Prasówka 26.01.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 25.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ostrzeżenie IMGW dla Lubuskiego. Synoptycy prognozują opady marznące. Będzie ślisko! ”?

Prasówka 26.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Ostrzeżenie IMGW dla Lubuskiego. Synoptycy prognozują opady marznące. Będzie ślisko!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o opadach marznących w Lubuskiem. Na drogach i chodnikach będzie bardzo ślisko! Kierowcy i piesi powinni mieć się na baczności.

Nie przegap promocji!

📢 To będzie rekordowy wzrost rent i emerytur 2023. Waloryzacja 1 marca - tyle otrzymają śląscy emeryci. Szczegółowe wyliczenia 25.01.2023

Waloryzacja rent i emerytur będzie w marcu 2023 roku wyższa niż pierwotnie zakładano. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS),które ukazały się w piątek 13 stycznia, wynika jednak, że podwyżki wyniosą nie mniej niż 14,8 proc. Ile wzrosną emerytury w 2023 roku? SZCZEGÓŁOWE WYLICZENIA W NASZEJ GALERII.

📢 TU KOBIETY ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Oto 25 miejscowości w Polsce, które nie sprzyjają długowieczności. Na czele śląskie miasto. Jakie? Sprawdź LISTĘ

Nie jest tajemnicą, że kobiety żyją dłużej od mężczyzn. W tych 25 miastach i powiatach w Polsce przeciętna długość życia jest najniższa! Dlaczego akurat w tych miastach, a nie innych? Biorąc pod uwagę, że na czele znajduje się miasto położone na Śląsku możemy domniemywać, że czynniki środowiskowe mają duży wpływ. W GALERII ZOBACZYSZ 25 MIAST I POWIATÓW W POLSCE, W KTÓRYCH KOBIETY ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. PODAJEMY ŚREDNIĄ OSIĄGANEGO WIEKU. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W LEWO.

Prasówka 26.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wypadek na ul. Wyszyńskiego w Kostrzynie. Zderzyły się dwa samochody osobowe i skuter

Dwa uszkodzone samochody i roztrzaskany skuter - to efekt wypadku, do którego doszło w środę, 25 stycznia, w godzinach wieczornych na ul. Wyszyńskiego w Kostrzynie nad Odrą.

📢 Tak mieszka Anita z „Sanatorium miłości 5”. Stomatolog z Bydgoszczy pokazała swój azyl. Rodzina i muzyka są dla niej najważniejsze [26.01]

Zaglądamy do pięknego mieszkania Anity Nowickiej z 5. edycji „Sanatorium miłości”. To dom pełen ciepłych wspomnień i rodzinnych fotografii. W centralnym miejscu stoi pianino, które daje Anicie możliwość codziennego obcowania z muzyką. Seniorka kocha śpiewać i robi to z wielką pasją!

📢 Takie są skutki jedzenia siemienia lnianego. To dzieje się z organizmem, gdy jemy siemię lniane [26.01.2023]

Siemię lniane to nieduże ziarenka lnu pospolitego, mają brązowy lub lekko złotawy kolor. Te oleiste ziarna są zaliczane do tzw. superfoods, czyli do zdrowej żywności o cennych właściwościach prozdrowotnych. Zawierają wiele witamin, aminokwasów oraz makro- i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zebraliśmy dla was listę zalet spożywania siemienia lnianego. Sprawdźcie teraz w naszej galerii.

📢 Mężczyźni noszący takie imiona są najgorszymi mężami. Te imiona należą do najgorszych mężów [26.01.2023]

Każde imię niesie ze sobą określone znaczenie. Niektórzy wierzą, że na podstawie imienia można odczytać charakter posiadacza i skłonności do pewnych zachowań. Na przykład mężczyźni o pewnych imionach mają większe skłonności do zdrady czy manipulacji. Inni są po prostu leniwi, a jeszcze inni niegrzeczni lub wulgarni. Ezoterycy wybrali na tej podstawie także grupę ludzi, którzy mocniej muszą postarać się, aby być dobry mężami.

📢 W lesie niedaleko Słońska w czasie wojny Niemcy produkowali amunicję. Miejsce było ukryte przed całym światem i wciąż skrywa wiele tajemnic

Ten leśny kompleks w pobliżu Słońska miał być ukryty przed światem. W czasie II wojny światowej nie wiedzieli o nim nawet okoliczni mieszkańcy. Obiekty o przeznaczeniu militarnym przypominały cywilne domy, a sosnowy las nie wyróżniał się niczym szczególnym. Tajemnica była tak wielka, że… przetrwała do dziś. Z pozoru zwyczajny las na każdym kroku kryje tajemnice.

📢 Sparingowy remis Lechii Zielona Góra z Chrobrym Głogów

W środę 25 stycznia Lechia Zielona Góra rozegrała drugi sparing w bieżącym cyklu przygotowań do rundy wiosennej. Podopieczni Andrzeja Sawickiego zremisowali z pierwszoligowym Chrobrym Głogów 1:1.

📢 Żużlowy Falubaz już nie będzie Falubazem? Klub właśnie stracił prawo do tej nazwy

Zielonogórski Klub Żużlowy nie może używać nazwy Falubaz, która należy do zakładu zajmującego się konstrukcją i budową maszyn. Taką decyzję podjął Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

📢 Gala finałowa konkursu "Dzieje Ziemi Świebodzińskiej". Podsumowano dziewiątą edycję

Podsumowano tegoroczną, już dziewiątą, edycję konkursu "Dzieje Ziemi Świebodzińskiej". Gala finałowa odbyła się dziś (25 stycznia) w Muzeum Regionalnym. Podczas niej przyznano nagrody zwycięzcom i wyróżnionym.

📢 Rewolucja w kodeksie pracy. Wolne wszystkie piątki i każdy weekend zacznie się w czwartek? Jest projekt, kiedy wejdzie w życie [25.01.2023]

Projekt ustawy skracającej tygodniowy wymiar etatu z 40 do 35 godzin trafił już do Sejmu. Skrócenie norm czasu pracy nie powoduje zmian w wysokości wynagrodzenia, co oznacza, że nie będzie ono niższe niż dotychczas otrzymywane. Projekt nie przewiduje także ograniczeń w sposobach organizacji czasu pracy w okresie rozliczeniowym i umożliwia prowadzenie systemu pracy w trzech ośmiogodzinnych zmianach. Po ponad pół wieku wkraczamy na etap kolejnej rewolucji dotyczącej czasu pracy - wtedy był bój o wszystkie wolne soboty, co dziś jest standardem, teraz zaczyna się batalia o to, by każdy weekend był co najmniej trzydniowy. Batalia, która jest skazana na sukces - nie wiadomo tylko czy już zaraz, czy w nieco dłuższej perspektywie, na przykład z rozłożeniem tego procesu na raty.

📢 TU KOBIETY ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Oto 25 miejscowości w Polsce, które nie sprzyjają długowieczności. Trzy miasta lubuskie. Sprawdź LISTĘ

Nie jest tajemnicą, że kobiety żyją dłużej od mężczyzn. W tych 25 miastach i powiatach w Polsce przeciętna długość życia jest najniższa! Dlaczego akurat w tych miastach, a nie innych? Biorąc pod uwagę, że na czele znajduje się miasto położone na Śląsku możemy domniemywać, że czynniki środowiskowe mają duży wpływ. W GALERII ZOBACZYSZ 25 MIAST I POWIATÓW W POLSCE, W KTÓRYCH KOBIETY ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. PODAJEMY ŚREDNIĄ OSIĄGANEGO WIEKU. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W LEWO.

📢 Wspólnie na straży bezpieczeństwa, czyli nietypowa wystawa, efekt współpracy UZ, aresztu, policji...

Na Uniwersytecie Zielonogórskim od środy, 25 stycznia, można oglądać nietypową wystawę prac osadzonych w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze czy policyjne pamiątki… Ekspozycja czynna będzie do końca roku akademickiego. Warto ją zobaczyć. Dlaczego?

📢 Zarobki w służbie zdrowia w 2023 roku. Tyle teraz zarobi lekarz, pielęgniarka, czy salowa oraz pozostali pracownicy szpitali

Płace lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników ochrony zdrowia idą w górę. Ile będą teraz zarabiać? Ich minimalne wynagrodzenie w 2023 roku do tego z roku 2022 przedstawił FPP Komitet ds. Ochrony Zdrowia.

📢 Tłumy dzieci na deptaku w Zielonej Górze. To finał Eko Choinki. Uczniowie ze szkół podstawowych uczą się ekologii przez zabawę

Co się działo na deptaku w Zielonej Górze? Co chwile przychodziły kolejne klasy z zielonogórskich szkół podstawowych. Uczniowie wzięli udział w finałowym wydarzeniu akcji Eko Choinka.

📢 Potężne kłody drewna wypadły z auta na drogę i chodnik. To cud, że nie doszło do tragedii

O ogromnym szczęściu może mówić kierowca, który nie zabezpieczył prawidłowo ładunku. Olbrzymie kłody drewna spadły na jezdnię i chodnik w środku miejscowości. Cudem nikt nie ucierpiał.

📢 Pijany 40-latek uszkodził szlabany wjazdowe przy żarskim szpitalu. Straty oszacowano na 9 tysięcy złotych

Czterdziestolatek celowo uszkodził szlabany przy wyjeździe z żarskiego szpitala. Straty oszacowano na 9 tysięcy złotych.

📢 Wypadek na drodze wylotowej ze Świebodzina. Doszło do zderzenia trzy osobówek, droga była zablokowana półtorej godziny

Na drodze wylotowej ze Świebodzina w kierunku Sulechowa, w środę przed południem doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Pasażerka jednego z samochodów trafiła do szpitala. Droga była zablokowana przez półtorej godziny.

📢 Kupiłeś kupon Lotto w tym mieście? Może jesteś milionerem? Padła główna wygrana!

We wtorek, 24 stycznia padła główna wygrana w Lotto. Posiadacz kuponu, na którym znalazło się sześć wylosowanych liczb, wygrał blisko 3 mln zł. Który punkt Lotto okazał się szczęśliwy?

📢 Zielona Kometa jest coraz bliżej Ziemi. Po 50 tys. lat będzie ją widać gołym okiem. Gdzie i jak obserwować? - mapa pogodowa na żywo

O co tyle krzyku? Już w lutym 2023 roku najbliżej Ziemi znajdzie się zielona kometa C/2022 E3 (ZTF), która ostatnio widoczna była z naszej planety 50 tys. lat temu, czyli w czasach epoki kamienia! To ogromna gratka dla fanów podniebnych obserwacji i astrofotografii, bowiem obiekt będzie widoczny gołym okiem. A już teraz można obserwować kometę za pomocą lornetek lub teleskopów.

📢 Gala Sportu Lubuskiego. Popularyzują palanta i mają wielkie serca. Kampa Słubice najpopularniejszą drużyną w plebiscycie Gazety Lubuskiej

W głosowaniu Czytelników w ramach 60. Plebiscytu Sportowego „Gazety Lubuskiej” najpopularniejszą drużyną województwa została Kampa Słubice, która odnosi niemałe sukcesy w palancie.

📢 Objazd ulicy Objazdowej w Zielonej Górze. Którędy do Objazdowej? Do kiedy potrwają utrudnienia?

Ulica Objazdowa w Zielonej Górze doczekała się objazdu. Jak długo potrwają utrudnienia dla kierowców i pasażerów autobusów MZK w tej części miasta?

📢 W Gorzowie powstaną tanie mieszkania na wynajem. Kto ma szansę na lokal?

Na gorzowskim Zawarciu powstaną dwa nowoczesne budynki mieszkalne Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Znajdzie się w nich prawie sto tanich mieszkań do wynajęcia. Właśnie podpisana została umowa na przygotowanie dokumentacji projektowej.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Bartosz Zmarzlik. Żużlowy mistrz świata to szczęśliwy mąż i tata [prywatne zdjęcia] 25.01

Tak mieszka i żyje na co dzień Bartosz Zmarzlik. Trwa wspaniały czas w życiu najlepszego polskiego żużlowca. Bartosz Zmarzlik wywalczył w ubiegłym roku kolejne już mistrzostwo świata, a niewiele później ożenił się ze swoją partnerką Sandrą. Państwo Zmarzlikowie wraz z synkiem Antonim mieszkają w pięknym domu z wielkim ogrodem i stawem. Obejrzyj prywatne zdjęcia żużlowca - kliknij w przycisk "Zobacz galerię".

📢 Oni mają szósty zmysł! Osoby spod tych znaków zodiaku wyróżnia naprawdę silna intuicja!

Osoby spod niektórych znaków zodiaku wyróżniają się nieprawdopodobną intuicją. Posiadają niemal szósty zmysł, dzięki któremu żyje się im znacznie łatwiej niż pozostałym, a ich wybory właściwie zawsze są trafne.

📢 Kardiolodzy unikają tych produktów. Co jest najgorsze dla serca? Mamy listę!

Choroby serca to obecnie prawdziwa plaga. Problem ten potrafi mocno utrudnić funkcjonowanie, a dotyczy wielu osób. Co ciekawe, nie tylko starszych, ale w rzeczywistości każdy, niezależnie od wieku, może mieć kłopoty z tym mięśniem. Na stan układu krążenia wpływa kilka czynników, wśród nich ważną rolę odgrywa dieta oraz styl życia. Istnieją produkty, które mogą szkodzić sercu. Dla zdrowia lepiej byłoby je wyeliminować z codziennego jadłospisu lub chociaż mocno ograniczyć. Czego nie polecają, a czasem wręcz unikają kardiolodzy? Co nie wpływa dobrze na serce? Przedstawiamy listę jedzenia!

📢 Robi tak twój fryzjer? Natychmiast uciekaj! Na co zwracać uwagę podczas wizyty u fryzjera? To istotne znaki ostrzegawcze!

Wizyta u fryzjera bywa naprawdę stresująca, szczególnie wtedy, gdy decydujemy się na większą i bardziej drastyczną zmianę. Mocniejsze cięcie, zupełnie inny kolor lub wymyślna fryzura – taki krok łatwiej zrobić, jeżeli mamy zaufanie do swojego stylisty. Na co jednak należy zwrócić uwagę podczas takiej wizyty? Jakie są znaki ostrzegawcze, że natychmiast trzeba zmienić fryzjerkę lub fryzjera? Przedstawiamy różnego rodzaju sytuacje i zachowania, które wyraźnie wskazują, że naszymi włosami nie zajmuje się profesjonalista. Warto je znać, by nie dać sobie zrobić krzywdy.

📢 Urodziny Piotra Protasiewicza, ikony Falubazu Zielona Góra. W tej roli jeszcze ich nie obchodził

Piotr Protasiewicz to żużlowa ikona Falubazu Zielona Góra. 25 stycznia 2023 roku skończył 48 lat. Do tej pory „Protas” najczęściej przyjmował życzenia w roli kapitana zielonogórskiej drużyny. Dziś robimy to inaczej: Sto lat, dyrektorze!

📢 Marta Manowska: co ciekawego ma w swojej szafie? Sprawdź stylizacje prezenterki "Rolnik szuka żony"! Robią wrażenie!

Marta Manowska to prowadząca popularnych programów telewizyjnych: „Rolnik szuka żony”, „Sanatorium miłości” i „The Voice Senior”. Szerszej publiczności dała się poznać właśnie dzięki takim formatom. Szybko zdobyła nie tylko uznanie, ale i sympatię widzów. Prezenterka aktywnie działa na swoich mediach społecznościowych. Umieszcza tam liczne zdjęcia zarówno ze swojej codzienności, jak i licznych podróży. Warte uwagi są też jej stylizacje. Modne, eleganckie i z klasą mogą stanowić inspiracje dla innych kobiet. Co ciekawego można znaleźć w szafie Marty Manowskiej? Sprawdź!

📢 GIS wycofuje dwie partie ciastek z popularnej sieci. W wafelkach wykryto substancje o działaniu rakotwórczym i genotoksycznym

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z rynku kolejnych partii żywności. Tym razem chodzi o słodycze z popularnej sieci handlowej. Wykryto w nich wysoką zawartość estrów kwasów tłuszczowych, które uważane są za rakotwórcze i genotoksyczne. Ich występowanie w produktach spożywanych przez dzieci jest szczególnie niebezpieczne.

📢 Paznokcie na ZIMĘ: french, czerwone, ombre, bordo. Piękne, eleganckie paznokcie do pracy. Modne kolory i dużo wzorów 25.01.2023

Szukasz eleganckich stylizacji paznokci do pracy? Szykuje się impreza, a Ty nie wiesz jak elegancko i modnie pomalować paznokcie? Przygotowaliśmy ponad dwadzieścia inspiracji, które z pewnością Cię zachwycą! Zobacz, co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 Najlepszy dentysta w Lubuskiem. Który stomatolog jest godny polecenia? Sprawdź ranking lekarzy stomatologów z regionu

Dobry dentysta w Lubuskiem - takiego lekarza może znaleźć niemal w każdym mieście naszego województwa. Jeżeli poszukujesz dobrego stomatologa, sprawdź, którzy lekarze specjaliści cieszą się największym uznaniem wśród pacjentów. Przygotowaliśmy dla was listę stomatologów, mających najlepsze opinie wśród pacjentów.

📢 Kontrole w gminie Lubsko. Urzędnicy sprawdzają, w jakich warunkach trzymane są psy. Z tym bywa różnie, czasem bardzo źle

Bywa, że są trzymane na łańcuchu, śpią na byle jakim klepisku lub w starej lodówce, są karmione, jak świnie, wszystkim, czego nie dojadł człowiek. To, w jakich warunkach są trzymane psy, sprawdzają urzędnicy z gminy Lubsko.

📢 Chcemy po mieście jeździć też minibusami. Czy tak się stanie? MZK się do tego przymierza

Być może na naszych ulicach niebawem zobaczymy nie tylko nowe autobusy elektryczne, ale i minibusy na prąd. Gdzie powinny one kursować? Zapytaliśmy o to mieszkańców. Oto co nam powiedzieli…

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 25.01.2023

Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Każde imię ma znaczenie. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź listę!

📢 Takie będą emerytury po waloryzacji w 2023 roku. To już pewne. Rząd zdecydował o podwyżkach. Najnowsze wyliczenia brutto i netto 25.01.2023

Waloryzacja emerytur 2023. Rada Ministrów przyjęła kluczową ustawę dla waloryzacji. Jakie kwoty wpłyną na konta emerytów? Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Projekt rządu zakłada, że emerytury w 2023 roku mają wzrosnąć o przynajmniej 13,8 proc. Ostateczny wynik będzie uzależniony od wskaźnika inflacji. Minimalne podwyżki mają wynieść 250 zł. Sprawdź prognozy. Zobacz tabelę wyliczeń, stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji 2023.

📢 Takie są zasady przejścia na wcześniejszą emeryturę. Wcześniejsza emerytura po 30 latach pracy bez względu na wiek? 25.01.2023

Kto będzie mógł się ubiegać o wcześniejszą emeryturę w 2023 roku. Na jakich zasadach będą przyznawane emerytury stażowe, oraz jaka będzie ich wysokość. Emerytura w wieku 50 lat, a w przypadku mężczyzn 55 lat? Kiedy zmiany wejdą w życie? Wcześniejsze emerytury: od kiedy? Od jakiego wieku będzie liczony staż do wcześniejszej emerytury. Ile lat trzeba będzie przepracować, żeby przejść na wcześniejszą emeryturę? W jakim wieku będzie przysługiwać wcześniejsza emerytura stażowa? Komu wcześniejsza emerytura będzie się opłacać?

📢 Tego nie łącz z alkoholem. Tych produktów nie należy łączyć z winem, piwem i wódką. Zobacz, co może się stać i uważaj na te połączenia 25.01

Zobacz, czego nie łączyć z alkoholem. Wiele osób po spożyciu alkoholu źle się czuje. Ból brzucha, ból głowy i ogólne złe samopoczucie często towarzyszą następnego dnia, po udanej imprezie. Skutki te mogą być powodem nieprawidłowego dobrania przystawek i napojów do alkoholu. Takie są skutki łączenia ich z alkoholem. Sprawdź, czy dobrze dobierasz przystawki do imprezy.

📢 Nie jedz tego! Sklepy wycofują ten towar! Najnowsza lista GIS. Biedronka, Lidl i IKEA usuwa żywność z toksyczną substancją 25.01.2023

Sprawdź najnowszą listę produktów wycofanych przez GIS. Jeśli masz je w domu, możesz zwrócić je do sklepu. Tego jedzenia już nie kupisz. Najnowsze ostrzeżenia GIS. Sieci sklepów Biedronka, Lidl i Ikea wycofują te produkty. Zobacz, jakie produkty zostały ocenione jako toksyczne i niebezpieczne. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Te produkty zostały wycofane w 2022 roku. Tego nie kupuj!

📢 Dlaczego karetka do pacjentki z zawałem serca przyjechała tak późno? Kobieta zmarła, choć w pobliżu jej domu w Gubinie jest stacja pogotowia

Duża krytyka spadła na ratowników z Gubina, po interwencji śmigłowca LPR przy ulicy Wyspiańskiego (16 stycznia). Mieszkańcy komentowali, że nie ma karetek, chociaż mają bazę kilkaset metrów dalej. Ratownicy tłumaczą, że nie zawsze są na miejscu. Dlaczego?

📢 Emocje na sesji wokół apelu, inwestycji wodociągów. A co radni postanowili w sprawie wiaduktu na ulicy Zjednoczenia?

Na pierwszej sesji w nowym roku emocji nie brakowało. Nie tylko za sprawą apelu, który przygotowali radni PO, ale także innych projektów uchwał, m.in. tej dotyczącej planów Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji. Dlaczego?

📢 Wszyscy mundurowi zaproszeni są na ten bieg. To tylko 400 metrów. Potrzebna jest wielka pomoc dla strażaka ze Świebodzina

Na mecie i przy stoiskach będą puszki, do których będzie można wrzucać dowolne kwoty, aby wspomóc leczenie strażaka ze Świebodzina. To kolejny bieg w mundurach w Nowej Soli ze szczytnym celem.

📢 Piorunujący początek i spokojna gra w Tallinie. Enea Zastal BC Zielona Góra z trzecim zwycięstwem w lidze ENBL

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Północnoeuropejskiej (ENBL) odnieśli koszykarze Enei Zastalu BC. Zielonogórzanie bez problemów pokonali w Tallinie estoński TalTech Optibet 104:85.

📢 Wspomnienie lata. Niesamowite wyspy jeziora Niesłysz z lotu ptaka. Zobacz zdjęcia!

Zdjęcia Grzegorza Walkowskiego zachwycają. Tym razem fotograf przywołał letnie wspomnienia, publikując fotografie jeziora Niesłysz. Z perspektywy lotu ptaka to popularne wśród wczasowiczów miejsce robi jeszcze większe wrażenie!

📢 Na S3 kamper roztrzaskał się o pojazd wojskowy, zginął ojciec z córką. Pan Jarosław był znany w środowisku miłośników kamperowych podróży

W sobotę (21 stycznia), przed godziną 1 w nocy, doszło do wypadku na drodze S3. Na wysokości Skwierzyny kamper uderzył w amerykański pojazd wojskowy stojący na bocznym pasie i zajmujący fragment prawego pasa ruchu. Na miejscu zginęły dwie osoby - 44-letni kierowca kampera i jego 10-letnia córka. Sprawę dziś (24 stycznia) przejął Wydział do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, który będzie prowadził śledztwo.

📢 Będzie więcej kamer monitoringu i tablic na przystankach w Gorzowie. Gdzie je ustawią?

W Gorzowie ma przybyć dziesięć kamer monitoringu oraz sześć tablic elektronicznych na rozkłady jazdy na przystankach. Urzędnicy chcą, by zostały zamontowane do października.

📢 Marsz Pamięci. Przejdziemy obok miejsc, gdzie była synagoga, obóz koncentracyjny i cmentarz żydowski

Zielonogórzanie chcą uczcić pamięć więźniarek, głównie Żydówek, niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego FAL Grünberg I. Obóz znajdował się na terenie Deutsche Wollenwaren Manufaktur (powojenna Polska Wełna) przy dzisiejszej ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze. Był filią obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.

📢 Upiorny zajazd straszy nad jez. Głębokim. Pnący się po murach bluszcz wdziera się do mrocznych wnętrz. Dawniej ludzie jeździli tu na disco

Mroczna wizytówka jeziora Głębokiego w powiecie międzyrzeckim? Gdy pytamy o to, ludzie najczęściej odpowiedziami uciekają do coraz betonowych pomostów i stanu wody w jeziorze. Oczy naszej redakcji jednak skierowane są na opustoszały ośrodek wypoczynkowy, który stoi tuż przy wjeździe. Szpetny obiekt z tygodnia na tydzień popada w coraz większą ruinę. Trudno uwierzyć, że jeszcze kilkanaście lat temu, tętnił życiem, a odbywające się tu imprezy i zabawy przy muzyce disco okoliczni mieszkańcy pamiętają i wspominają do dziś...

📢 Niecodzienna sytuacja na stacji paliw w Gorzowie. Kobieta odjechała z wężem od dystrybutora paliwa

Tankowanie nie wymaga wyjątkowych umiejętności. Ale nieuwaga i rozkojarzenie sprawiają, że czasem nawet tak prosta czynność bywa sporym wyzwaniem. Boleśnie przekonała się o tym klientka jednej z gorzowskich stacji benzynowych, która po zatankowaniu odjechała, ale wcześniej zapomniała wyciągnąć z baku wąż od dystrybutora paliwa.

📢 Kto miał pierwszeństwo? Niebezpieczna sytuacja w Zielonej Górze nagrana przez Czytelnika | ZOBACZ WIDEO

Widząc, to nagranie z Zielonej Góry, zarówno kierowca, jak i pieszy zastanawia się, co by zrobił. - Sygnalizacja nie przeszkadza pieszym w przechodzeniu na drugą stronę ulicy - komentuje nasz Czytelnik, autor tego nagrania. - Przechodzenie na czerwonym? Absolutnie nie! - reaguje rzeczniczka policji.

📢 Szykuje się przebudowa siedziby lubuskich strażaków. Lada dzień będzie przetarg

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie szykuje się do ważnej i długo wyczekiwanej inwestycji. To przebudowa siedziby przy ulicy Wyszyńskiego. Ma tam powstać nowoczesny obiekt, który poprawi warunki pracy strażaków. Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na to zadanie.

📢 Zaginięcie Iwony Wieczorek. "Tysiące śladów biologicznych" odnalezionych w Zatoce Sztuki

Od ponad miesiąca służby prowadzą czynności w budynku byłej Zatoki Sztuki i przeczesują teren wokół lokalu. Nieoficjalnie wiadomo, że działania te mają związek ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Zabezpieczone ślady biologiczne trzeba liczyć w setkach, jeśli nie tysiącach. Gromadzone są zewsząd – ze środka lokalu, z zewnątrz, z baru, ze śmieci, ze studzienek – twierdzi chcący zachować anonimowość technik kryminalistyki, cytowany przez TVN24.

📢 Pałac w Dąbroszynie to prawdziwa cudo. Styl jego wnętrz urzeka. Zaglądamy do środka tego zabytkowego obiektu

Ten pałac powstał pod koniec XVII wieku. Później kilka razy był przebudowywany. W 1945 r. wraz z generalicją w jego wnętrzach mieszkał radziecki marszałek Żukow. Później wnętrza zostały splądrowane, przez pewien czas były wykorzystywane przez gminę. Obecnie obiekt jest wystawiony na sprzedaż. Można go mieć za niecały milion złotych.

📢 W czepku urodzeni, czyli gorzowskie waterpolo wraca do krajowej czołówki

Ostatni tytuł mistrzów Polski seniorów zdobył dla Gorzowa zespół pod nazwą Stilon jeszcze w 1996 roku. Teraz do chlubnych tradycji chcą nawiązać waterpoliści Klubu Sportowego Alfa.

📢 Gala Sportu Lubuskiego. Piotr Protasiewicz: Moje marzenie? Chciałbym, żeby wychowankowie stanowili o sile Falubazu w przyszłości

Piotr Protasiewicz, ikona Falubazu Zielona Góra, były żużlowiec, dziś dyrektor klubu, był jednym z bohaterów Gali Sportu Lubuskiego zwieńczającej 60. Plebiscyt Sportowy „Gazety Lubuskiej”.

📢 Praca w Lubuskiem. Na te zawody jest duże zapotrzebowanie

W Lubuskiem wiele firm poszukuje pracowników. Pracę od ręki dostaną kierowcy, nauczyciele, lekarze. Ale profesji, w których są braki kadrowe, jest ponad 40. Sprawdź, w jakich zawodach można najszybciej znaleźć zatrudnienie w powiecie, w którym mieszkasz.

📢 Była tu szkoła, teraz stoi nieużywany. Pałac w Niekarzynie został wystawiony na sprzedaż

Gmina Skąpe wystawiła na sprzedaż zespół pałacowo-parkowy w Niekarzynie. W obiekcie jeszcze do 2020 roku mieściła się szkoła. Od tego czasu stoi on nieużywany i niszczeje, teraz jednak ma szansę na lepszą przyszłość.

📢 Brudne sztuczki supermarketów. Tak OSZUKUJĄ nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań 24.01.2023

Pozorne promocje, fatalnej jakości produkty, sztuczki i triki marketingowe - to tylko niektóre z nieczystych zagrań, jakie stosują wobec nas właściciele super i hipermarketów. Cel jest jeden: klient ma u nich wydać jak najwięcej pieniędzy. O czym warto wiedzieć, aby nie dać się nabrać? Sprawdźcie, będziecie zaskoczeni!

📢 Martwy wilk na trasie Nowogoród Bobrzański - Zielona Góra. Zwierzę, najprawdopodobniej zostało potrącone przez samochód

Na trasie Nowogród Bobrzański - Zielona Góra, przy zjeździe na Kożuchów, znaleziono martwego wilka. Zwierzę najprawdopodobniej zostało potrącone.

📢 Wypadek w zakładzie Adient w Świebodzinie. Trzeba było ewakuować całą halę

W poniedziałek (23 stycznia) tuż przed północą do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu w zakładzie pracy Adient przy ulicy Zachodniej. Podczas prac elektrycznych doszło do porażenia prądem kilku pracowników firmy.

📢 W końcu można się z tego śmiać. Są ferie! Nowe hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek 2023 są lepsze niż memy

W końcu można się z tego śmiać. Są ferie! Te prace uczniów są lepsze niż memy, a nauczyciel płakał, gdy je sprawdzał i poprawiał. Dlaczego? Bo czytanie tego rodzaju prac to katorga, a nauczyciele powinni otrzymywać za nią nagrody lub przynajmniej dodatki za pracę w ciężkich warunkach. Taka twórczość uczniów potrafi doprowadzić do rozstroju nerwowego. Niektórzy belfrowie mają na to sposób i publikują w sieci prace swoich uczniów jako hity z kartkówek, sprawdzianów i klasówek. Czasem jednak jest to śmiech przez łzy. Sprawdźcie jakie kwiatki lądują w pracach domowych, wypracowaniach oraz klasówkach. Pamiętajcie, że oglądacie je na własną odpowiedzialność!

📢 Jeździsz po Zielonej Górze, Nowej Soli czy Sulechowie samochodem, autobusem lub rowerem? To spotkanie jest dla Ciebie

O tym, jak funkcjonuje komunikacja zbiorowa i jak się jeździ po mieście i okolicy rowerami? Czy czujemy się bezpieczni na drogach Zielonogórsko-Nowosolskiego Obszaru Funkcjonalnego? O tym będzie dyskusja podczas otwartego spotkania w Zielonej Górze.

📢 Dobre wieści dla podróżnych. Ceny biletów PKP będą niższe

Rząd ma plan dla PKP. Spółka dostanie wsparcie w wysokości nawet 300 mln zł. Są jednak pewne warunki. Wśród nich tańsze ceny biletów. O sprawie pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

📢 Parkingi znów dla samochodów. Zamknięte ogródki w centrum Gorzowa ustąpią miejsca autom

Od tegorocznej jesieni, jeśli restaurator nie będzie prowadził ogródka przed lokalem, będzie musiał go zdemontować. Mieszkańcy skarżą się, że ogródki są zamknięte, a oni nie mają gdzie zaparkować.

📢 Gorzów musi postawić na komunikację zbiorową |ROZMOWA

  • Będę trzymał kciuki, żeby ten pomysł został dopracowany i zrealizowany - mówi Marek Pogorzelec o pomyśle tramwaju, który w Gorzowie i okolicy miałby jeździć także po torach kolejowych.

📢 Ranking najlepszych porodówek Fundacji Rodzić po Ludzku. Zielona Góra, Żary, Sulechów są w czołówce województwa lubuskiego

Fundacja Rodzić po Ludzku opublikowała wyniki rankingu najlepiej ocenianych porodówek. W województwie to Zielona Góra, Sulechów i Żary. Ranking powstał w oparciu o bardzo szczegółowe ankiety wypełniane przez pacjentki.

📢 Tak powstawał Gorzów, jaki dziś jest nam znany. Zobaczcie archiwalne zdjęcia z naszego miasta. To prawdziwe perełki!

Starsze pokolenia pamiętają, ale zapomnieć już mogły, młodsze w ogóle nie mają tych obrazów w swojej pamięci. Wybierzmy się wspólnie w podróż do Gorzowa... kilka dekad temu. Zobaczcie, jak powstawały najważniejsze budynki i miejsca na mapie naszego miasta. Sprawdźcie, czy poznacie po samym zdjęciu, co to za miejsca (spokojnie - dla ułatwienia wszystkie fotografie są podpisane).

📢 Pod Nową Solą wycięto wieloletnie dęby. Kolejne drzewa w okolicach Jesionki zagrożone wycinką?

Jedna z Czytelniczek poinformowała nas o wycince kilkudziesięciu drzew w okolicach miejscowości Jesionka (w gminie Kolsko) pod Nową Solą. Wśród wyciętych drzew miały znajdować się 100-letnie dęby. Dlaczego je wycięto?

📢 Co się dzieje na stacji kolejowej w Babimoście? Kiedy znów tu pojawią się pociągi?

Jeszcze w tym kwartale na linii Czerwieńsk – Zbąszynek mają wrócić pociągi. Mieszkańcy nie bardzo w to wierzą, bo zbyt długo czekają na koniec inwestycji. Zajrzeliśmy się na stację w Babimoście. Rzeczywiście zmiany widać gołym okiem, więc tym razem może się uda…

📢 Tutaj zimą jest w Zielonej Górze nie tylko ciepło. Każdy ma swoje zadania. I szansę, żeby wyjść na prostą | ZOBACZ NOCLEGOWNIĘ OD ŚRODKA

  • Nie czekamy, aż ktoś do nas przyjdzie, czy przywiezie go policja - podkreśla Bartosz Sulczewski, dyrektor noclegowni w Zielonej Górze i stawia na kompleksową opiekę nad mieszkańcami. W ciągu dwóch lat ponad 20 osób usamodzielniło się!

📢 Nie będzie przebudowy Hawelańskiej i Wełnianego Rynku w Gorzowie! Firma się wycofała

Firma, która wygrała postępowanie na przebudowę deptaku na ul. Hawelańskiej w Gorzowie odstąpiła od podpisania umowy na prace budowlane. Teraz trzeba będzie rozpisać przetarg po raz czwarty.

📢 Sceny jak z horroru w Ośnie Lubuskim. 34-latek zaatakował partnerkę. Dźgał nożem, bił pogrzebaczem. Zakrwawiona kobieta zdołała uciec

W sądzie okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim rusza proces 34-letniego Krzysztofa Ś. Mężczyzna był już wcześniej karany i wielokrotnie wszczynał awantury. Sprawa dotyczyć będzie wydarzeń z 2021 roku, kiedy 34-latek rzucił się na swoją konkubinę, dźgał ją nożem i bił pogrzebaczem. Kobieta ranna i zakrwawiona zdołała uciec i przeżyła ten atak furii...

📢 Na tych ulicach i w tych miejscowościach w Lubuskiem nie będzie prądu. Sprawdź gdzie Enea planuje wyłączenia w tym tygodniu

Enea planuje w tym tygodniu (23-29 stycznia) kolejne wyłączenia prądu w Lubuskiem. Oto miejsca, w których na kilka godzin zabraknie energii elektrycznej. Sprawdź adresy.

📢 Wybuch Siecieborzycach. Byłemu partnerowi pani Urszuli grozi dożywocie. Rodzina wciąż się boi. Jak po tym wszystkim poskładać życie?

W czwartek, 19 stycznia 2023 Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poinformowała o zatrzymaniu byłego partnera pani Urszuli z Siecieborzyc. 34-latek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa wielu osób i spowodowania obrażeń ciała 31-latki i jej dwojga dzieci. Grozi mu dożywocie. Nie przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia.

📢 Gorzowianie dostają rachunki za mieszkanie. Nawet ponad 2 tys. zł miesięcznie!

Gorzowianie pokazują rachunki, jakie właśnie otrzymują za mieszkania ADM-owskie. Niektóre z nich oscylują nawet około 2 140 zł!

📢 Piękny gest! Sportowcy połączyli siły w charytatywnym turnieju i zagrali dla chorego Dawidka z Zielonej Góry

Zielonogórskie środowisko sportowe po raz kolejny połączyło siły w szczytnym celu. W niedzielę 22 stycznia w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się charytatywny turniej piłki nożnej na rzecz pięcioletniego Dawidka z Zielonej Góry, który w walce z ciężką chorobą potrzebuje kosztownej operacji.

📢 Kilkanaście psów odebranych z Dobrosułowia pod Bytnicą. Czworonogi przeżywały koszmar. Były brudne i wychudzone. Wszędzie były odchody...

W środę (18 stycznia) w Dobrosułowiu (gmina Bytnica) do jednego z gospodarstw przyjechali przedstawiciele urzędu gminy Bytnica, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Krośnie Odrzańskim oraz OTOZ Animals Zielona Góra w asyście policji. Odebrano kilkanaście psów, które były w strasznym stanie. Zaniedbane, wychudzone, brudne. W domu właścicieli wszędzie były psie odchody!

📢 Rodzicu, odłóż telefon, przytul dziecko - podpowiada Marcin Łokciewicz. Zielonogórzanin swoją książką wywołał pozytywne zamieszanie

Nie tylko dzieciom i młodzieży coraz trudniej się odnaleźć, stąd wzrost prób samobójczych w naszym kraju. Pod tym względem zajmujemy drugie miejsce w Europie. Czy można się więc dziwić, że książka Marcina Łokciewicza z Zielonej Góry narobiła tyle pozytywnego zamieszania? A autor został zaproszony do współpracy w przygotowaniu kolejnych książek, poruszających ważny temat psychicznej kondycji młodych ludzi.

📢 Kolizja pod Kostrzynem nad Odrą. Porsche wypadło z drogi i uderzyło w drzewo

W niedzielę, 22 stycznia o godzinie 12.07 strażacy zostali zadysponowani do kolizji na odcinku drogi wojewódzkiej nr 132 między Kostrzynem nad Odrą a Dąbroszynem. Porsche wypadło z drogi.

📢 Tysiące Lubuszan obserwowało koncert Reprezentacyjnego Zespółu Artystycznego Wojska Polskiego. Grali, tańczyli, śpiewali - mamy zdjęcia

Cóż to było za widowisko! Dziewięćdziesiąt minut programu przeleciało wyjątkowo szybko, a publiczność domaga się bisów. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego dał show, który na długo zapisze się w pamięci widzów. Na widowni ludzie w różnym wieku, od tych "wcześnie urodzonych" do przedszkolaków, które z rodzicami lub dziadkami wybrały się na tę muzyczną fetę, która odbyła się w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze.

📢 Zielona Góra w śniegu przypomina górskie miasteczko! Dostaliśmy mnóstwo zdjęć od naszych Czytelników. To piękne widoki!

Rzadka okazja zobaczyć Zieloną Górę w śniegu i to takim, bajkowym, na drzewach i trawnikach. W połączeniu z kolorami nieba, czy blaskiem latarni wieczorem, wychodzą zapierające dech widoki.

📢 Szalona studniówka IV LO w Gorzowie. Tak bawi się młodzież z „Ronda”!

Sezon studniówkowy trwa w najlepsze! W sobotę 21 stycznia swój bal mieli m.in. uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie.

📢 Ach, co to był za bal! Tak na studniówce bawili się uczniowie II LO w Gorzowie

Ach, co to był za bal! Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Przemysłowej w Gorzowie w sobotę bawili się na studniówce. Zgodnie z tradycją zabawa została zorganizowanej w szkolnej sali gimnastycznej i miała swój motyw przewodni, którym w tym roku był kosmos. Młodzi ludzie wyglądali zachwycająco! Już od wejścia wszystkim towarzyszyła szampańska atmosfera!

📢 Modne paznokcie 2023. TOP wzory na paznokcie. Subtelność i lekki błysk rządzą, choć i odważne panie znajdą coś dla siebie. Zobaczcie

Modne paznokcie na 2023 rok zadziwiają swoją różnorodnością. Klasyka - to słowo najlepiej opisujące trendy w manicure na nadchodzący rok. Dołączona jest do niej odrobina magii, a dokładnie - brokatu. Te paznokcie będą hitem. Wybrane przez nas inspiracje paznokciowe jasno pokazują, że najmodniejsze będą subtelne wzory i kolory. Zebraliśmy dla was zdjęcia wzorów, które będą się pięknie prezentować na dłoniach. Sprawdźcie!

📢 Gala Sportu Lubuskiego. Zobaczcie, jak nagradzaliśmy sportowców | FILM, ZDJĘCIA

Gala Sportu Lubuskiego w Zielonej Górze zwieńczyła 60. Plebiscyt Sportowy „Gazety Lubuskiej" na najlepszych i najpopularniejszych sportowców województwa lubuskiego w 2022 roku. Najlepszych wybrała plebiscytowa kapituła, a najpopularniejszych nasi Czytelnicy. Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z gali.

📢 Piękny bal! Wspaniała studniówka maturzystów ZSLiT z Gubina. Mamy dużo zdjęć!

W sobotę (21 stycznia) w Sękowicach, w Bistro "U Seby" odbyła się studniówka maturzystów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych (ZSLiT) w Gubinie. To był piękny bal maturalny! Zobaczcie na zdjęciach!

📢 Gala Sportu Lubuskiego 2022. Anna Puławska po raz drugi z rzędu królową lubuskiego sportu! Poznaj wszystkich laureatów

Podwójna mistrzyni świata i potrójna mistrzyni Europy - gorzowska kajakarka Anna Puławska – wygrała 60. Plebiscyt Sportowy „Gazety Lubuskiej” na Sportowca Roku 2022. Podczas Gali Sportu Lubuskiego w zielonogórskim Planetarium uhonorowaliśmy najlepszych i najpopularniejszych sportowców oraz trenerów na Ziemi Lubuskiej.

📢 Tego tunelu nie ma na żadnej mapie. Był częścią historii trasy kolejowej z Wrocławia do Jeleniej Góry [ZDJĘCIA]

Na odcinku linii kolejowej nr 274 pomiędzy Wrocławiem a Jelenią Górą mijamy tylko jeden tunel w okolicy Trzcińska. Tymczasem, jeszcze sto lat temu był też drugi - dłuższy i świeżo wyremontowany tunel kolejowy w Wałbrzychu pod Górą Brzezinka, który potem zniknął z map. Dlaczego? Przeczytajcie poniżej.

📢 Padający śnieg i bardzo trudne warunki na drogach w Lubuskiem. Miejscami mogą wystąpić marznące opady, zawieje - mapa pogodowa

Miało nie padać? Pada! Prognozy synoptyków się nie sprawdziły i od kilku godzin w woj. lubuskim notujemy intensywne opady śniegu. Uważajcie na drogach i chodnikach. Panują bardzo trudne warunki atmosferyczne!

📢 To tutaj w opuszczonej niegdyś miejscowości pod Międzyrzeczem ukryto Bursztynową Komnatę?

Mała, zagubiona wśród drzew Kęszyca Leśna, to jedna z miejscowości w Polsce, której rozkwit i upadek wiązały się z wojskiem. Już w latach 20. XX wieku Niemcy budowali tu tajne obiekty militarne, stanowiące część silnie ufortyfikowanego Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Jaka jest ich tajemnica? Jak dziś wygląda to miejsce? Czy to gdzieś tutaj ukryta jest słynna Bursztynowa Komnata? Mamy zdjęcia!

📢 Zobacz, jak widzą świat osoby z wadami wzroku. Jak na oczy wpływa zaćma, jaskra, astygmatyzm, zez, tritanopia, protanopia, deuteranopia

Jak widzi świat osoba z wadą wzroku? Z pewnością wiele osób zadało sobie to pytanie przynajmniej raz w życiu. Stosunkowo łatwo jest sobie wyobrazić, że można mieć zamazany bliższy lub dalszy plan. Co z resztą schorzeń? Jak w przybliżeniu patrzą na świat osoby z różnymi wadami wzroku? Przekonaj się w galerii.

📢 Śmiertelny wypadek na S3 pod Międzyrzeczem. Kamper uderzył w wojskową ciężarówkę. Nie żyją dwie osoby, w tym 10-letnie dziecko

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę, 21 stycznia około godziny 1.00 w nocy. Na 113 kilometrze drogi S3 na wysokości Skwierzyny (powiat międzyrzecki). W zderzeniu kampera z pojazdem wojskowym zginęły dwie osoby. Jedną z ofiar było dziecko.

📢 Maturzyści z V LO w Zielonej Górze zatańczyli poloneza, tango i walca! Była też filmowa niespodzianka!

Cztery lata spędzili razem, choć pandemia trochę wspólnego czasu im zabrała. Piątkowa studniówka była dla nich ostatnim spotkaniem w wielkim gronie. Maturzyści przygotowali nie tylko piękne tańce, ale i filmową niespodziankę. Nic dziwnego wszak to szkoła imienia Krzysztofa Kieślowskiego.

📢 Te lubuskie miasteczka stały się wsiami. Na liście ponad 20 miejscowości

Lista lubuskich miejscowości, które kiedyś były miastami, jest całkiem pokaźna. Zobaczcie, które miejscowości utraciły prawa miejskie i jak wyglądały przed II wojną światową. Może mieszkacie w którejś z nich?

📢 Najtańsze domy na wsi w Lubuskiem. Ile pieniędzy trzeba przygotować?

Marzysz o własnym domku z ogródkiem? Okazuje się, że za stosunkowo niewielkie pieniądze można stać się posiadaczem pięknie położonej nieruchomości. Zobacz przykładowe oferty sprzedaży z województwa lubuskiego.

📢 Krosno Odrzańskie. Podejrzany o udział w oszustwie metodą „na córkę” stanie przed sądem

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa prowadzona przez kryminalnych krośnieńskiej komendy, w której 67-letni mężczyzna usłyszał zarzut współudziału w oszustwie metodą „na córkę”. Mężczyzna pełnił rolę kuriera i od starszej kobiety odebrał 31 tysięcy złoty. Pieniądze miały być rzekomo przekazane córce, która pilnie ich potrzebuje.

📢 To by była już czterdziesta studniówka w Lotniku w Zielonej Górze. - Bawcie się tak, jak wyglądacie, wspaniale - życzyła dyrektor szkoły

Piękne suknie na studniówkę niektórych dziewczyn dojechały w przeddzień balu. Ale wszystko się udało. Gdyby nie pandemia, to byłaby już czterdziesta studniówka w IV LO Lotnik w Zielonej Górze.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności lub zgłoś propozycję nominacji do nagrody

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

📢 Dla Lubuszan to katastrofa. Jezioro Głębokie znika w oczach. Zdjęcia nie pozostawiają złudzeń. Czas działać!

Jezioro Głębokie, jedno z najpiękniejszych i najczystszych w Lubuskiem traci wodę z każdym miesiącem. Zdjęcia z końca października 2022 roku dosłownie przerażają. W miejscu, gdzie jeszcze kilka lat temu był metr wody jest sucho. Żeby z kolei się wykąpać, trzeba przejść pod pomostem, co z jest zabronione! Czy jezioro da się uratować?

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Francja rozważa przekazanie Ukrainie czołgów Leclerc

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie