworzony, jako jeden z 46 oddziałów Aeroklubu Polskiego. Na lotnisku od wielu lat funkcjonuje hotel wraz z restauracją, kort tenisowy, fitness club wraz z sauną i siłownią oraz camping z pełną infrastrukturą. Całość sytuowana jest w bardzo malowniczej okolicy, która stanowi świetny cel da pieszej wędrówki. Zapraszamy do naszej galerii, abyście mogli sami się przekonać o urokach lotniska w Przylepie.

📢 Uwaga na nową metodę oszustwa. Tym razem "na pocztę głosową"

Po fałszywych wiadomościach zawierających linki, które miały przekierowywać do opłacenia zaległości u operatorów czy to za prąd, czy inne usługi, tym razem oszuści postanowili spróbować innego sposobu, mianowicie poprzez wysłanie wiadomości SMS z informacją o nieodebranej wiadomości z poczty głosowej. Policja przestrzega przed klikaniem w otrzymane linki w wiadomości.

📢 Zielona Góra. Sezon na morsowanie w pełni. Na Dzikiej Ochli kąpało się kilkadziesiąt osób!

W piątek, 28 listopada, o godz. 13.00 na tzw. Dzikiej Ochli w Zielonej Górze, miłośnicy morsowania z regionu spotkali się, aby wspólnie zażyć orzeźwiającej kąpieli. Chętnych do wejścia do zimnej wody nie brakowało, w zabawie brało udział kilkadziesiąt osób, zarówno starszych jak i młodszych. Na miejscu spotkaliśmy m.in. panią Dorotę, Żanetę i Agnieszkę, które zachęcały do morsowania. - Zazwyczaj spotykamy się tutaj w niedzielę. Najpierw jest rozgrzewka a później sama kąpiel trwa kilka minut. Niektórzy wchodzą do wody po dwa lub trzy razy. Jeżeli ktoś chciałby się przyłączyć to informacje o spotkaniach znajdzie w grupach Lodołamacze Spoko Tato czy Zielonogórskie Morsy na Facebooku - tłumaczą nasze rozmówczyni. I jednocześnie zapraszają wszystkich mieszkańców za tydzień na specjalne spotkanie mikołajkowe. O tym, jak wygląda taka rozrywka, przekonacie się przeglądając naszą galerię!

📢 W Żarach nie boją się ciemności i zimna, bo mają ogień w sercach. Biegali przez 24 godziny, żeby pomagać bezdomnym zwierzętom!

To już druga edycja Charytatywnych 24h Mistrzostw Świata Zielonego Lasu. Impreza odbywała się w ten weekend w Żarach.

📢 Gmina Kościerzyna. Znaleziono tajemnicze zwierzę. Zdjęcia budzą grozę

Gmina Kościerzyna. W Rybakach znaleziono zwłoki dziwnego, włochatego zwierzęcia. Jak wynika ze zdjęć, nie przypomina ono żadnego znanego gatunku

📢 Zielona Góra. Choinki, lampki i bombki. Na niedzielnej giełdzie pojawił się świąteczny asortyment

W niedzielę, 28 listopada tradycyjnie już odwiedziliśmy niedzielną giełdę przy ul. Elektronowej w Zielonej Górze. Choć Boże Narodzenie dopiero za miesiąc to na popularnym targowisku nie brakowało świątecznego asortymentu. Odwiedzający bez problemu mogli zakupić kolorowe lampki, bombki, mikołaje czy inne świąteczne ozdoby. Nie zabrakło też pięknych choinek, za które w zależności od rozmiaru należało zapłacić od 70 do 190 zł. Zapraszamy do naszej galerii, abyście mogli przekonać się, jakie świąteczne produkty udało nam się znaleźć na zielonogórskiej giełdzie!

📢 Nowa ścieżka rowerowa połączy miasto Nowa Sól z gminą Nowa Sól. Prace już ruszyły. Nowa trasa ma być gotowa jeszcze w tym roku

Powiat, miasto i gmina razem budują nową ścieżkę rowerową. To rozwiązanie spodoba się mieszkańcom okolicy Nowej Soli, którzy rowerem dojeżdżają do pracy i szkół.

📢 Nagle spod siedzenia zaczęły wychodzić robaki. Koszmar w pociągu

Było ich mnóstwo – relacjonuje kobieta, która przeżyła horror w pociągu. Podczas podróży, spod jej siedzenia nagle zaczęły wychodzić dziesiątki pluskiew.

📢 Tajemniczy i zagadkowy cmentarz ukryty w żarskim lesie

Starego cmentarza górników szukałam od jakiegoś czasu. Niby w Zielonym Lesie nigdzie nie jest daleko i wszędzie można bez problemu trafić, to jakoś moje poszukiwania nie odnosiły skutku.

📢 Pod Międzyrzeczem działał "pawilon śmierci". "Bałam się. Widziałam jak wywożą coś stamtąd na taczkach. To były zwłoki" - opowiada mieszkanka

Zajrzeliśmy do wnętrza oddziału nr 32 w Obrzycach. To najbardziej ponury pawilon szpitala w dawnym Obrawalde i jedno z najmroczniejszych miejsc w Lubuskiem. Dziś to miejsce niszczeje. O tym, co tam się działo opowiedziała nam jedna z mieszkanek...

📢 Zielona Góra. To ludzie dodali mi skrzydeł – mówi mistrz świata w rapowaniu bez przerwy Radosław Rademenez Blonkowski

Walczył jak lew. O 6.00 rano przyszedł megakryzys. Myślał, że odleci. Wtedy usłyszał krzyki: - Radek, nie śpij! Dasz radę! Nie mógł zawieść rodziny, przyjaciół. Wszystkich tych, którzy pomagali mu pobić rekord świata. Pierwsza podbiegła do niego żona: - Kocham Cię! Wiedziałam, że się uda. Zrobiłeś to! Rademenez: - No i wtedy się poryczałem…

📢 Nowe ostrzeżenia GIS. Salmonella w piersi z kurczaka. Zobacz artykuły spożywcze szkodliwe dla zdrowia wycofane ze sprzedaży [27.11.2021]

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenia przed Salmonellą Enteritidis w filecie z piersi kurczaka. Sprawdź, jakie uchybienia znaleźli jeszcze pracownicy Głównego Inspektoratu Sanitarnego w żywności i artykułach spożywczych, przeznaczonych do sprzedaży. GIS wycofał ze sklepów nowe partie produktów szkodliwych dla zdrowia. Wykryto różne nieprawidłowości - wyniki kontroli podano w najnowszym raporcie GIS. Zobaczcie, jakie produkty zostały wciągnięte w ostatnich dniach na czarną listę GIS. Sprawdźcie, czy nie macie w domu produktów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

📢 Komora hiperbaryczna w Zielonej Górze oddana do dyspozycji pacjentów. Koniec z wycieczkami do Poznania, by poddać się terapii tlenowej

26 listopada br., w Zielonej Górze otworzono Centrum Terapii Hiperbarycznej. Pacjenci wymagający terapii tlenowej, np. z trudno gojącymi się ranami i nagłą utratą słuchu już nie będą musieli być przewożeni do Poznania lub Szczecina.

📢 Protest związkowców przed Adient Polska w Świebodzinie. Poszło o zwolnienia

W piątek (26 listopada) przed siedzibą Adient Polska w Świebodzinie odbył się protest NSZZ Solidarność-80. Jedną z głównych przyczyn było dyscyplinarne zwolnienie Henryka Giecołda - przewodniczącego związku w zakładzie.

📢 Najtańsze domy w Lubuskiem na sprzedaż, które nie wymagają remontu. Wchodzisz i mieszkasz, a na dodatek nie płacisz fortuny!

Kupno domu za niezbyt duże pieniądze często wiąże się z koniecznością przeprowadzenia remontu. Niestety, dla niektórych osób takie obciążenie finansowe nie wchodzi w grę. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba płacić fortuny za dom, który nadaje się do zamieszkania od razu po zakupie! Na stronie otodom.pl wyszukaliśmy oferty najtańszych domów w Lubuskiem, które nie wymagają remontu. Po zakupie po prostu wchodzisz i mieszkasz. Przejdź do galerii i zobacz >>>

📢 Dziś takich miejsc już nie ma. To podwórko sprzed 50 lat w Nowej Soli było całym światem ówczesnych dzieci

  • Klimat podwórka tworzyły dzieciaki, ale też piasek, na którym szybko można było narysować dowolne boisko – wspomina Wanda Świdzińska. Przyjaźnie zostały do dzisiaj, a atmosfera jest tylko we wspomnieniach. Odwiedziliśmy podwórko na tyłach ulicy Kościuszki w Nowej Soli, ale cofnęliśmy się do lat 60., 70 i początku tego wieku.

📢 To musisz wiedzieć, jeśli Twoje dziecko jest na kwarantannie. Grozi nawet grzywna!

Coraz więcej dzieci trafia na kwarantannę po kontakcie z zakażonymi koronawirusem nauczycielami czy kolegami z klasy. Co trzeba wiedzieć, jeśli dziecko zostało objęte kwarantanną lub izolacją? Czy rodzice też muszą zostać w domu? Komu przysługuje prawo do zasiłku i wolne w pracy z tytułu opieki nad dzieckiem? Jak sprawdzić, czy dziecko jest skierowane na kwarantannę? To musisz wiedzieć, jeśli Twoje dziecko jest na kwarantannie, inaczej grozi nawet kara grzywny!

📢 Na jakie inwestycje i ile wydamy w przyszłym roku? To się zmieni w Zielonej Górze

Co zmieni się w mieście w przyszłym roku? Jakie inwestycje zaplanowano za 260 mln zł, bo tyle zapisano projekcie budżetu na 2022 rok? Zgodnie z polityką prezydenta, wykonywane będą te zadania, na które udało się pozyskać dofinansowanie.

📢 Nowe zakazy i kary w 2022 roku. Robisz tak w mieszkaniu? Dostaniesz mandat lub wezwanie do sądu

Nie tylko głośne słuchanie muzyki, nagość remonty w ciągu dnia, seks na balkonie, trzymanie zwierzęcia w mieszkaniu. Sprawdziliśmy na podstawie Kodeksu Wykroczeń oraz wewnętrznych regulaminów wspólnot, czego nie wolno robić w bloku. Łamiesz te zakazy? Musisz liczyć się z konsekwencjami ze strony policji, a nawet sądu.

📢 Kto to tak urządził? Najgorsze mieszkania do wynajęcia w Polsce, niektóre jak z horroru. Zobacz zdjęcia

Gusta są różne i o nich się nie dyskutuje. Można urządzić mieszkanie na bogato, można skromnie. Na tych zdjęciach widać, że czego jak czego, ale inwencji właścicielom tych mieszkań nie brakuje. Oto najgorsze mieszkania do wynajęcia w Polsce.

📢 Domy na lubuskiej wsi. Jakie nieruchomości można kupić w cenie do 200 tys. zł?

Na rynku wtórnym znajduje się wiele domów na wsi. Ceny niektórych z nich są niższe od cen mieszkań w miastach. Większość z nieruchomości wymaga remontu albo odświeżenia, ale niewątpliwym autem jest zazwyczaj spora działka i piękne położenie.

📢 ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Wybieramy dzieci na świąteczne okładki GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE, ale wciąż możesz przesłać zdjęcie swojej pociechy

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. 6 grudnia, w Mikołajki, wszystkie przesłane fotografie ukażą się w specjalnym dodatku do gazety, a na dzieci czeka mnóstwo nagród.

📢 PLEBISCYT SPORTOWY Głosowanie rozpoczęte! Zgłoś do nagród dla zawodników, trenerów, sportowych talentów i drużyn

Tegoroczna edycja Plebiscytu Sportowego "Gazety Lubuskiej" rozpoczęta! Jak co roku nagrody dla sportowców, trenerów, sportowych talentów i drużyn najpierw zostaną przyznane osobno w miastach i powiatach, a później w wojewódzkim finale. Nowością w tym roku będzie ogólnopolski finał plebiscytu i gala w Warszawie. Partnerem tegorocznej edycji akcji jest Krajowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe, które w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia swojego istnienia.

📢 Nowe ostrzeżenia GIS. Wyrzuć to do kosza lub oddaj do sklepu. Sklepy wycofują szkodliwe produkty ze sprzedaży (5.11.2021)

Najnowsze ostrzeżenia GIS z 5 listopada 2021 roku. Główny Inspektor Sanitarny informuje o szkodliwych dla zdrowia i życia produktach, które zostały wycofane ze sklepów. Aktualne ostrzeżenia GIS dotyczą m.in. suplementów diety, czekolady, dania liofilizowanego i pasty z łososia zanieczyszczonych tlenkiem etylenu. Sprawdź też inne niebezpieczne produkty, które znikają ze sklepowych półek. Zobacz także wyniki kontroli oraz nowe ostrzeżenia Głównego Inspektora Sanitarnego w naszym raporcie. Jeżeli kupiłeś te szkodliwe dla zdrowia i życia produkty, wyrzuć je lub oddaj do sklepu. Lista niebezpiecznych produktów aktualizowana jest na bieżąco i znajdziesz na niej artykuły wycofane ze sprzedaży w ostatnich miesiącach (5.11.2021).

📢 Zakupy online – jak tanio i bezpiecznie kupować w sklepach internetowych

Zakupy w sklepach internetowych to wygodne opcje dostawy paczek, dostęp do szerokiej gamy produktów oraz możliwość uniknięcia długich kolejek. Zalet zakupów online jest wiele. Szybka i tania dostawa przy zachowaniu wysokiej jakości usług to jeden z najważniejszych argumentów, które przekonują klientów do zakupu. Z myślą o konsumentach powstało nowoczesne rozwiązanie, czyli ORLEN Paczka: gwarancja, że Twoje produkty dotrą do Ciebie tanio i ekspresowo. Jak bezpiecznie kupować w sklepach internetowych, aby zaoszczędzić? Poznaj kilka prostych zasad i ciesz się zakupami online w świetnych cenach.

📢 IV Bieg Św. Huberta w Puszczy Rzepińskiej. Ponad 200 zawodników na trasie. Mamy dużo zdjęć!

Ponad 200 zawodników wzięło udział w sobotę (23 października) w IV Biegu Św. Huberta w Puszczy Rzepińskiej. Do pokonania mieli 10 kilometrów. Jako pierwsi na mecie zameldowali się: Wioletta Paduszyńska i Radosław Janiec - oboje z Gorzowa.

📢 Wielki Plebiscyt Edukacyjny rozpoczęty! Głosuj na nauczycieli, przedszkola, szkoły i uczelnie

Zagłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.

📢 Domy w Lubuskiem. Tak wyglądają marzenia Lubuszan o własnych czterech kątach. Oto domy w cenie 400 - 450 tys. zł. Zobaczcie zdjęcia!

Domy w Lubuskiem możesz nabyć w rozmaitych cenach. Sprawdziliśmy oferty domów na sprzedaż w cenowym przedziale 400 - 450 tys. zł, które pochodzą z rynku wtórnego. Publikujemy te najciekawsze.

Są to domy położone zarówno w miastach, jak i w niewielkich, malowniczych miejscowościach. Niektóre z nich położone są nawet nad jeziorem. Wszystkie domy mają kilka pokoi, niektóre nawet kilka pięter. Za 400 - 450 tys. zł możesz mieć kilkupokojowy dom z ogródkiem i garażem. Nie wierzysz? To sprawdź te oferty! Jeśli szukasz własnych czterech kątów, to może znajdziesz je właśnie tutaj... Powodzenia!

Kliknij i przejdź do listy ofert sprzedaży domów z Lubuskiego >>>

📢 Szczepionki przeciw COVID-19 mają nowe skutki uboczne. Europejska Agencja Leków zaktualizowała listę AstraZeneca i Johnson&Johnson

Nie tylko zakrzepica, zatorowość czy wstrząs anafilaktyczny, ale także zespół Guillaina-Barrego czy powiększenie węzłów chłonnych. Europejska Agencja Leków (EMA) zaktualizowała listę niepożądanych odczynów poszczepiennych występujących po podaniu dwóch spośród czterech dostępnych na polskim rynku preparatów przeciw COVID-19. Chodzi dokładnie o skutki uboczne, jakie mogą wywoływać specyfiki firm AstraZeneca i Johnson&Johnson. Szczepionki przeciw COVID-19 to jednak wciąż jedyna broń, jaką mamy przeciw SARS-CoV-2. A na ponad 36 mln wykonanych w Polsce iniekcji inspektorzy sanitarni odnotowali dotąd tylko 15 tys. 115 powikłań. Na co uważać po podaniu szczepionki, podpowiadamy w galerii.

📢 Nowe fotoradary i kamery mają powstrzymać piratów drogowych. Sprawdźcie lokalizacje w Polsce

Gdzie powstaną nowe fotoradary i kamery? Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1 jest zmorą kierowców a obowiązująca tam „siedemdziesiątka” jest już anegdotyczna, jednak to nie jest ostatnie słowo Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, który planuje rozbudowę systemu o kolejnych 39 odcinkowych pomiarów prędkości, 26 nowych fotoradarów i 30 systemów kamer do monitorowania skrzyżowań. Będzie też nowość - urządzenia rejestrujące wjechanie na przejazd kolejowy na czerwonym świetle. Najwięcej nowych fotoradarów na drogach w Śląskiem i w Małopolsce.

📢 Nie uwierzysz! Tak kiedyś wyglądały "Królowe Życia": Dagmara Kaźmierska, Sylwia Peretti, Izabela Macudzińska, Kasia Alexander [17.05.2021]

„Królowe życia” cieszą się niesłabnącą popularnością. Fanom tego programu nie trzeba przedstawiać barwnych bohaterek, które zdecydowały się zaprosić widzów do swoich domów i swojego życia. Jak przez lata zmieniały się niektóre gwiazdy telewizyjnego hitu: Dagmara Kaźmierska, Sylwia Peretti, Izabela Macudzińska-Borowiak i Katarzyna Alexander? Zobaczcie zdjęcia.

📢 Zwłoki w najwyższych górach świata. To koszmar! Sam Mount Everest pochłonął ponad 200 ofiar. Zwłok leżą na śniegu latami i nikt nie zabiera

Himalaiści mówią o tym niechętnie. Oglądanie ludzkich zwłok nie jest przecież niczym przyjemnym. Nie zmienia to jednak faktu, że ofiary najwyższych i najniebezpieczniejszych gór świata często zostają tam, gdzie zginęli. Kolejne wyprawy oglądają ich zastygłe ciała.

📢 Poznaj znaki zodiaku najlepszych kochanków. Z nimi spędzisz niezapomnianą noc. Czy na tej gorącej liście znalazł się Strzelec, albo Baran??

Znaki zodiaku najlepszych kochanków. O czym mówi twój znak zodiaku? Często można się zdziwić. Z horoskopu nie tylko dowiesz się, co czeka cię w najbliższej przyszłości, ale także wielu ciekawostek. Zaczynając od cech charakteru, głównych zalety i wad, a kończąc na tym, czy będzie się dobrą żoną/mężem, kochankiem/kochanką, ojcem/matką. Sprawdziliśmy, co konkretne znaki zodiaku wyprawiają w sypialni. Specjaliści dokonali pewnych analiz i stworzyli ranking najlepszych kochanków. Takich, z którymi można spędzić niezapomnianą noc. Oceniono zarówno sprawność, jak i możliwości zadowolenia partnera. Kto lubi dominować w łóżku? Z kim doznasz więcej szczęścia, niż myślisz? Z Rakiem, Bykiem, a może Bliźniętami? Sprawdź, jak wysoko znalazłeś się na liście najlepszych kochanków - znaków zodiaku.

📢 WOŚP 2021 w Świebodzinie. Morsy i foczki wskoczyły do lodowatej wody Jeziora Wilkowskiego. Dla zdrowia i dla WOŚP!

Jednym z punktów finału WOŚP 2021 w Świebodzinie było morsowanie w Jeziorze Wilkowskim. W niedzielę (31 stycznia) na plaży zjawiło się około 50 miłośników kąpieli w lodowatej wodzie i drugie tyle widzów. Po zanurzeniu było wspólne zdjęcie na pomoście i zbiórka pieniędzy. A wszystko w przesympatycznej atmosferze, z szerokim uśmiechem na ustach.

📢 Wróżby i zabawy andrzejkowe. Kiedy wróżyć? Jak lać wosk? Kiedy przypadają Andrzejki?

Andrzejki organizowane są przed rozpoczęciem się Adwentu. Choć święto przypada 30 listopada, to wieczór wróżb andrzejkowych organizowany jest w wigilię świętego Andrzeja, czyli zawsze w nocy z 29 na 30 listopada. Tak więc 29 listopada powinniśmy wykonywać lanie wosku oraz inne wróżby andrzejkowe.

📢 Mapa fotoradarów w Lubuskiem. Zobacz, na których drogach trzeba szczególnie uważać!

Mapa fotoradarów w województwie lubuskim. W których miejscach znajdują się fotoradary w Lubuskiem? Zobacz na mapach! Dane pochodzą z canard.gitd.gov.pl. Aby zobaczyć szczegółowe dane, przejdź do kolejnych zdjęć w galerii.

Powyższa mapa ma charakter wyłącznie poglądowy i nie jest dokumentem urzędowym. Informacje na niej zawarte nie mogą być podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

📢 LUBUSKI DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS - GALERIA 1

ZOBACZ KONIECZNIE

Nowe obostrzenia od 1 grudnia

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie